חניה חינם לגמלאי חיפה | בני 70 – IN סטודנטים -OUT

חניה בחיפה (צילום: ירון כרמי)

תושבי חיפה שגילם עולה על 70 יקבלו תווי חניה שיאפשרו להם חניה חינם במקומות המוסדרים (בכחול לבן) בכל רחובות חיפה

התווים יאפשרו חניה חינם למשך 3 שעות ויהיו תקפים לשנתיים.
חלוקת התווים תחל לאחר חגי תשרי באמצעות טפסים יעודים שיועלו לאתר האינטרנט של עיריית חיפה.

אלי לנדאו (צילום: ירון כרמי)

אלי לנדאו, יו"ר סיעת הגמלאים של חיפה, הודה לראש העיר על מתנת החג לתושבי חיפה הוותיקים ועל קיום ההסכם עם שדולת גמלאי חיפה ולמועצת העיר שפועלת להשגת מטרה זו שנים ארוכות:

תושבי העיר הוותיקים ראויים למחווה של עיריית חיפה כאות כבוד והוקרה על פעילותם ארוכת השנים למען העיר ורווחת תושביה. מעמדם של התושבים הוותיקים נמצא בראש מעייניה של ראש העיר ועל כך אנו מודים לה ומאחלים לה המשך פעילות פורייה.
עינת קליש (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה )

ראש העיר עינת קליש רותם:

אחרי שנה של לימוד המשמעויות בשינוי בהסדרי החניה העירוניים (היצע מול ביקוש, כמות מקומות החניה בעיר וכו'), ואחרי שנים רבות שבהם גמלאי חיפה לא קיבלו את הכבוד הראוי להם, אני שמחה לבשר שהחל מהשנה הבאה עלינו לטובה – תינתן להם עדיפות. כמי שמאמינה ופועלת לקדם את התחבורה הציבורית לכלל תושבי העיר, ברור לי שלתושבים הוותיקים של חיפה מגיע פתרון זמין כדי להקל על חייהם, וזאת עד שמערכת התחבורה הציבורית תדע לתת להם שירות מושלם. אני מודה לחבר המועצה אלי לנדאו על העבודה הקשה שהשקיע בנושא, ועל הסבלנות, ומאחלת שנה טובה ובריאות שלמה לכל החיפאים, ובפרט לגמלאים.
חניה בכחול לבן (צילום - ירון כרמי)
חניה בכחול לבן (צילום – ירון כרמי)

החניה-חינם לסטודנטים ולתושבים חדשים בחיפה – בוטלה

מעיריית חיפה נמסר לחי פה, כי במקביל להחלטת מתן חניה חינם לגמלאים, הוחלט לבטל את תווי החנייה-חינם לסטודנטים ולתושבים חדשים.

13 תגובות
 1. ירון חנן אמר/ה

  התוכנית לחנייה חינם לגמלאים מעל גיל 65 היתה מוכנה עוד בקדנציה הקודמת. הצעות לסדר ברוח הזו היו בעבר ולא עברו. דובר לא רק על 3 ש' לבני 70 ומעלה אלא לכל היום. אבל הן יהב והן קליש התנגדו לכך.
  אלי לנדאו איים לפרוש מהקואליציה ואז נמצאה הפשרה כמובן על חשבון הסטודנטים שבאו לגור וללמוד בחיפה. אז זה קרה סופסוף וטוב שכך, אם כי די באיחור ולא במתכונת הגדולה.

 2. אבי אמר/ה

  במקום לעודד אנשים מבוגרים שכושר הנהיגה כבר לא ממש בכוחם, להתנייד בתחבורה ציבורית, סבסוד מוניות, 50% באגד תיק תק, אוטובוסים בחינם. נותנים להם חנייה בחינם.
  למה לא לתת לכל תושבי חיפה חנייה חינם?

  1. חוה אמר/ה

   רב התאונות נגרמים מצעירים,

   כן מגיע לנו יותר מאשר לצעירים שאין להם בעיה ללכת ברגל!!!!
   והדרת פני זקן !!!!
   כל הכבוד למר לנדאו שדואג לנו שבנינו את העיר למען הצעירים שיזכו להגיע לזיקנה כמונו.

  2. אייל אמר/ה

   את עם פנסיה תקציבית, שתי דירות להשכרה, פנטהאוז בכרמל, ג'יפ מפלצתי שבקושי רואה ממנו החוצה ואת רוצה לספר לי שאין לך כסף לשלם על חניה כי את בת 70 או 75. תתביישו לכם.

  3. מלכה אמר/ה

   מעניין שרק בישראל מי שעוד לא עשה כלום מגיע לו זכויות. מי ששילם ארנונה כל חייו ושילם מיסים שימשיך לשלם אבל סטודנט מסכן שיש לו כבר רכב יהיה פטור.
   הגיוני מאוד?

  4. ציפורי אמר/ה

   תנסה תחבורה ציבורית. יש נהגים חסרי סבלנות כלפי מבוגרים כי הם מתקשים בעלייה לאוטובוס. והם עלולים ליפול באוטובוס חו"ח. נהגים כאלה ממליצים לזקנות/ים ליסוע במונית!!!

 3. מירי אמר/ה

  כל הכבוד על היוזמה. גם בקריות יש נוהל שכזה .

 4. ציפורי אמר/ה

  כדאי שתלמד מהעיר תל אביב ! חניה חינם לכלל תושבי העיר המשלמים ארנונה!!! בדיוק כמו בתל אביב!

  1. א.ד. אמר/ה

   הכנסות עיריית תל אביב גבוהות מדוחות חניה יותר מאשר מארנונה. בחיפה, לעיתים עוד מבטלים דוחות לתושבים אבל בת"א מוציאים את הנשמה אפילו לנכים. אז מאיפה המידע השגוי הזה הגיע אליך?

 5. א.ד. אמר/ה

  שיתנו חניות חינם לכל תושבי עיר וזהו. הצעירים יקחו או ירכשו רכבים ע"ש סבא, המבוגרים יותר ע"ש אבא, ברכבי הנכים יסעו כל השאר …. אין יותר צורך בתחבורה ציבורית וכולם יהיו מאושרים. חלם זה כאן.

 6. בלאו דבורה אמר/ה

  כל הכבוד לאלי לנדאו , שחשב על אזרחי חיפה הותיקים שמהווים אחוז נכבד מתושבי חיפה ,הרבה נוסעת ברכבי ובעת הקורונה נאלצתי להשתמש בתחבורה ציבורית שזה מהווה סיכון לבעלי סיכון גבוה

 7. משה אמר/ה

  בתל אביב תושבים מחנים חינם .מניסיון

 8. אתי אמר/ה

  אני בת 70 נוהגת ברכב בקביעות, אבל הרכב לא רשום על שמי, קבלתי מתנה מחתני, אז למה לא יכולה לקבל תו חינם

לא ניתן להגיב