באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

"עליבות שאין כדוגמתה" | הזנחה טוטאלית בשכונת קריית אליעזר בחיפה

מדוע ישנה הזנחה קשה בקריית אליעזר ולמה לא מסיימים את הפיתוח בבנייני פינוי בינוי?

אביהו האן, חבר מועצת העיר, בשאילתה לראש העיר קליש

בשאילתה כתב האן, כי קריית אליעזר הוזנחה שנים רבות. וכי ראש העיר התחייבה, כחלק ממסע הבחירות שלה, לפתח את השכונה ולקדם את השירותים הקהילתיים הנדרשים לה.

הזנחה בקריית אליעזר (צילום: אביהו האן)

הזנחה טוטאלית

עוד כתב האן:
בסיור שערכתי עם תושבי שישה מבנים חדשים שהוקמו על האצטדיון העירוני ברחוב מייק ברנט ורחוב לסין, נחשפתי להזנחה טוטאלית של האזור שסביב הבניינים החדשים ולזלזול מוחלט בצורך של המשפחות הצעירות לשירותים קהילתיים בסיסיים. ניקיון האזור מתחת לכל ביקורת, פינוי פחי זבל מתבצע לא באופן תדיר, גן המשחקים פשוט מוזנח ואינו ראוי לשימוש הילדים הרבים שהגיעו להתגורר בשכונה.

נדרש לשפץ ולתקן את מגרש הכדורגל והכדורסל שנמצא באזור. בכל פינה ישנם בורות שמסכנים את התושבים, תאורת הלילה חסרה… כנראה פשוט מצפים מהתושבים לרכוש מכשירי ראיית לילה. הפיתוח הנדרש ברחבה שהוקמה בין ששת הבניינים החדשים, לא הושלם ועומד בהמתנה.
למי? למה?

"הזנחה ברמה של אזור פשיעה"

בנוסף תושבים רבים הולכים לבת גלים כדי לקבל שירותים קהילתיים שונים ונדרשים לעבור במנהרה המובילה לשכונה, ההזנחה פשוט פושעת, עליבות שאין כדוגמתה. הזנחה ברמה של אזור פשיעה. מדוע?

התושבים אינם מקבלים תשובות כבר חודשים רבים, ראש העיר, כמובן, אינה עונה ואנו רואים מציאות שבה משפחות כבר מתארגנות לעזיבת העיר תוך תחושת החמצה גבוהה.

הזנחה בקריית אליעזר (צילום: אביהו האן)

השאלות שהפנה האן:

 1. מדוע לא מסיימים את הפיתוח הנדרש ( עצים, תאורה, הקמת מתקני משחקים, סגירת בורות, פינוי זבל ועוד ) ברחבה שבין ששת הבניינים פינוי בינוי איצטדיון קריית אליעזר ?
 2. מדוע לא משפצים ומחדשים את גן המשחקים שנמצא בטיילת קריית אחיעזר ומשרת כל כך הרבה ילדים ?
 3. מדוע לא משפצים את מגרש הכדורגל / כדורסל שנמצא בטיילת קריית אליעזר ?
 4. מדוע לא מבצעים פינוי מוסדר של פחי האשפה לששת הבניינים לפחות פעם ביום ?
 5. מדוע לא מספקים לתושבים פחי זבל כתומים כפי שסיפקו לרוב השכונות בעיר ?
 6. מדוע לא מקימים עמדת מחזור משולבת לכלל צרכי המחזור באיזור ?
 7. כל האיזור שבין הבניינים והטיילת מוזנח, ערימות אשפה בכל פינה מדוע ?
 8. מדוע לא משפצים את המנהרה שמאפשרת מעבר של תושבים רבים בין שכונת בת גלים לקרית אליעזר ?

"ככה לא ניתן להמשיך"

אביהו האן – חבר מועצת העיר מטעם הירוקים של חיפה (צילום: מיכל ירון)

אביהו האן, מסר לחי פה:

אני מצפה מראש העיר שתצא מהמשרד המרווח שלה בקומה 2 בחסן שוקרי, תסתובב בעיר, תשוחח עם התושבים, תשמע את המצוקות ותיישם פתרונות. אני יודע שאני עושה זאת. קריית אליעזר זו דוגמה מייצגת לכשלים של העירייה בטיפול בתשתיות שכונתיות ובצרכי התושבים. בשנתיים האחרונות קריית אליעזר הוזנחה קשות. ככה לא ניתן להמשיך. אני דורש פתרונות מייד ועכשיו לא רק לשכונה אלא פתרונות לשכונות נוספות שהוזנחו בשנים האחרונות.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

