תנועת הרכבות בין חיפה לתל אביב תצומצם עקב פגיעת רכבת בחזירי בר

רכבת ישראל הודיעה הבוקר, חמישי 12/11/20, כי בשל פגיעה של רכבת במספר חזירי בר באזור בנימינה, נגרם נזק למסילה הדורש טיפול דחוף בתשתית

על כן, חלים מהיום שינויים זמניים בתנועת הרכבות:

 • תנועת הרכבות בין חיפה לתל אביב תצומצם לתדירות של שתי רכבות בשעה, לכל כיוון.
 • תנועת הרכבות בין נהריה לתל אביב תצומצם לתדירות של רכבת אחת בשעה, לכל כיוון.
 • תנועת הרכבות בין כרמיאל לחיפה תצומצם לרכבת אחת בשעה, לכל כיוון.
 • רכבות בקווים כרמיאל- באר שבע, ונהריה- באר שבע: לא תופעלנה בין תחנות ת”א סבידור מרכז לנהריה/כרמיאל. רכבות בקווים אלה תופעלנה כסדרן בין תחנות באר שבע ותל אביב.
 • הקו הנוסע בין תחנות נהריה-מודיעין והקו הפרברי חיפה-כרמיאל יופעלו כסדרן, והנוסעים יבצעו החלפת רכבות בתחנות ת”א וחיפה על מנת להמשיך את מסלול נסיעתם.

מרכבת ישראל נמסר לחי פה:
השירות בכל התחנות המופעלות בימים אלו פעיל, אם כי תדירות הרכבות תרד בחלק מהתחנות, וייתכן שיהיה צורך בהחלפת רכבות להשלמת מסלול הנסיעה. ברכבת ישראל, מתנצלים על חוסר הנוחות הזמני וממליצים לנוסעים להתעדכן באתר הרכבת המעודכן בזמני ומסלולי הרכבות להיום, באמצעי הכריזה בתחנות וברכבות, וכן במוקד השירות הטלפוני במספר 5770*.
עם סיום עבודות תיקון המסילה, יחזרו תנועת הרכבות ומסלולי הנסיעה לסדרם.

ירון חנן (צילום: ירון כרמי)
ירון חנן (צילום: ירון כרמי)

ירון חנן- מרכז מטה שכונות חיפה להחזרת החזירים לטבע מסר לחי פה:

מי שלא מבין עד כמה חזירי-הבר מסוכנים לאמצעי התחבורה, יכול לקבל המחשה כיצד כמה חזירים במשקל של 150-250 ק”ג כל אחד יכולים להסיט רכבת ממסלולה או לגרום לפגיעה בתשתית המסילה. תארו לעצמכם כמה מסוכנת וחמורה יכולה להיות התנגשות בין חזיר בודד לבין מכונית ובטח עם כלי דו-גלגלי.

בחיפה התנגשויות כאלו מתרחשות כמה פעמים בחודש ועד כה הסתיימו רק בנס מבחינת פגיעה בבני אדם, אך כבר היו כלי רכב שהפכו לטוטאל לוס ממכה כזו וזה אומר הכל. החזירים שהגיעו לבנימינה וזיכרון יעקב מגיעים ישר מפארק הכרמל. מי שחשב שניתן להעמיס על שטח הפארק עוד חזירי-בר שיפונו כביכול מחיפה, יכול עכשיו להבין שאין שום אפשרות לעשות זאת. רשות הטבע והגנים אומרים כל הזמן שהם בבעיה בכל אזור הכרמל וכך גם בגולן ובגליל .

אמנם זו איננה רק בעיה חיפאית, אבל בחיפה ראש העיר עינת קליש רתם, התנהלה בצורה שלומיאלית במשך שנה וחצי. מתוך חוסר הבנה או חוסר ביטחון ושנאה עיוורת לקודמה היא בחרה בדרך הכי גרועה – לשבת ולא לעשות כלום במשך יותר משנה. כשהיא כבר התעוררה (חלקית) באיחור משווע, לאחר אינספור אזהרות ומאבק שניהלנו מטעם מטה השכונות, מכת החזירים כבר הפכה בינתיים למגפה איומה שמחייבת הפעלת אמצעים דרסטיים בהרבה לעומת העבר ונדרשת הפעלה שלהם בו זמנית ובכל הכח.

לצערי למרות שקיבלנו הבטחות מפורשות מהעירייה, זה עדיין לא קורה בהיקף ובקצב הנדרש וכל יום הבעייה נעשית קרובה יותר למצב של אובדן שליטה מוחלט. לפיכך, חיפה היא עדיין “עיר החזירים” ורואים זאת בשטח בכמה שכונות בו זמנית.
איציק בלס - חבר מועצת העיר (אלבום פרטי)
איציק בלס – חבר מועצת העיר (אלבום פרטי)

חבר מועצת העיר איציק בלס מסר לחי פה:

בעיית החזירים הפכה לבעיה ארצית, חזירים מטיילים בנתב״ג, חזירים על פסי הרכבת בבנימינה, בישובים הצפוניים חזירים משוטטים, ומה בחיפה, טבענו בים של חזירים, האיזון בטבע הופר, התהפכו היוצרות, ואנו גרים אצלהם, אצל החזירים, ועכשיו אני מתפלל שיתעוררו האחראים, שיקומו ויתחילו לעבוד, כי איחרנו את הרכבת, למען תושבי העיר והעיר.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. לימבו אמר/ה

  חזירות

 2. אוהב החזירים אמר/ה

  להאט מהירות ולא לפגוע לא באנשים ולא בחיות. מי שהחזירים לא באים לו טוב בעין שיועיל בטובו לאסוף את שאריות הירקות הרקובים בשוק וגם ממסעדות בתי חולים ויניח אותם בפתח הואדי. ואז ישבעו החזירים וישארו בטבע ולא ישימו פניהם העירה. בברכה
  אוהב החזירים.

הגיבו כאן לכתבה