“הקרקס הזה לא מתאים לעיר חיפה. אנחנו נראים בושה, בושה”

את הדברים הקשים אמר חבר מועצת העיר יעקב פיינגולד, בעקבות המשך הדיון המתלהם והלא מכבד במועצת העיר שהתחיל בדיון בנושא מנהלת 2030 והמשיך בנושא חברת יפה נוף.

בהמשך לדיון בנושא חברת יפה נוף אשר התקיים אמש שני 24/8/20 בישיבת מועצה שלא מן המניין, התקיים הערב שלישי דיון נוסף על פי דרישת חברי האופוזיציה בנושא. יש לציין כי האופוזיציה ביקשה לקיים את הדיון לפני שראש העיר החליטה לקיים דיון באותו נושא יום לפני הדיון המבוקש.

בדיון שהתנהל הערב שלישי כאמור בנושא חברת יפה נוף וזאת עקב הדרדרות החברה עסקית ומקצועית אשר הגיע לסף משבר ומהווה איום על עצם קיומה של החברה, ציינה האופוזיציה כי לאחרונה קרו אירועים הדורשים התייחסות מועצת העיר:

1- המלצת הוועדה למניעת ניגוד עניינים של נבחרי ציבור ברשויות המקומיות של משרד המשטים, כי חבר המועצה יואב רמתי, אינו יכול לכן כי יו”ר דריקטוריון. אך ראש העיר עיכבה במשך שבועות רבים את ההחלטה המתבקשת להפסיק מיידית את כהונתו של רמתי. בתקופה זו חלה הדרדרות נוספת בתאגיד.

2- החלטת שרת התחבורה מירי רגב, לא לחדש את ההסכם הרב שנתי בין משרד התחבורה לחברת יפה נוף שהסתיים ב 30/6/20. החלטה שמביאה מכת מוות לחברה.

על כן הציעו חברי האופוזיציה:
1- למנות את חבר המועצה שמשון עידו, ליו”ר דריקטוריון החברה במקום רמתי אשר השעה את עצמו.

2- להחזיר לדריקטוריון יפה נוף את חבר המועצה אריה בליטנטל, במקום מ”מ ראש העיר נחשון צוק.

3- למנות כנציג ציבור את ליאור אפט לדירקטוריון החברה.

על ההצעה למנות את עידו, במקום רמתי, אמר צוק לעידו, אני מתפלא איך אתה כמי שכיהן כיו”ר החברה לא מכיר את התקנון שאומר כי רק ראש העיר יכולה להמליץ למנות יו”ר דריקטוריון ולא מועצת העיר. היועצת המשפטית, אכן אימתה את דבריו של צוק.

ואז התגלע ויכוח סוער בין צוק לעידו שהגיע לרמות שעידו אמר לצוק יותר מפעם שכחת איך “ירדת על ארבע” כדי שנצטרף לקואליצה שכחת איך “זחלת על ארבע” ושוב צוק קרא לו שקרן כמו שקרא אחרי זה גם לחבר מועצת העיר מוטי בליצבלאו שקרן וגם עידו אמר לצוק אתה שקרן.

בליצבלאו אמר, בעקבות הדיון שהתקיים אתמול באותו נושא, כי ראש העיר עסוקה ברדיפה פוליטית ועסוקה במה שקרה בעבר ומאשימה את קודמיה במקום לטפל בבעיות הקיימות. מה שהיה אתמול זה אבסורד שבחלק מהדברים היו גם האשמות שווא ולשון הרע בלי שלמותקפים היתה אפשרות אפילו לענות.

עידו, טען כי בתקופת כהונתו כיו”ר החברה משך כשנה וחצי הוא ניסה להציל את החברה כי היתה במצב בעייתי והיה עליה דו”ח ביקורת קשה עם ירידה במחזורים שלה.

חצי מהדיון על חברת יפה נוף היה השתלחויות אחד בשני, דיבור מזלזל אחד לשני לא ענייני ולא מקצועי כאילו ששכחו לרגע שמדובר במועצת עיר ושהם כולם כאחד נציגי ציבור שאמורים לנהל שיח תרבותי גם אם יש חילוקי דעות וגם אם יש טענות קשות אחד כלפי השני.


חבר מועצת העיר יעקב פיינגלוד שלא הרגיש בנוח נוכח המצב פנה לצוק ואמר:

במקום להלהיט את הישיבה כמבוגר אחראי תרגיע את הישיבה. “הקרקס הזה לא מתאים, לא מתאים לעיר חיפה” אני מציע להתחיל לנהל את הישיבות לא בהתלהמות ותרגיע גם אם יש חברי מועצה מתרגזים וכועסים. זה יותר מכובד לעיר חיפה שיש בה 300,00 תושבים העיר השלישית בגודלה. אני מציע שלא יתנהלו הישיבות בצורת קרקס כזה. שפת הגוף שלך והזלזול שלך לא במקום. במקום לעשות הפוך ואתה יודע לעשות הפוך כי אני מכיר אותך. בוא תעשה הפוך ותראה איך הדברים יתנהלו אחרת, כי אנחנו נראים פשוטה בושה. אנחנו נראים בושה, בושה”.

בסוף הדיון החליטו חברי המועצה להסיר את סעיף 2 והיועצת המשפטית ימית קליין הסבירה כי אתמול התקיימה ישיבה כדין והתקבלו החלטות כדין לכן לגבי סעיף 1 בעניין מינוי יו”ר הדריקטוריון כי מדובר בהחלטה בלתי חוקית שסותרת את התקנון החברה. לגבי סיף 3 התקבלה החלטה אתמול שעומדת בעינה. אבל ניתן להצביע ובסוף הם יקבלו מבחינה משפטית זה תקין אם לא ההצבעה תתקבל.

ניתן לצפות בישיבה במלואה בלינק המצורף:

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.