37 תגובות

 1. שלום לכל העוסקים במלאכה ,ראש העיר הנכבדה עוזר ראש העיר ניר שובר מכובדיי כולם .
  בראשית דבריי ארצה להודות למר אביהו האן מהירוקים בשמי ובשם כל תושבי קרית אליעזר החדשים והוותיקים כאחד .ההזנחה בשכונה שלנו נמשכת כבר מעל לשנתיים והגיע הזמן לשפר עמדות הכל כמובן עפ"י התקן אין עוד מה להוסיף על כל הדרישות של מר אביהו מאן אז ההצעה שלי היא לשנס מותניים ולהתחיל לשפר את השכונה שלנו .
  הצלחתכם הצלחתנו המלאכה מרובה והזמן קצר .
  בהצלחה .

 2. יש שכונה אחת בחיפה שעברה שיפור מאז כניסת ראשת העיר לתפקידה? שימו לב איך כלום ושום דבר לא נעשה בעיר, אה …. כן, חלק ממשאיות הזבל נצבעו בלבן במקום הירוק. החשש שעד לסיום הקדנציה שלה, לא ישאר הרבה מהעיר. לבניה אחץ כבר נמחקה מסמל חיפה והשנייה בדרך, העיקר …. משפצים את בנין שוק תלפיות.

  • תיכף תאשים את קליש בקריסת הלבניה? טוב תעשה אם תחליט להוריד את שתיהן מהנוף. אין להנציח את סמל הזיהום הזה. אין בו שום דבר מיוחד ברמה בינלאומית, להיפך, סמל מוסכם לאזורי תעשייה מזהמים וכורים גרעיניים.
   לגבי שכונות שעברו שיפור אני מסכים איתך לא מורגשת מספיק פעילות. תוכניות מדיניות זה יפה, אפשר לחלום לעשורים הבאים זה חשוב בהחלט. אבל צריך לרדת לרזולוציה של טיפול בבורות, במטרדים, בנקיון, שיטור ומניעת ונדליזם ושמירת
   הסדר הציבורי. לדעתי אם יוחזרו ניידות השיטור העירוניות, ינתנו קנסות כבדים על לכלוך וונדליזם בלי פשרות, ואני בעד גם חוקי עזר עירוניים מחמירים לעסקים שמלכלכים את הסביבה זורקים קרטונים ולא מייפים את חלונות הראווה. גם להם צריך מנגנון שמי שלא משקיע בחנות שלו, משאיר זכוכית עם שבר, או לא דואג לנקיון שמביא זבובים ומטרדי ריח – שיקבל קנסות. תושבי השכונות מחכים לבשורות שהעלתה בחוגי הבית: רוצים טיפוח של גנים שכונתיים ותוספת שטח גני משחקים במיוחד חשוב בקורונה, רוצים פתרונות חניה ליד מרכזים מסחריים ושיפור תחבורה ציבורית אליהם, רוצים שבילי אופניים ומדרכות רחבות ובטוחות לעגלות ולנכים גם אם זה על חשבון חניות וגינון. רוצים מיידית דילול מסיבי של חזירי הבר לקראת החורף. רוצים תוספת סופרמרקטים גדולים ברכס הכרמל כדי למנוע את יוקר המחיה של מונופול שופרסל. בהדר רוצים קרן עירונית שתסייע לשפץ ולתחזק חצרות. רוצים בדיקה מקיפה של חיבורי גז וצוברי גז למנוע אסונות.
   עינת קדימה לעבוד.. להתראיין ולהגיד שהכל נפלא זה בדיוק העיסוק ביח"צנות שבגללו יהב נשלח הביתה.

