כ-2,220 מאומתי קורונה בכללית מחוז חיפה

חמ"ל קורונה כללית (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

קרוב ל-2,220 מאומתי קורונה במחוז, כמחצית מהם עם תסמינים, 102 מאושפזים בבתי החולים

על פי נתוני כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, כיום ישנם במחוז כ-2,220 מאומתי קורונה, קרוב למחצית מהם עם תסמינים. מתוכם 102 מאושפזים בבתי החולים, היתר שוהים בבית או במלוניות קורונה.

בחיפה עצמה, יש כעת כ-150 חולים מאומתים, מהם כ-50 עם תסמינים. יש לציין, כי המספרים עלולים להשתנות ומשתנים מדי יום.

אורלי צור מנהלת הסיעוד של מחלקת הקורונה

קשר רציף עם הצוות הרפואי

בכללית מסבירים, כי צוותי כללית והמחלקה לקורונה בקהילה במחוז, מטפלים בכל המאומתים, למעט אלה המאושפזים בבתי החולים. כל מי שבבית או במלונית, מנוטר באופן רציף, בתדירות שנקבעה לפי הנחיות משרד הבריאות. הניטור מבוצע על ידי צוותי האחיות ורופאי המשפחה. לפי הצורך, ניתן גם מד סטורציה, למעקב אחר רמת החמצן בדם.

עובדות מעבדה מבצעות בדיקות קורונה • מסע מצולם במעבדת כללית בנשר (צילום: ירון כרמי)
עובדות מעבדה מבצעות בדיקות קורונה במעבדת כללית (צילום: ירון כרמי)

בכללית דואגים גם בצורך הנפשי

במצב בו עולה צורך בתמיכה נפשית או פתרון בעיות שאינן רפואיות, דואג הצוות לקשר את המטופלים עם עובדת סוציאלית של הכללית, וכן פועל קו 2708*, אליו ניתן לפנות לקבלת תמיכה רגשית.

בנוסף, ניתן גיבוי וליווי מקצועי על ידי צוות רופאים ואחיות של חמ”ל הקורונה בכל הקשור במקרים מיוחדים, החלטה על אשפוז ועוד.

צפו • חמ”ל הקורונה בכללית • ראיון אודות הטיפול בקהילה (צילום: סמר עודה-כרנתינג’י)

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

5 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  לו היה הסגר ביןני עם ההתפרצות בבתי הספר היום היינו כמו אוסטריה על 26,000 שנדבקו, במקום 130,000 ועל 500 נפטרים במקום 1,000.
  מי יעמוד לדין על מאות אנשים שקיפחו את חייהם בגלל לחצים פוליטיים וכלכליחם של בעלי הון וקבוצות לחץ?? ומה יקרה בדצמבר כשנהיה על 5,000 קורבנות ואלפים במצב קשה??

 2. רפי רפול - חסון אמר/ה

  כללית מטפלת נהדר.יפה

 3. אייפי אמר/ה

  המספרים של הנדבקים גבוהה יותר מדובר כבר על קרוב לרבע מיליון מאומתים ולפחות עוד רבע מיליון שלא נבדק אבל בוודאות נדבק בלי סימפטומים.. חיפה אדומה מלפני חודש בערך מאיימים בסגר כבר חצי שנה ומה קיבלנו סגר לילי כי אי אפשר להידבק ביום.. החלטות נעשות באמצעות חרטא..

 4. לייבלה אמר/ה

  כל עוד האזרחים לא יישמעו לחוקים כמו לבישת מסיכה מרחק אחד מהשני והאכיפה לא תהיה ראלית המחלה תיתפרץ ללא גבולות !!אני מיתגורר במערב חיפה וברצוני לציין שהזלזול של רוב תושבי המקום זועק לשמיים!!כולל בסופרים כול במקומות ציבוריים וכאשר אין אכיפה ראוייה שתדע להפעיל מרות וקנסות למחביר הזלזול יימשך והוירוס לא יידע מנוח!!

 5. לייבלה אמר/ה

  אין כל פליאה שעליית מיספר החולים בארץ ובפרט בחיפה !אין אכיפה מסיבית פתיחת המשביר בגרנד חיפה הינה דוגמא לכך בכניסה למשביר אין כל מעקב חום הצפיפות בקופות בניגוד לכל כללי החוק !!רבים אינם עוטים מסיכות או לחילופין רק על הפה ואין מי שיאכוף ויתריע מילבד ההודעות ברמקול !חמור מכל ושגיאה חמורה זאת פתיחת קניון חיפה ששם גם הזלזול של האזרחים חוגג אך ניתן לציין שבכניסות מבוצעות בדיקת חום !!חבל שאילו פני הדברים ואל יתפלאו מדוע כמות החולים עולה!!!

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.