“חוסר שקיפות עירונית, מנהל לא תקין והתעלמות מוחלטת של קליש מהתקשורת” • אביהו האן בהצעה לסדר

אביהו האן (צילום: ירון כרמי)

האן: “העירייה פועלת במחשכים ואין שיתופי פעולה”

חבר מועצת העיר אביהו האן, הגיש הצעה לסדר שתעלה בישיבת מועצת העיר ביום שלישי הקרוב 20/10/20, בנושא הטיפול בחוסר השקיפות העירונית, מנהל לא תקין ויחסי ראש העיר עם התקשורת.

האן כתב בהצעה:

“בשנה וחצי האחרונות אנו חווים בעיה קשה בתחומי השקיפות העירונית. העירייה פועלת במחשכים, אין שיתוף הפעולה הנדרש עם תושבי העיר, עם היזמים, העסקים והתעשיינים, ובנוסף, יש התעלמות מוחלטת מהתקשורת המקומית והארצית”, והוסיף, “יש ניהול לא תקין במגוון רחב של פעילויות העירייה והתאגידים העירוניים”. 

דוגמות הדורשות התייחסות ותיקון: 

 1. הקמת ערוץ תקשורת Haifa on air, בעלות כספית גבוהה, המתפקד כשופר ראשי של ראש העיר וזאת על חשבון משלם המיסים החיפאי. הערוץ מתפקד כערוץ בסגנון פראבדה, ללא ביקורת נדרשת ותוך מצג שווא שבו הדובר מראיין באופן “אובייקטיבי” גורמים שונים בחיפה. 
 2. אנו חווים בשנה וחצי האחרונות חוסר תגובה של ראש העיר לשאלות לגיטימיות של עיתונאים וערוצי תקשורת. מציאות זו אינה טובה לחיפה ומציגה את העיר כעיר שאינה מטפחת שיתופי פעולה, שקיפות ומנהל תקין. זה דורש תיקון מידי.
 3. בחודשים האחרונים, ללא סיבה מוצדקת, מונעים מעיתונאי העיר כניסה לישיבות מועצת העיר. זהו אקט חמור מאין כמוהו, פגיעה קשה בדמוקרטיה העירונית ובשקיפות הנדרשת לסיקור אובייקטיבי של פעילות מועצת העיר. ערים אחרות אינן מונעות מהתקשורת המקומית לסקר באופן אובייקטיבי את ישיבות מועצת העיר. נדרשת החלטת תיקון מידית בנושא זה. 
 4. לאחרונה נחשפנו למידעים שונים המעלים חשש לניגודי עניינים בפעילויות העירייה מול גופי תקשורת מועדפים. יש לטפל בהיבטים אלה באופן מהיר וחד משמעי ולעקור אותם מהשורש. 
 5. אנו נחשפים למנהל לא תקין במינוי חברי מועצת עיר של ועדת הכספים שאינה תואמת את מבנה מועצת העיר כפי שנדרש בפקודה. אנו נחשפים לבעיות קשות במינוי של יו”ר תאגיד יפה נוף, בעיות קשות במינוי מקורבים כיועצים ועוד.
ד"ר עינת קליש רותם, ראש עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)
עינת קליש רותם (צילום: ירון כרמי)

האן מציע:

 • להקים ועדת ניהול אובייקטיבית שתבחן את פעילות haifa on air ותהווה מועצת על בפעילות הערוץ. 
 • הן ראש העיר והן הדובר מחויבים במתן תשובות בלו”ז קצר ומהיר לשאלות עיתונאים. אנו ממליצים על יישום נוהל מחייב לשאלות לגיטימיות של עיתונאים ותשובות מסודרות על פי הנוהל. 
 • יש לאפשר באופן מיידי כניסת עיתונאים לישיבות המועצה. 
 • בחינת נושא חשש לניגודי עניינים בפעילויות העירייה מול גופי תקשורת על ידי היועצת המשפטית והכנת דו”ח בנושא, תוך שבועיים מהיום. 
 • בחינה מחדש של מינוי חברי מועצת העיר בוועדות החובה כדי להתאים את מבנה הוועדות עד כמה שניתן למבנה מועצת העיר.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  אביהו ועינת, תגיעו לעמק השווה למען הצלחת העיר חיפה.בהצלחה.

 2. חלי אמר/ה

  משועמם הזקן

 3. דין דין אמר/ה

  חיפה כדי לזוז קדימה זקוקה לדיקטטור ולא לכבשה.בויכוחי סרק אין סופיים נדרוך במקום.יש מי ששם מקלות בגלגלים ויש צורך לנטרל אותו.

 4. עוזי (אברהם) אב-רם אמר/ה

  אני מאוד מתפלא מתושבי העיר חיפה שעדיין נמצאים בתרדמה !
  הגיעה לה העת שאזרחי העיר התעוררו ויתחילו להביע את דעתם ואף יגבו בטוב וברע, על כל מה שקורה כאן בעירנו !
  לא יכול להיווצר לו מצב כאשר מתגוררים בעירנו מאות אלפים, ותגובות כלל לא מופיעןת בתקשורת הכתובה והכה מיוחדת שניתנת בידיכם, ולדוגמא כמו ההעיתו של חיפה.
  חברה תתחילו כבר להתעורר ולהביע את דיעותכם שכה חשובות לכולנו ולמענה של העיר חיפה, ומבלי להתבייש או לפחד.