פסטיבל הסרטים הבינ”ל ה-36 חיפה • מהדורת האון-ליין, ננעל בהצלחה רבה

"דאו נטאשה" (צילום: באדיבות פסטיבל הסרטים חיפה)

פסטיבל הסרטים 2020 ננעל עם מספר מרשים של 30 אלף רוכשי כרטיסים לסרטים חדשים מהארץ והעולם בהקרנות בכורה בישראל

חגיגת הקולנוע המסורתית של חיפה לא נפסקה ונערכה השנה בסוכות, בזמן שהוטל סגר על ישראל. הפסטיבל התקיים כולו און-ליין במשך שמונה ימים ולילות וננעל בהצלחה רבה, עם נתון מרשים של למעלה מ-30 אלף רוכשי כרטיסים ל-65 סרטים שונים מהארץ ומהעולם שהוקרנו בבכורה ישראלית.

"זו לא קבורה, זו תחיה" (צילום: באדיבות פסטיבל הסרטים חיפה)
“זו לא קבורה, זו תחיה” (צילום: באדיבות פסטיבל הסרטים חיפה)

אווירה פסטיבלית בבית

מהנהלת הפסטיבל נמסר לחי פה:

מספר הכרטיסים הגבוה שנמכר, מבטא את האטרקטיביות של התוכנית האמנותית השנה, את הבעת האמון של הקהל בפסטיבל האהוב ובקולנוע בכלל. ההיענות הגבוהה של הציבור הרחב לרכוש כרטיסים לצפייה בסרטים גם בגרסה המקוונת, ושביעות הרצון של רוכשי הכרטיסים מהליווי והתמיכה של שירות הלקוחות, משכו קהל מכל רחבי המדינה וכל קבוצות הגיל, ובמיוחד אוכלוסייה צעירה.

אין ספק שבכוונתנו לשלב את הטכנולוגיות של הקרנות סרטים ואירועים on-line, גם בפסטיבלים העתידיים, בנוסף לבסיס, שהוא הקרנה באולמות הקולנוע שלנו. הקהל בנה לעצמו תכנית צפייה על המסך הביתי וכך נוצרה אווירה פסטיבלית בבתים. מפגשים ושיחות עם יוצרים מהקולנוע הישראלי והבינלאומי העשירו את חווית הצפייה. 

כמדי שנה, התקיימו במסגרת הפסטיבל תחרויות “כרמל” לקולנוע הבינלאומי, תחרות הקולנוע התיעודי והקולנוע הישראלי הקצר, ונבחרו הפרויקטים הקולנועיים שלהם תינתן תמיכה להמשך יצירה קולנועית, כמו גם כנס הפיצ’ינג הבינלאומי שבו מציגים עבודות לגיוס משאבים ותמיכה בקידום הקולנוע. בנוסף, המשיך שיתוף הפעולה עם שגרירויות איטליה, הונגריה, שוויץ ושוודיה, שתמכו השנה בפסטיבל.
למה אני קופץ | פסטיבל הסרטים ה-36 חיפה
למה אני קופץ | פסטיבל הסרטים ה-36 חיפה

למעשה צפו יותר…

יש לזכור כי כל כרטיס מאותם 30,000 כרטיסים שנמכרו השנה, מאפשר צפייה ליותר מאדם אחד כאשר הוא ב – on-line בביתו, כך שלמעשה צפו בסרטי הפסטיבל עשרות אלפי צופים מכל הארץ.

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה, מתקיים בתמיכת עיריית חיפה והמועצה הישראלית לקולנוע-משרד התרבות והספורט ומופק ע”י אתו”ס – החברה לאמנות תרבות וספורט חיפה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.