בקיעת צבי ים ושחרורם למים, עם העובדים שסייעו בהגנה על הקינים בחופי חיפה • צפו

שחרור צבי ים (צילום: אגף החופים חיפה)

איסוף ושחרור צבי ים (צילום אגף החופים חיפה)

עובדי אגף החופים של עיריית חיפה, בשיתוף פקחי רשות הטבע והגנים סייעו, במהלך השנה, בהגנה על ביצי צבי-ים הנמצאים בסכנת הכחדה שהוטלו לאורך חופי העיר, ובהעברתן בשלום לחוות הדגרה באזור חיפה.

כעת, עם בקיעת הביצים, עשרות צבי ים שוחררו ביום שני (24/08/20 ) לים, לאחר שבקעו מביציהם בחווה ייעודית להדגרה, בה שהו עד לשלב זה שמנוהלת על ידי רשות הטבע והגנים.

שחרור צבי ים (צילום: אגף החופים חיפה)
שחרור צבי ים (צילום: אגף החופים חיפה)

מקורן של הביצים, בחופי העיר חיפה, אליהם עלו צבות הים באישון לילה בכדי להטילן. מי שהבטיחו את שלום הצבות, מנעו מעבר של רכבים באזורי ההטלות, והיו בקשר רציף עם פקחי רשות הטבע והגנים, הם עובדי אגף החופים של עיריית חיפה, שעמלו רבות בכדי לוודא שלצבות ולביציהן לא יאונה כל רע לצד שמירה על הקינים בחופים של מתנדבי ופקחי רשות הטבע והגנים.

שחרור צבי ים (צילום אגף החופים חיפה)

ד״ר יניב לוי אקולוג צבי ים ברשות הטבע והגנים: צבי הים נמצאים בסכנת הכחדה בעולם ובארץ. מזה 20 שנה מתבצעת פעילות ממשק לאישוש והצלת אוכלוסיית צבי הים בחופי ישראל. המטרה הנה לאתר, להעתיק ולשמור על קינים לצד הפעלת גרעין רבייה לצב הירוק שנמצא בסכנת הכחדה. אנו שמחים שהשנה הצטרפת עיריית חיפה עם פקחיה לפקחי ומתנדבי רשות הטבע והגנים במשימה להגן על צבי הים. בישראל הוטלו השנה 24,071 ביצי צבי ים ב371 קינים פי 2 מממוצע השנים האחרונות״.

יעל אולק האקולוגית העירונית:

בזכות שימת הדגש המבורכת של עובדי אגף החופים על הבטחת שלומם, התאפשרה הגחתם לאוויר העולם של עשרות צבים ירוקים וחומים, שני מינים הנמצאים בסכנת הכחדה, והם כאמור זכו לראשונה בים הפתוח, כששוחררו באירוע מרגש בחוף הים.
שחרור צבי ים (צילום: אגף החופים חיפה)
שחרור צבי ים (צילום: אגף החופים חיפה)

לא ניתן להגיב