כתב אישום | היכה, פצע ושדד טלפון מקשיש בן 93 בחיפה

קיבל את הטלפון הסלולרי בחזרה (צילום: דוברות המשטרה)

פרקליטות מחוז חיפה, הגישה באמצעות עו”ד שחר ברק, לבית המשפט המחוזי בעיר, כתב אישום נגד ואצ’סלב קולין, בן 34 בגין עבירות אלימות כלפי קשיש בן 93.

מכתב האישום עולה, כי ביום 29/10/20 בשעת צהריים, עמד הקורבן, בן 93, בתחנת המטרונית הסמוכה לרחוב הרצל 72 בחיפה והמתין לאוטובוס כשבידו שקית ומכיס חולצתו מבצבץ טלפון סלולרי. באותה העת, עבר הנאשם קולין, אשר הבחין בקשיש והחליט לשדוד ממנו את הטלפון.

קולין התקרב אל הקשיש והחל להתהלך לידו כאילו גם הוא ממתין להגעת האוטובוס. הוא נעמד קרוב אליו ושלח את ידו לכיס חולצתו, על-מנת לגנוב את הטלפון. הקשיש ניסה להתרחק מקולין, אחז בטלפון הסלולרי שלו ולא אפשר לנאשם לקחתו. בתגובה, הנאשם החל לדחוף אותו לאחור, והאחרון הכה אותו באמצעות השקית שאחז, כדי למנוע ממנו לגנוב את הטלפון. הנאשם המשיך לדחוף את הקשיש באמצעות שתי ידיו, באזור החזה, עד שהפיל אותו על גבו וראשו הוטח במדרכה.

כאשר היה הקשיש שכוב על גבו על המדרכה, פצוע ומדמם מראשו, רכן הנאשם לעברו והניח את ברכו על בטנו וניסה למשוך ממנו את הטלפון. הקשיש המשיך להתנגד ולנסות להדוף ממנו את הנאשם, אך הנאשם הצליח לשדוד ממנו את הטלפון ולהימלט מהמקום.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

הקשיש נחתך בראשו חתך של כ-2 ס”מ ופונה לבית החולים, שם טופל.

קיבל את הטלפון הסלולרי בחזרה (צילום: דוברות המשטרה)
קיבל את הטלפון הסלולרי בחזרה (צילום: דוברות המשטרה)

בכתב האישום נכתב:

במעשיו המתוארים, הנאשם גנב את הפלאפון שלא כדין, כאשר בשעת מעשה, לפניו ולאחריו, פצע את המתלונן, היכה אותו והשתמש כלפיו באלימות, כדי להשיג את הדבר הנגנב או כדי למנוע התנגדות לגניבת הדבר או להתגבר עליה. כמו כן, הנאשם פצע שלא כדין את המתלונן.

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים כנגדו ובכוונתה לבקש להשית על הנאשם עונש מאסר בפועל.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אברי אמר/ה

    עד מתי אזרחי עירנו לא ירגישו בטוחים ברחבי העיר ובעיקר באיזור הדר.
    כל הכבוד לקשיש שנילחם על שלו ולא ויתר לחלאת האדם הנמושה (למרות שכמדריך להגנה עצמית היתי מציע לוותר ולא להיפצע ולפעמים לגמור את החיים בצורה שהכרנו ).

  2. יובל אמר/ה

    למה אף אחד לא התערב ומנע את השוד? חלאת האדם צריך לשבת בכלא עד יומו האחרון. חכם על זקן בן 93. למזלו הקשיש רק נפצע ולא מת, אחרת היה נאשם בהריגה.

הגיבו כאן לכתבה