נעצרו 16 חשודים המעורבים עפ”י החשד בפרשיית הונאה באמצעות הסלולאר בהיקף של מעל חצי מליון ₪

ניידת משטרה (צילום: ירון כרמי)

הותר לפרסום: המשטרה עצרה לפנות בוקר בתום חקירה סמויה, 16 חשודים המעורבים עפ”י החשד בפרשיית הונאה באמצעות הסלולאר, בהיקף של מעל חצי מליון ₪

ממשטרה ישראל נמסר לחי פה:

היחידה המרכזית במחוז חוף ניהלה במהלך החודשים האחרונים חקירה סמויה במחלק הסייבר, שעניינה חשד להונאה בהיקף של מאות אלפי ₪, ע”י חבורה המונה 16 מעורבים מכל רחבי הארץ, שפעלו באופן שיטתי לאורך תקופה ארוכה תחת ניהול מאורגן של זוג תושבי קרית טבעון בשנות ה – 40 לחייהם.

עפ”י החשד, הקבוצה הוציאה במרמה כסף רב מעשרות קורבנות, ע”י השתלטות על מנויי הטלפון הסלולארי שלהם בשיטה מתוחכמת, וחדירה באמצעותם אל חשבונות הבנק שבבעלותם, כך שהצליחו למשוך כסף או להעביר כספים אל חשבונות אחרים.

ראשיתה של החקירה לפני מספר חודשים, כאשר יחידת הסייבר בימ”ר חוף ניתחו תלונות אזרחים וזיהו שיטת הונאה דומה ברחבי הארץ, בה עשרות אזרחים, חלקם קשישים ובעלי ממון ,התלוננו שבוצעו בחשבונות הבנק שלהם פעולות ללא ידיעתם באמצעות האינטרנט, לרבות העברת כספים בסכומים שונים אל חשבונות של אנשים זרים.

בתוך כך, המשטרה פתחה בחקירה סמויה תוך הפעלת אמצעים טכנולוגים שונים, לרבות סיוע יחידת מס”א (מרכז סייבר ארצי) בלהב 433 , כאשר כל אלה חשפו מספר רב של מעורבים ובראשם כאמור, זוג תושבי קריית טבעון.

בראשם זוג תושבי קריית טבעון

עוד עלה במהלך החקירה הסמויה, כי החבורה בחרה לבצע את ההונאות באופן ייחודי בהתאם לתקופת הקורונה, בדגש על תקופות הסגר בהם הקורבנות (בעיקר הקשישים) לא יצאו את ביתם ולא פקדו את סניפי הבנק, כך שלא לא יכלו לעקוב או להבחין אחר תנועות חשודות בחשבון הבנק שלהם, דבר שאיפשר לחשודים להמשיך ולהוציא כספים במרמה באין מפריע.

הבוקר עברה החקירה לשלב הגלוי כאשר בלשי ימ”ר חוף עצרו 16 חשודים בכל רחבי הארץ, לצד חיפוש בבתיהם ותפיסת מחשבים, התקני אחסון דיגיטאליים וממצאים העשויים להיות רלוונטיים לחקירה. בנוסף, ככל שאזרחים מבחינים כי נפלו קורבן באותה השיטה ובוצעו בחשבונות הבנק שבבעלותם פעולות פיננסיות חשודות, להגיש תלונה בהתאם .

בכוונת המשטרה בהתאם לממצאים וצרכי החקירה , להביא את החשודים בהמשך היום לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום עכו.

מדובר בפרשיה מורכבת שחשפה שיטת הונאה מתוחכמת, תוך ניצול מכוער של מצוקת אזרחים בעת הזו, ובכוונת המשטרה למצות עם המעורבים את מלוא חומרת הדין.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

9 תגובות
 1. ירון חנן אמר/ה

  המשטרה חייבת ביחד עם הפיקוח על הבנקים לפרסם לציבור את הלקחים, כדי שלא תהיה עוד פירצה שתאפשר לגשת בצורה קלה ועבריינית לחשבונות בנק פרטיים דרך טלפונים סלולריים.

 2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  יישר כוח למשטרת ישראל.

 3. אבי כהן אמר/ה

  תודה וכל הכבוד לשוטרי משטרת ישראל, על עבודה קשה – יום, לילה, שבתות וחגים.

 4. גדי גדות אמר/ה

  כל הכבוד למשטרה הגיע הזמן להעריך את העבודה הקשה והשליחות הלאומית המיוחדת במיוחד בימים אלה כל הכבוד יישר כוח!!

 5. פינשטיין פינקי אמר/ה

  גזר הדין מוות ! ושיחזירו את הכל,, לרוקן להם את החשבון בנק. ושלא יוכלו לפתוח חשבון בנק .

  1. אליהו אמר/ה

   כל הכבוד למשטרת ישראל על תפיסתם של מנובלים

 6. שימי אמר/ה

  כל הכבוד למשטרה איחולים ללכידת הונאת ההלוואות של עולם תחתון שמנצלים גם את נחלשים

 7. מני אמר/ה

  עם שלתחמנים.מחפשים איך לגנוב,לעקוץ ועוד קשישים מסכנים.בושה לאן הגענו.

 8. אבנר אמר/ה

  אנו מודים למישהו שמבין בזה להסביר דרכים למנוע גניבה מה חשבון בנק