400 כלבים משוטטים, נאספו במהלך שנת 2014

השירות הווטרינרי ממשיך בפעילות אכיפה נגד בעלי חיים משוטטים: כ- 400 כלבים משוטטים, נאספו במהלך שנת 2014 ע”י מפקחי השירות הווטרינרי מרחבי העיר והובאו לכלבייה העירונית.

03_-_כלב_בכלביה.jpg

פעילות האכיפה נועדה לצמצם את תופעת הכלבים המשוטטים ולהקטין את המטרד הנגרם לתושבים, כתוצאה מהשארת צואת כלבים במרחבים ציבוריים בעיר.

בעלי הכלבים רשאים לאסוף את כלביהם מתחנת ההסגר העירונית רק לאחר תשלום קנס בסך 475 ₪, דמי הובלה בסך 83 ₪ ותשלום עבור שהות הכלבים בכלבייה בסך 36 ₪ ליום. בנוסף, נרשמו לחובת בעלי כלבים עשרות דוחות בסך 730 ₪ בגין החזקת כלבים ללא רישיון או ללא חיסון בר תוקף.
החל מהשנה תתבצע החמרה נוספת באכיפה, עם המעבר לקנסות מנהליים בשיעורים משתנים על פי חומרת העבירה, אשר נעים בין 500 ₪ ל-10,000 ₪.
יצוין כי עיריית חיפה פועלת להקמת גינות ייחודיות לכלבים, בהן רשאים בעלי הכלבים לשחרר את כלביהם בהתאם לחוק. החל מהשנה עומדים לרשות תושבי העיר שתי גינות לשחרור כלבים, האחת הוקמה בשכונת בת גלים והשנייה בקריית אליעזר. עיריית חיפה פועלת על מנת להקים פארקים נוספים ברחבי העיר לרווחת הציבור וכלביהם.

סגן מנהל השירות הווטרינרי, ד”ר יאיר ווייס, פנה לבעלי הכלבים בבקשה שלא לשחרר את כלביהם ברשות הרבים ללא חגורות ומחסום על פיהם ולהימנע מקנסות מיותרים. עיריית חיפה תמשיך בפעילות האכיפה במטרה להפחית עד למינימום את תופעת הכלבים המשוטטים המהווה מטרד לתושבי העיר”.

הגיבו כאן לכתבה