 3. בעלי הבניינים החדשים זה הרבה משקיעים כנראה לא חיפאים הם חושבים שהם ישכירו בקרית אליעזר דירות כאלו ב-5000 או 6000 שקל ראיתי גם מודעה על דירת 4 חדרים בשיכונים החדשים שבנו עם נוף לשיכונים ישנים דירה הכי פשוטה לא מרוהטת, קירות וחלונות.. בחוצפתו החליט המשקיע מתל אביב שהוא דורש עליה 7000 שקל שכירות!!! מאיפה נחתו החייזרים האלו?
  אין ספק שהפיתוח הסביבתי שם כשלון ולא רק בגלל הקבלן אלא בגלל מהנדס העיר אריאל ווטרמן שאיפשר לתכנן שם שיכונים הכי זולים שיש אפילו בלי חניה תת קרקעית מסביב לבניינים במקום גינות שבילים וירוק יש רק מרבדי אספלט של רכבים ובאמצע יש גינה קטנה. מה רע בגינה כזאת שאם היא מוקפת בבנייני 11 קומות אז נוצר הד אקוסטי נוראי לכל הבניינים כל פעם שילדים משחקים שם.
  גם לא תכננו נכון אפשר היה שהרבה יותר בניינים יהיו עם נוף לים במקום שכוני 11 קומות בלי נוף שרק הנוף שלהם זה הבניין ליד. ככה הרסו גם הרבה מאד דירות בנאות פרס. משום מה אריאל ווטרמן אוהב לתקוע את חיפה עם בניית שיכונים במקום מגדל עם נוף אין מה לומר הקבלנים עשו קופה יפה במחיר למשתכן בנו בהכי זול שיש, בלי חניונים, פיתוח אפס, תכנון צפוף וכושל וקיבלנו עוד שכונת שיכונים בין כל שאר השיכונים הישנים. כמה עצוב בסוף כשיהיה פינוי בינוי בשאר קרית אליעזר ברור שיבנו לגובה 20 קומות ואז הבניינים האלו יהיו הכי פחות מבוקשים בשכונה. הם גם מתוכננים פשוט רע, אין מילים כמה עיריית חיפה מומחית בהחמצת כל הזדמנות להרים את קרית אליעזר ולהוסיף חטא על פשע הקפיאו את כל שאר מיזמי הפינוי בינוי וכדי להוסיף עוד חטא על פשע יהב לא ניצל את פירוק האצטדיון לשפץ ולהוסיף מתקנים וגני ילדים לכל האוכלוסיה החדשה שהתווספה.
  במילה אחת עיריית חיפה פוגעת בקרית אליעזר וזה ידוע יש מבנים מסוכנים יש עבריינות ויש מבני ציבור ישנים אבל את העירייה מעניין רק הצטלמות עם שלט מייק ברנט. מביך

 4. מבני מצופים אסבסט,מבנים בבנייה טרומית ישנה,שיכוני רכבת משנות ה50,כך נראית גם שער עלייה.המשותף לכל שכונות החוף כי סחבת בלתי הגיונית של תהליכי פינוי בינוי למרות שבחלק גדול מהשכונות יש הסכמת 80% דיירים ובמתחמים המוכרזים היזמים גם קיבלו הסכמות עקרוניות למכפלות של לפעמים פי 5!
  לא ברור מה עוצר את כל התוכניות,כיום רק 2 פרויקטים בבניה מתוך אלפי יחידות שהעירייה התחייבה במסגרת חפ/2350

 5. כתבה לא אמינה ומזיקה לשכונה! מדוע אין תגובת העירייה אביהו האן לא מייצג את השכונה! ואל תמחקו תגובות….

  • אני תושב החדש בשכונה בפרויקט החדש, אני מאשר כל מה שנכתב בכתבה. אבחנו גרים פה מאז חצי שנה, ופיתוח האיזור שלנו פשוט נעצר מלפני כמה חודשים.

  • היזם השלים את כל עבודות הפיצוח שלו בצורה הטובה ביותר!
   השטחים שלא מטופלים זה שטחים ציבוריים באחריות העירייה!
   שדרת מייק ברנט המהוללת שעשו לה השקה גדולה והצטלמו לתקשורת כל ערב חשוכה לגמרי! העיריה לא מדליקה את האורות! בושה!

 6. ההתחברות לאביהו האן מזיקה לשכונה.מי נתן לו את הסמכות לדבר בשם השכונה? פוליטיקאים תמיד הזיקו לשכונה…. דבר נוסף רוב השכונה איננה מרוכזת בבניינים החדשים!

 7. לא טרחתם לקבל את תגובת ראשת העיר ולפרסם אותה במסגרת הכתבה. אין ספק שאילו ניסיתם הייתם מקבלים, ואם לא, הייתם מפרסמים את עובדת הסרוב. מבחינתי אתם מכשיר במאבק הפוליטי נגד ראשת העיר ועל כן פסולים לעדות,

  • כדאי שתקרא שוב
   זו שאילתא למועצת העיר
   וקליש תענה במועצה

  • זה לא תירוץ. אילו הייתם הוגנים הייתם מחכים לתגובת ראשת העיר במועצה ומפרסמים אותה. מה בער לכם מלבד הסוכריה להאן והדקירה לקאליש? בודאי לא הדחיפות בפתרון בעיות קרית אליעזר ברמה של שבוע.

