"עליבות שאין כדוגמתה" | הזנחה טוטאלית בשכונת קריית אליעזר בחיפה

הזנחה בקריית אליעזר (צילום: אביהו האן)

מדוע ישנה הזנחה קשה בקריית אליעזר ולמה לא מסיימים את הפיתוח בבנייני פינוי בינוי?

אביהו האן, חבר מועצת העיר, בשאילתה לראש העיר קליש

בשאילתה כתב האן, כי קריית אליעזר הוזנחה שנים רבות. וכי ראש העיר התחייבה, כחלק ממסע הבחירות שלה, לפתח את השכונה ולקדם את השירותים הקהילתיים הנדרשים לה.

הזנחה בקריית אליעזר (צילום: אביהו האן)

הזנחה טוטאלית

עוד כתב האן:
בסיור שערכתי עם תושבי שישה מבנים חדשים שהוקמו על האצטדיון העירוני ברחוב מייק ברנט ורחוב לסין, נחשפתי להזנחה טוטאלית של האזור שסביב הבניינים החדשים ולזלזול מוחלט בצורך של המשפחות הצעירות לשירותים קהילתיים בסיסיים. ניקיון האזור מתחת לכל ביקורת, פינוי פחי זבל מתבצע לא באופן תדיר, גן המשחקים פשוט מוזנח ואינו ראוי לשימוש הילדים הרבים שהגיעו להתגורר בשכונה.

נדרש לשפץ ולתקן את מגרש הכדורגל והכדורסל שנמצא באזור. בכל פינה ישנם בורות שמסכנים את התושבים, תאורת הלילה חסרה… כנראה פשוט מצפים מהתושבים לרכוש מכשירי ראיית לילה. הפיתוח הנדרש ברחבה שהוקמה בין ששת הבניינים החדשים, לא הושלם ועומד בהמתנה.
למי? למה?

"הזנחה ברמה של אזור פשיעה"

בנוסף תושבים רבים הולכים לבת גלים כדי לקבל שירותים קהילתיים שונים ונדרשים לעבור במנהרה המובילה לשכונה, ההזנחה פשוט פושעת, עליבות שאין כדוגמתה. הזנחה ברמה של אזור פשיעה. מדוע?

התושבים אינם מקבלים תשובות כבר חודשים רבים, ראש העיר, כמובן, אינה עונה ואנו רואים מציאות שבה משפחות כבר מתארגנות לעזיבת העיר תוך תחושת החמצה גבוהה.

הזנחה בקריית אליעזר (צילום: אביהו האן)

השאלות שהפנה האן:

 1. מדוע לא מסיימים את הפיתוח הנדרש ( עצים, תאורה, הקמת מתקני משחקים, סגירת בורות, פינוי זבל ועוד ) ברחבה שבין ששת הבניינים פינוי בינוי איצטדיון קריית אליעזר ?
 2. מדוע לא משפצים ומחדשים את גן המשחקים שנמצא בטיילת קריית אחיעזר ומשרת כל כך הרבה ילדים ?
 3. מדוע לא משפצים את מגרש הכדורגל / כדורסל שנמצא בטיילת קריית אליעזר ?
 4. מדוע לא מבצעים פינוי מוסדר של פחי האשפה לששת הבניינים לפחות פעם ביום ?
 5. מדוע לא מספקים לתושבים פחי זבל כתומים כפי שסיפקו לרוב השכונות בעיר ?
 6. מדוע לא מקימים עמדת מחזור משולבת לכלל צרכי המחזור באיזור ?
 7. כל האיזור שבין הבניינים והטיילת מוזנח, ערימות אשפה בכל פינה מדוע ?
 8. מדוע לא משפצים את המנהרה שמאפשרת מעבר של תושבים רבים בין שכונת בת גלים לקרית אליעזר ?

"ככה לא ניתן להמשיך"

אביהו האן – חבר מועצת העיר מטעם הירוקים של חיפה (צילום: מיכל ירון)

אביהו האן, מסר לחי פה:

אני מצפה מראש העיר שתצא מהמשרד המרווח שלה בקומה 2 בחסן שוקרי, תסתובב בעיר, תשוחח עם התושבים, תשמע את המצוקות ותיישם פתרונות. אני יודע שאני עושה זאת. קריית אליעזר זו דוגמה מייצגת לכשלים של העירייה בטיפול בתשתיות שכונתיות ובצרכי התושבים. בשנתיים האחרונות קריית אליעזר הוזנחה קשות. ככה לא ניתן להמשיך. אני דורש פתרונות מייד ועכשיו לא רק לשכונה אלא פתרונות לשכונות נוספות שהוזנחו בשנים האחרונות.
37 תגובות
 1. מיכל שרון אמר/ה

