חיפה עיר אדומה | 1272 חולי קורונה

חיפה אדומה

עכשיו זה רשמי: חיפה עיר אדומה, עם 1272 חולי קורונה | לפי הודעת עיריית חיפה

עפ”י הודעת עיריית חיפה, חיפה מוגדרת מהיום, (חמישי 24/9/20) עיר אדומה, עם 1272 מאומתי קורונה, על אף ש”מודל הרמזור” אינו רלוונטי במהלך הסגר.
אתמול נוספו 161 חולים חדשים. מפרוץ נגיף הקורונה החלימו בעיר חיפה 2250 חולים ונפטרו 35.

כזכור ביום שלישי השבוע פורסם בחי פה כי חיפה הגיעה לרף העליון ביותר של הצבע הכתום, וכי כל עלייה נוספת בתחלואה בקורונה תמצב אותה כעיר אדומה. ואכן היום עם העלייה הנוספת היא הופכת באופן רשמי לעיר אדומה.

מפת אזור חיפה, מתווה הרמזור, עפ”י נתוני משרד הבריאות

חיפאים, אנא הקפידו על ההנחיות!

פעולות האכיפה וההסברה בעיר חיפה נמשכות. ואנו במערכת חי פה קוראים לתושבי העיר להפגין ערבות הדדית, לקחת אחריות אישית ולהקפיד על הנחיות משרד הבריאות: עטיית מסיכות, ריחוק חברתי, הקפדה על היגיינה על מנת לשמור על בריאות כל אחד ואחת מאיתנו ועל בריאות יקירינו.

חולי הקורונה בבתי החולים בחיפה | תמונת מצב

רמב”ם: במערך הקורונה בבית החולים רמב״ם מאושפזים:

 • 68 חולים
 • 34 במצב קשה
 • 12 מונשמים,
 • 2 מחוברים למכשירי אקמו.
 • 158 אנשי צוות נמצאים בבידוד.

בני ציון: במחלקת קורונה במרכז הרפואי בני ציון מאושפזים:

 • 25 חולים.
 • 18 במצב קשה (6 מונשמים).
 • 6 במצב בינוני.
 • 1 במצב קל.
מחלקת הקורונה התת קרקעית | התמונה להמחשה (צילום: דוברות רמב"ם)
מחלקת הקורונה התת קרקעית | התמונה להמחשה (צילום: דוברות רמב”ם)

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

17 תגובות
 1. בן אמר/ה

  בקרית ים מלא ילדים חולי קורנה בבתי הספר ואף אחד לא מדווח מה קורה מורים נידבקו ומישפחות שלמות בבידוד

  1. רות אמר/ה

   נכון מאוד, בכיתה של נכדי יש חולה מאומתת, המורה הודיעה להם להיות בבידוד, לעומת זאת, אף אחד ממשרד הבריאות לא הודיע להם להכנס לבידוד

   1. דחקם אמר/ה

    תמשיכו להאשים את הממשלה כשאלו שמזלזלים בהנחיות מצילות חיים זה אתם ואתם בלבד.
    אנחנו רואים אותכם כל יום, עוטים מסיכה על הצוואר, מתקהלים, מצפצפים על ההנחיות, מתרגזים כשמעירים לכם, אחר כך נדבקים ומדביקים ואז הקונצרט מתחיל: “זה ביבי זה ביבי זה ביבי!!! יאללה צועדים לבלפור!!!”
    עכשיו כולנו נהנה ביחד בסגר בבתים.

    זה ביבי זה ביבי זה ביבי!!!

    1. מיכל אמר/ה

     צודק

 2. אורן אמר/ה

  המושג “חיפה אדומה” לא היה בשימוש הרבה שנים…

  1. רות אמר/ה

   נכון מאוד, הצעירים של היום לא יבינו על מה אתה מדבר

 3. חנה מורג אמר/ה

  ככה זה כשעובדים בלי חזון, בלי תכנית עבודה בת יישום.
  ככה זה שהתפתח מכרזים חדשים, יועצים לתפקידים למיניהם הם מהות עבודת העירייה.
  כעת, נותר לנו רק להתפלל לאלוהים ולייחל לחסד ולרחמים🙏🙏

 4. מוטי אמר/ה

  וזה עוד כלום. מכוני כושר היו פתוחים עד 18/9. זאת אומרת שעד סוף החודש יבואו משם מצטרפים חדשים לקורונה.

 5. הנהגה מנותקת וכושלת אמר/ה

  שעת משבר בחיפה. תושבים רבים ללא עבודה וללא פרנסה, רחובות העיר מטונפים, מצב התברואה על הפנים, החזירים ממשיכים להתרבות, והחרדים כהרגלם מצפצפים על הכללים, ותוך עצימת עין מצידה של ראשת העיר, לא נשמעים להוראות. ומה עושה הנהגת העיר? עוזרת ממלא מקום ראש העיר תיכף תעלה על פיזמה ותכניס עצמה לבידוד מתוקשר שלא מצטלם טוב בזום, וראש העיר בפועל נמצא בחופשה ביוון. דווקא עכשיו, בשעה שמאות אלפי תושבי העיר מצטווים להישאר סגורים בבתים, הנהגת העיר שותקת, מתנתקת, נעלמת. פארסה של הנהגה. קליש וצוק צריכים ללכת הביתה. כי לחיפה מגיע הנהגה מתקשרת, נוכחת, קשובה. לחיפה מגיע הנהגת עיר יותר מתאימה וראויה ויותר טובה.