 8. כל מילה! וחבל שגם כדי להגיע לבת גלים לנכים ועגלות צריך לעשות עיקוף מטורף והמנהרה אינה מונגשת!

 9. התיחסות היא לבניינים החדשים בלבד.
  מדוע האן לא מתייחס להתחדשות העירונית בשכונה הוותיקה?
  מדוע האן לא מתייחס להזנחה בשכונה הישנה?
  הרי ידוע שהפיתוח בבניינים החדשים של שכונת האצטדיון מוטל על היזם ולא על העיריה?!

  • אופיר צודק אביהו האן התעלם משכונת קריית אליעזר כל השנים. רק הכרמל מעניין אותו מה קרה אביהו האן? ביקשו ממנו עזרה כל השנים וכלום התעלמות. אל תטלו בו יהבכם יוליך אתכם שולל.

 10. תראו מי הגיע לשכונה כל מיני פרזיטים שאינם משלמים ארנונה מטופלי רווחה עמותות מוצצי דם. והדיירים החדשים משלמים את המחיר וחבל וגם פוליטיקאים שמנסים לתפוס טרמפ.

  • כל המילה נכונה! דיירים חדשים משלמים ארנונה אסטרונומית, שמגיעה ל 1700 שח לחודשיים, עבור מה בדיוק??? הייתי רוצה לדעת מתי עירייה תשלים את פיתוח האיזור? מה תכניות?

   יש פוטנציאל אדיר לאיזור, מצער לראות שהוא לא מנוצל.

 11. כל מלה בסלע, הכתבה מתארת מציאות אמת לאמיתה, אבל למה לעזאזל משלמים בקרית אליעזר ארנונה רמה א? על מה?

 12. ככה היה שנים עם יונה יהב, תהליכים בעירייה הרקובה שהוא יצר משתנים לאט ויש המון עבודה כשאתה בגירעון
  המצב חרא אבל יש מגמת שיפור לעומת מצב חרא שנשאר חרא עם יהב

 13. זה היה הרי ברור שהשכנה תשאר מוזנחת רוב הו ישים והצעירים עזבו כל אלה שמרדו נהיה שאנן הקהילה הדתית שתדאג לזה שהשכנה תהיה נורמלית

  • תראו מי הגיע לשכונה כל מיני פרזיטים שאינם משלמים ארנונה מטופלי רווחה עמותות מוצצי דם. והדיירים החדשים משלמים את המחיר וחבל וגם פוליטיקאים שמנסים לתפוס טרמפ.

 14. אבל העיקר שנתנו שם לרחוב מייק ברנט והעלו פוסט בפייסבוק.
  סיגל ציוני ועינת קליש וניר שובר זה מצטלם יפה,
  אבל שיחה בריאה עם התושבים לשמוע בעיות, אין סיבה.
  הם כבר יודעים הכל

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

רעשים נשמעים מבתי הזיקוק של בז״ן • עבודות תחזוקה

(חי פה) - תושבי חיפה התלוננו בימים האחרונים 20-22/5/24 על הדי רעש מבתי זיקוק. קבוצת בז״ן - עבודות תחזוקה תקופתיות. הודעה לתושבי מפרץ חיפה מקבוצת...

שיא משתתפים: שמונה שחיינים עולים לאליפות אירופה • הישג ענק למכבי חיפה

שיא משתתפים שקבעו קריטריון לאליפות אירופה בבלגרד - "ההשקעה הגדולה הניבה פירות, שיעניקו לשחיינים שלנו עוד מוטיבציה להמשיך". במכבי חיפה כרמל גאים נוכח ההישג של...

האתלטית סיון אוירבך • שיא ישראלי בריצת 1,500 מטרים

בצל האירועים במדינה, רגע נחת שסיפק ביום שבת 18/5/24 אגודת מכבי חיפה כרמל עם שיא ישראלי השייך לאתלטית, סיון אוירבך בריצת 1,500 מטרים. האתלטית...

הנחיות להדלקת מדורות ל״ג בעומר בטירת כרמל

עיריית טירת כרמל ערוכה לאירועי ל"ג בעומר במסגרת היערכות עיריית טירת כרמל לאירועי ל"ג בעומר, הוחלט כי השנה תותר הבערת מדורות ביום החג, ראשון, 26.5.24....

כרם מהר״ל • סיור בבית הכי אקולוגי בישראל • יום שישי 24/5/24

עיריית טירת כרמל מזמינה את התושבים לסיור בכרם מהר״ל, הבית הכי אקולוגי בישראל. הסיור יתקיים ביום שישי 24/5/24 בשעות 10:00-14:00, ברחוב החאן 11 כרם...