  אבל העיקר שנתנו שם לרחוב מייק ברנט והעלו פוסט בפייסבוק.
  סיגל ציוני ועינת קליש וניר שובר זה מצטלם יפה,
  אבל שיחה בריאה עם התושבים לשמוע בעיות, אין סיבה.
  הם כבר יודעים הכל

 2. יפה כהן אמר/ה

  זה היה הרי ברור שהשכנה תשאר מוזנחת רוב הו ישים והצעירים עזבו כל אלה שמרדו נהיה שאנן הקהילה הדתית שתדאג לזה שהשכנה תהיה נורמלית

  1. אלאלע אמר/ה

   תראו מי הגיע לשכונה כל מיני פרזיטים שאינם משלמים ארנונה מטופלי רווחה עמותות מוצצי דם. והדיירים החדשים משלמים את המחיר וחבל וגם פוליטיקאים שמנסים לתפוס טרמפ.

 3. א. אמר/ה

  גם בער העליה הזנחה נוראית

  1. א. אמר/ה

   בשער העליה הזנחה

 4. נסטיה מן אמר/ה

  העיקר שאני משלמת ארנונה 1500 שח…ביזיון!!
  על מה?!??!

 5. אלכס אמר/ה

  ככה היה שנים עם יונה יהב, תהליכים בעירייה הרקובה שהוא יצר משתנים לאט ויש המון עבודה כשאתה בגירעון
  המצב חרא אבל יש מגמת שיפור לעומת מצב חרא שנשאר חרא עם יהב

 6. אלי אמר/ה

  כל מלה בסלע, הכתבה מתארת מציאות אמת לאמיתה, אבל למה לעזאזל משלמים בקרית אליעזר ארנונה רמה א? על מה?

 7. יעקב אמר/ה

  פוליטיקאי עלטב

  1. דניאל אמר/ה

   כל המילה נכונה! דיירים חדשים משלמים ארנונה אסטרונומית, שמגיעה ל 1700 שח לחודשיים, עבור מה בדיוק??? הייתי רוצה לדעת מתי עירייה תשלים את פיתוח האיזור? מה תכניות?

   יש פוטנציאל אדיר לאיזור, מצער לראות שהוא לא מנוצל.

 8. יעקב אמר/ה

  פוליטיקאי עלוב נפש מקושש קולות סידרתי

 9. אלאלע אמר/ה

  תראו מי הגיע לשכונה כל מיני פרזיטים שאינם משלמים ארנונה מטופלי רווחה עמותות מוצצי דם. והדיירים החדשים משלמים את המחיר וחבל וגם פוליטיקאים שמנסים לתפוס טרמפ.

 10. אופיר אמר/ה

  התיחסות היא לבניינים החדשים בלבד.
  מדוע האן לא מתייחס להתחדשות העירונית בשכונה הוותיקה?
  מדוע האן לא מתייחס להזנחה בשכונה הישנה?
  הרי ידוע שהפיתוח בבניינים החדשים של שכונת האצטדיון מוטל על היזם ולא על העיריה?!

  1. דידי אמר/ה

   אופיר צודק אביהו האן התעלם משכונת קריית אליעזר כל השנים. רק הכרמל מעניין אותו מה קרה אביהו האן? ביקשו ממנו עזרה כל השנים וכלום התעלמות. אל תטלו בו יהבכם יוליך אתכם שולל.

 11. שלמה אמר/ה

  ומה עם המשך פינוי בינוי בכל השכונה,למה מחכים??

  1. איזי אמר/ה

   שלמה תשאל את אביהו חחחחח

 12. איזי אמר/ה

  שלמה תשאל את אביהו חחחחח

 13. פרוויז אמר/ה

  האן זה לא הכתב של ידיעות חיפה ?

 14. מני אמר/ה

  כתבה מיותרת מי שאחראי על פיתוח השטח זה הקבלן?

 15. שרון אמר/ה

  כל מילה! וחבל שגם כדי להגיע לבת גלים לנכים ועגלות צריך לעשות עיקוף מטורף והמנהרה אינה מונגשת!

 16. דב אלידע אמר/ה

  לא טרחתם לקבל את תגובת ראשת העיר ולפרסם אותה במסגרת הכתבה. אין ספק שאילו ניסיתם הייתם מקבלים, ואם לא, הייתם מפרסמים את עובדת הסרוב. מבחינתי אתם מכשיר במאבק הפוליטי נגד ראשת העיר ועל כן פסולים לעדות,

  1. מערכת חי פה - חדשות חיפה אמר/ה

   כדאי שתקרא שוב
   זו שאילתא למועצת העיר
   וקליש תענה במועצה

  2. דב אלידע אמר/ה

   זה לא תירוץ. אילו הייתם הוגנים הייתם מחכים לתגובת ראשת העיר במועצה ומפרסמים אותה. מה בער לכם מלבד הסוכריה להאן והדקירה לקאליש? בודאי לא הדחיפות בפתרון בעיות קרית אליעזר ברמה של שבוע.

