טירת כרמל  – מובייל

תביעה ייצוגית בסכום של 10 מיליון שקלים נגד עיריית קריית מוצקין – נדחתה

אבי גולדהמר (צילום: יח"צ)

בית המשפט המחוזי בחיפה, דחה את בקשת חברת הבנייה גביש בנגל בניה בע"מ, לאשר תביעה ייצוגית בסך של כ-10 מיליון שקלים נגד עיריית קריית מוצקין, בטענה שהעירייה "ניפחה" את תעריפי היטל התיעול, כדי לגבות מחברי הקבוצה סכומים גבוהים במיליוני שקלים.

התביעה הייצוגית הוגשה בעקבות כך שהחברה הקבלנית הגישה בקשה להיתר בנייה לתוספת מגורים במסגרת פרויקט תמ"א 38, וכתנאי לקבלת ההיתר, דרשה ממנה העירייה לשלם, בין היתר, היטל תיעול בסך כולל של כ-45,000 שקל.

לטענת התביעה, על פי נוהל משרד הפנים בעת תחשיב ההיטל, הרשות המקומית צריכה להפחית את השתתפות הממשלה בפיתוח מערכת התיעול, דבר שלא נעשה, ולכן החשבון "נופח". עוד נטען בתביעה הייצוגית, כי חישוב דומה נעשה גם לחברות קבלניות אחרות והעירייה גבתה מיליוני שקלים שעליה להחזיר.

אבי גולדהמר (צילום: יח"צ)

"לא נפל פגם בתחשיב"

בו כוחה של עיריית קריית מוצקין, עו"ד אבי גולדהמר, מומחה בדיני רשויות מקומיות, טען שאין כל עילה להגשת התובענה הייצוגית, שכן בעת שהתחשיב נעשה, לא היה ידוע שהממשלה תשתתף בהוצאות התיעול, ולכן לא נפל בו פגם בעת עריכתו.

שופט בית המשפט ד"ר מנחם רניאל דחה את הבקשה לתביעה ייצוגית וחייב את החברה הקבלנית לשאת בהוצאות המשפט בסך 11,700 שישולמו לעיריית קריית מוצקין, וציין בהחלטתו:

התביעה לא הוכיחה שנפלה טעות בתחשיב ומכאן שלא עמדה בתנאי שלפיו יש לה תביעה אישית וכי יש אפשרות סבירה.
תגובה
  1. אהוד אמר/ה

    חחח קבלן דביל

לא ניתן להגיב