"החזירו את ההדר לשכונה" | מחאת קהילת הדר ממשיכה

מחאה הדר (צילום: עופר פיקס)

"החלטת העירייה – הרסנית"

אירוע מחאה ללא התקהלות מתקיים בשעה זו ברחבת עיריית חיפה, במסגרתו הונחו שלטי מחאה ברחבת העירייה, שלטים המביעים את כעס תושבי השכונה וקהילת הדר, על התדרדרות מצב השכונה בתחומי הביטחון האישי, התברואה, התשתיות והחינוך, ובמיוחד על ההחלטה לחיסולה של קהילת הדר והעברת ניהול הקהילה לגורם חיצוני לשכונה – מתנ"ס רמות, החלטה הרסנית עבור השכונה.

עופר פיקס (צילום: סמדר)

עופר פיקס, פעיל חברתי וממייסדי מועצת הדר ואחד ממארגני המחאה סיפר לחי פה:

אנחנו לא מצליחים להבין את ההחלטה להעביר את ניהול קהילת הדר למתנ"ס רמות. מתנ"ס רמות הוא גורם חיצוני. לשכונה כמו הדר שמונה כ 40,000 תושבים ונחשבת לאחת השכונות הגדולות והמגוונות והמאתגרות בעיר צריך גורם עירוני שמכיר את הדר ולא גורם חיצוני.

מרגע שעינת קליש רותם, נבחרה לתפקיד ראש העיר קיצצה בתקציבים ובמסכויות של מועצת הדר, וניסתה להפוך את קהילת הדר ממנהלת שכונתית למתנ"ס. אנחנו חושבים שהדר צריכה גוף שיתכלל את כל מה שקורה בשכונה וייתן מענים בתחום הקהילתי, חברתי, תרבותי וגם בנושאים כמו רווחה וחינוך, תברואה וניקיון שאיתם התעסקה קהילת הדר.

אנחנו יודעים שהשכונה היתה במצב קשה ועדיין נמצאת במצב קשה אבל הפרויקטים שיזמה קהילת הדר ב-15 שנים האחרונות ובמיוחד בעשור קידמו את השכונה ויצרו אווירה של תקווה שיש סיכוי שהמצב ישתפר וכל הדבר הזה נעצר לפני שנתיים.
אנחנו חכינו בסבלנות שנתיים על פי בקשת ראש העיר אבל נראה לנו כרגע שהצעדים שנעשים פוגעים בשכונה ומדרדים אותה ובשנתיים האחרונות המצב בשכונה הדרדר מבחינת הביטחון האישי, התברואה והפיקוח.

אנחנו דורשים מראש העיר לחזור בה מההחלטה ושההחלטות יתקבלו בשיתוף ציבור ולא בהפתעות. אנחנו רוצים ומעוניינים בשיתוף עם העירייה אבל הרצון הוא צדדי.
מחאה הדר (צילום: לי)
מחאה הדר (צילום: לי)
2 תגובות
  1. לכי. אמר/ה

    קצנו בך!

  2. אזרח מודאג אמר/ה

    ראשת עיר סרוטה לקויה נפשית מה עוד אפשר לצפות מההזויה

לא ניתן להגיב