 17. יקיר אמר/ה

  ההתחברות לאביהו האן מזיקה לשכונה.מי נתן לו את הסמכות לדבר בשם השכונה? פוליטיקאים תמיד הזיקו לשכונה…. דבר נוסף רוב השכונה איננה מרוכזת בבניינים החדשים!

 18. זיו אמר/ה

  כתבה לא אמינה ומזיקה לשכונה! מדוע אין תגובת העירייה אביהו האן לא מייצג את השכונה! ואל תמחקו תגובות….

  1. דניאל אמר/ה

   אני תושב החדש בשכונה בפרויקט החדש, אני מאשר כל מה שנכתב בכתבה. אבחנו גרים פה מאז חצי שנה, ופיתוח האיזור שלנו פשוט נעצר מלפני כמה חודשים.

  2. אבי אמר/ה

   דברו עם היזם

  3. רותם אמר/ה

   היזם השלים את כל עבודות הפיצוח שלו בצורה הטובה ביותר!
   השטחים שלא מטופלים זה שטחים ציבוריים באחריות העירייה!
   שדרת מייק ברנט המהוללת שעשו לה השקה גדולה והצטלמו לתקשורת כל ערב חשוכה לגמרי! העיריה לא מדליקה את האורות! בושה!

 19. ליר אמר/ה

  למה אתם מסננים תגובות?

 20. טניה אמר/ה

  פייק ניוז של כתבה????

 21. שער העלייה במצב גרוע בהרבה אמר/ה

  מבני מצופים אסבסט,מבנים בבנייה טרומית ישנה,שיכוני רכבת משנות ה50,כך נראית גם שער עלייה.המשותף לכל שכונות החוף כי סחבת בלתי הגיונית של תהליכי פינוי בינוי למרות שבחלק גדול מהשכונות יש הסכמת 80% דיירים ובמתחמים המוכרזים היזמים גם קיבלו הסכמות עקרוניות למכפלות של לפעמים פי 5!
  לא ברור מה עוצר את כל התוכניות,כיום רק 2 פרויקטים בבניה מתוך אלפי יחידות שהעירייה התחייבה במסגרת חפ/2350

 22. אלונה אמר/ה

  שכונת בת גלים לא עלובה פחות

  1. לניל אמר/ה

   גרים פה לא רק תושבים חדשים!!!!!

 23. אייל אמר/ה

  בעלי הבניינים החדשים זה הרבה משקיעים כנראה לא חיפאים הם חושבים שהם ישכירו בקרית אליעזר דירות כאלו ב-5000 או 6000 שקל ראיתי גם מודעה על דירת 4 חדרים בשיכונים החדשים שבנו עם נוף לשיכונים ישנים דירה הכי פשוטה לא מרוהטת, קירות וחלונות.. בחוצפתו החליט המשקיע מתל אביב שהוא דורש עליה 7000 שקל שכירות!!! מאיפה נחתו החייזרים האלו?
  אין ספק שהפיתוח הסביבתי שם כשלון ולא רק בגלל הקבלן אלא בגלל מהנדס העיר אריאל ווטרמן שאיפשר לתכנן שם שיכונים הכי זולים שיש אפילו בלי חניה תת קרקעית מסביב לבניינים במקום גינות שבילים וירוק יש רק מרבדי אספלט של רכבים ובאמצע יש גינה קטנה. מה רע בגינה כזאת שאם היא מוקפת בבנייני 11 קומות אז נוצר הד אקוסטי נוראי לכל הבניינים כל פעם שילדים משחקים שם.
  גם לא תכננו נכון אפשר היה שהרבה יותר בניינים יהיו עם נוף לים במקום שכוני 11 קומות בלי נוף שרק הנוף שלהם זה הבניין ליד. ככה הרסו גם הרבה מאד דירות בנאות פרס. משום מה אריאל ווטרמן אוהב לתקוע את חיפה עם בניית שיכונים במקום מגדל עם נוף אין מה לומר הקבלנים עשו קופה יפה במחיר למשתכן בנו בהכי זול שיש, בלי חניונים, פיתוח אפס, תכנון צפוף וכושל וקיבלנו עוד שכונת שיכונים בין כל שאר השיכונים הישנים. כמה עצוב בסוף כשיהיה פינוי בינוי בשאר קרית אליעזר ברור שיבנו לגובה 20 קומות ואז הבניינים האלו יהיו הכי פחות מבוקשים בשכונה. הם גם מתוכננים פשוט רע, אין מילים כמה עיריית חיפה מומחית בהחמצת כל הזדמנות להרים את קרית אליעזר ולהוסיף חטא על פשע הקפיאו את כל שאר מיזמי הפינוי בינוי וכדי להוסיף עוד חטא על פשע יהב לא ניצל את פירוק האצטדיון לשפץ ולהוסיף מתקנים וגני ילדים לכל האוכלוסיה החדשה שהתווספה.
  במילה אחת עיריית חיפה פוגעת בקרית אליעזר וזה ידוע יש מבנים מסוכנים יש עבריינות ויש מבני ציבור ישנים אבל את העירייה מעניין רק הצטלמות עם שלט מייק ברנט. מביך

