קנסות באלפי שקלים למשליכים פסולת בניין בשטחים ציבוריים בחיפה

פסולת בניין (צילום: דוברות עיריית חיפה)

אכיפה מוגברת וקנסות באלפי שקלים למשליכים פסולת בניין בשטחים ציבוריים בחיפה • בחיפה ממשיכים להילחם בתופעה

במסגרת מדיניות האכיפה המוגברת, אותה מקיים אגף הפיקוח הכללי של עיריית חיפה, למאבק בתופעת השלכת פסולת בניין בשטחים ציבוריים, קנסו אתמול (ד’ 04/11/20) פקחי העירייה, בשני מקרים נפרדים, בהם פועלי בניין, אשר נצפו כשהם משליכים פסולת בניין בשטח ציבורי באזור מפרץ חיפה.

מיד לאחר תיעוד העבירה שביצעו הפועלים, עצרו הפקחים את פעולתם ורשמו לחובתם קנס כספי.

פסולת בניין (צילום: דוברות עיריית חיפה)
פסולת בניין (צילום: דוברות עיריית חיפה)

נזקים כבדים ובלתי הפיכים

בעקבות ריבוי מקרים שאירעו לאחרונה, בהם נתפסו פועלי בניין משליכים פסולת בנייה במקומות ציבוריים ברחבי חיפה, הגביר אגף הפיקוח הכללי של עיריית חיפה את פעילות האכיפה שמבצעים מפקחי העירייה, הן באופן גלוי והן באופן סמוי, על מנת להילחם בתופעה.

במסגרת זו עושים אנשי אגף הפיקוח שימוש במגוון אמצעים כנגד משליכי הפסולת, הגורמים לא פעם נזקים כבדים ולעיתים בלתי הפיכים לסביבה, בהם שימוש באמצעי צילום חדשניים, פעילות תצפית אחר קבלני בנייה העובדים בעיר, מתן קנסות כספיים והגשת כתבי אישום.

עשרות קנסות באלפי שקלים וכתבי אישום

במהלך התקופה האחרונה רשמו מפקחי העירייה עשרות קנסות בסך של אלפי שקלים לקבלני בנייה ולמשליכי פסולת בניין, שתועדו כשהם משליכים אותה בשטחים ציבוריים, בניגוד לחוק. בנוסף, נדרשו המשליכים לפנות את הפסולת ולהשיב את המצב לקדמותו. בכמה מהמקרים אף הוגשו כתבי אישום כנגד מבצעי העבירות.

על פי נהלי העירייה לפינוי פסולת בניין, יש להציב מכולה המיועדת לפסולת במקום מאושר בקרבת מקום השיפוץ ולפנות את הפסולת לאתר מורשה באמצעות קבלנים מורשים.

פסולת בניין (צילום: דוברות עיריית חיפה)
פסולת בניין (צילום: דוברות עיריית חיפה)
הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. אבנר אמר/ה

  איכס
  עולם שלישי

 2. אסון תמא38 אמר/ה

  עוד נזק של תמא38
  משליכים פסולת בצוקה פיראטית
  מטרדי רעש בשעות מנוחה למשך שנים
  הורסים מדרכות וכבישים
  משאיות מתנגשות בשלטים
  מפוצצים צנרות
  מחסלים עצים נותני צל

 3. ירון אמר/ה

  וכמה לא נתפסים?

 4. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  החלטה נכונה ואמיצה.

 5. דובי רייטמן אמר/ה

  צריך להחמיר בצורה כזו שאותו עבריין פסולת יחשוב עשר פעמיים אם זה כדאי לו. מעבר לקנס שצריך לעלות משמעותית צריך גם להחרים את הציוד ממנו הושלך הפסולת כמו – האוטו והנגרר, משאית וכדומה .לתקופה של 60 יום ובמידה ומדובר על קבלנים בשרות העירייה , יש להפסיק להם את החוזה עבודה . רק ככה נוכל לטפל באותם עבריינים

 6. חיפאית אמר/ה

  מעולה! ולמה עיריית חיפה לא נוקטת ביוזמה לחלק קנסות גם לבעלי כלבים שלא אוספים וזורקים את הצואה שלהם? אני מוצאת את עצמי הולכת עם הראש למטה כדי לא לדרוך על שיט של כלב. ואני גרה באיזור טוב בחיפה, זה בכל מקום! תנו קנסות לבעלי הכלבים. יש כאלו ששולחים את הכלבים ללא הבעלים או עם בני נוער שממש לא מנקים אחריהם גם אם יש להם שקית שקשורה לחגורה בכאילו. ברגע האמת השקית נשארת במקומה וראיתי את זה לא אחת. לרוב הכלבים יש צ’יפ, תנו לפקחים לבדוק ולכלב שאין צ’יפ להכניס למתחם שנועד לזה בטיפול כמובן ומי שאבד לו כלב יודע גם היכן לחפש. ושיחרור הכלב בתשלום של קנס כפול, (גם על הטיפול והחזקה).

הגיבו כאן לכתבה