 6. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  העיקר הבריאית.

  1. Hana אמר/ה

   מעניין שכל הזמן חוזרים המזכירים את החרדים בצורה שלילית מתי ייפסקו השינאת חינם, מי ששומר יותר מכולם דווקא אלה החרדים כולם עטויי מסכות וכמעט כולם נשמעים להוראות מ. הבריאות אז בבקשה תפסיקו להכליל ולחפש אותם. ההפגנה אתמול בכרמל אף אחד לא צייץ מה קרא?

 7. אייל אמר/ה

  זהירות במספר סופרמרקטים בכרמל יש עובדים מאומתים לקורונה והם מנסים להשתיק את זה היום בגלל שזה לחץ קניות לקראת החג והסגר: כל זה קרה בשבוע האחרון:
  סופר כרמליה – מאומת קורונה מוכרת בסופר
  שופרסל מרכז הכרמל – עובד מאומת קורונה
  שופרסל ורדיה – עובדים באו במגע עם חולה קורונה מאומת
  שופרסל מרכז זיו – עובדים באו במגע עם חולה קורונה מאומת (יתכן מפר בידוד)
  קסטרא – עובד חולה קורונה
  סניף דואר אחוזה – חולה קורונה היה בסניף
  חלק מהחולים בקורונה וההפצה שלה בכרמל נבע מעובדים מחוץ לחיפה בפרויקטי תמא 38 שהדביקו בסופרמרקטים ועובדים אחרים שבאו איתם במגע. לפחות 20 עובדי בניין בחיפה מאומתים לקורונה בחודש האחרון, חלק מהקבלנים סגרו אתרי עבודה מחשש שכולם נדבקו.

 8. חיפה עיר שחורה אמר/ה

  לא אדומה (הפועל) ולא ירוקה (מכבי), גם לא כחולה כמו החלומות בהקיץ של נחשון ועינת (כלכלה כחולה, עאלק). חיפה עיר שחורה. כמו הכובעים והחליפות של העסקנים מבני ברק שלהם קליש וצוק, מתוך ביטחון עצמי מופרז וחוסר הבנה מוחלט של המשמעויות הנלוות, נשבעו אמונים. חיפה עיר שחורה כי בשנתיים שחלפו מאז שקליש בשלטון, היא הפכה לעיר מקוטבת, מסוכסכת, שסועה. פחות סובלנית ויותר צעקנית, כוחנית וקצרת רוח כמו האישה בעלת השיער הכתום שמנהיגה אותה, ועצוב מכל, קירחת מכל הכיוונים כמו העזר כנגדה. תושבי חיפה מתגעגעים לעיר הפתוחה, השמחה, החופשית, הרב גונית והצבעונית שפעם היתה כאן ואיננה עוד. היום חיפה היא עיר שחורה.

 9. דרור אמר/ה

  זה מה שקורה, כשלא שומרים על מרחק, גם לא במקומות סגורים (נאלצתי להעיר אינספור פעמים לאנשים שהתקרבו אלי) וכשלא עוטים מסכה כמו שצריך (ולא על הסנטר).

 10. אוהד אמר/ה

  כל הכבוד לחיפה. בואו נידבק כולנו ונהפוך את חיפה לעיר הראשונה שיש בה חיסון עדר ולא יהיה צורך בחיסונים הרעילים שלא עברו ניסויים קלינים הולמים שצריכים כמה שנים כדי לדעת אם חיסון בטוח.

 11. קלמן אמר/ה

  סוף סוף חיפה ראשונה במשהוא…

 12. עינם אמר/ה

  כל כך ברור מי אתה ומה האג’נדה שלך שאתה בוחר להסתתר מאחורי כינויים. חיפה בת מזל להיות מונהגת כי ראשת עיר שמחפשת לקדם את העיר יותר מאשר מחפשת מיקרופונים ומחיאות כפיים כמו קודמיה. להזיז תחלואי עיר של עשרות שנות הזנחה זה לא תהליך שנה שנה וקצת, וגם לא שנתיים ושלוש. כולי תקווה שהיא תזכה לראות את הפירות נקטפים בכהונה נוספת שלה, ולא רק תזרע בדימעה. זה נכון שהיום הרבה יותר חשוב כנראה מה אתה אומר שאתה עושה מאשר מה אתה עושה. תודה לאל שלפחות בשלוש ומשהו השנים הקרובות נדע שמישהו עושה באמת, ולא מי שעסוק בלדבר על זה. שנה טובה.