 24. א.ד. אמר/ה

  יש שכונה אחת בחיפה שעברה שיפור מאז כניסת ראשת העיר לתפקידה? שימו לב איך כלום ושום דבר לא נעשה בעיר, אה …. כן, חלק ממשאיות הזבל נצבעו בלבן במקום הירוק. החשש שעד לסיום הקדנציה שלה, לא ישאר הרבה מהעיר. לבניה אחץ כבר נמחקה מסמל חיפה והשנייה בדרך, העיקר …. משפצים את בנין שוק תלפיות.

  1. אייל אמר/ה

   תיכף תאשים את קליש בקריסת הלבניה? טוב תעשה אם תחליט להוריד את שתיהן מהנוף. אין להנציח את סמל הזיהום הזה. אין בו שום דבר מיוחד ברמה בינלאומית, להיפך, סמל מוסכם לאזורי תעשייה מזהמים וכורים גרעיניים.
   לגבי שכונות שעברו שיפור אני מסכים איתך לא מורגשת מספיק פעילות. תוכניות מדיניות זה יפה, אפשר לחלום לעשורים הבאים זה חשוב בהחלט. אבל צריך לרדת לרזולוציה של טיפול בבורות, במטרדים, בנקיון, שיטור ומניעת ונדליזם ושמירת
   הסדר הציבורי. לדעתי אם יוחזרו ניידות השיטור העירוניות, ינתנו קנסות כבדים על לכלוך וונדליזם בלי פשרות, ואני בעד גם חוקי עזר עירוניים מחמירים לעסקים שמלכלכים את הסביבה זורקים קרטונים ולא מייפים את חלונות הראווה. גם להם צריך מנגנון שמי שלא משקיע בחנות שלו, משאיר זכוכית עם שבר, או לא דואג לנקיון שמביא זבובים ומטרדי ריח – שיקבל קנסות. תושבי השכונות מחכים לבשורות שהעלתה בחוגי הבית: רוצים טיפוח של גנים שכונתיים ותוספת שטח גני משחקים במיוחד חשוב בקורונה, רוצים פתרונות חניה ליד מרכזים מסחריים ושיפור תחבורה ציבורית אליהם, רוצים שבילי אופניים ומדרכות רחבות ובטוחות לעגלות ולנכים גם אם זה על חשבון חניות וגינון. רוצים מיידית דילול מסיבי של חזירי הבר לקראת החורף. רוצים תוספת סופרמרקטים גדולים ברכס הכרמל כדי למנוע את יוקר המחיה של מונופול שופרסל. בהדר רוצים קרן עירונית שתסייע לשפץ ולתחזק חצרות. רוצים בדיקה מקיפה של חיבורי גז וצוברי גז למנוע אסונות.
   עינת קדימה לעבוד.. להתראיין ולהגיד שהכל נפלא זה בדיוק העיסוק ביח"צנות שבגללו יהב נשלח הביתה.

 25. Moshe+shaltiel+Azubel אמר/ה

  שלום לכל העוסקים במלאכה ,ראש העיר הנכבדה עוזר ראש העיר ניר שובר מכובדיי כולם .
  בראשית דבריי ארצה להודות למר אביהו האן מהירוקים בשמי ובשם כל תושבי קרית אליעזר החדשים והוותיקים כאחד .ההזנחה בשכונה שלנו נמשכת כבר מעל לשנתיים והגיע הזמן לשפר עמדות הכל כמובן עפ"י התקן אין עוד מה להוסיף על כל הדרישות של מר אביהו מאן אז ההצעה שלי היא לשנס מותניים ולהתחיל לשפר את השכונה שלנו .
  הצלחתכם הצלחתנו המלאכה מרובה והזמן קצר .
  בהצלחה .

לא ניתן להגיב