דיון סוער ומתלהם • פיינגולד: מנהלת 2030 עסק פרטי של העירייה • צוק: אתו”ס ארגון פתטי וכושל

מועצת העיר חיפה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

עלבונות וקריאות “שקרן” אחד לשני. התלהמות ובזבוז זמן יקר על דיבורים לא לעניין בישיבת המועצה שלא מן המניין שהתקיימה הערב שלישי 25/8/20.


ישיבת המועצה שלא מן המניין שהתקיימה הערב שלישי 25/8/20 בנושאי מנהלת 2030 ויפה נוף התפתחה עד לכדי התנגחויות בין ממלא ראש העיר נחשון צוק, וחברי המועצה הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה.

במהלך הדיון על מנהלת 2030 אותו דרשו חברי האופוזיציה וזאת עקב בזבוז כספים במיליוני שקלים מיותרים לחלוטין לטענתם, בתקופה קשה מאוד לתושבי חיפה כאשר עסקים קורסים והארנונה מהגבוהות במדינה. חברי האופוזיציה, דרשו להפסיק את בזבוז הכספים המיותר במנהלת ועל העסקת היועצים המיותרת ששכרם גבוה ביותר, אינם תושבי העיר וגם לא מקצועיים מספיק.

בנוסף, דרשו להפסיק את עבודתם של אורנה אנג’ל היועצת האסטרטגית במנהלת, תושבת ת”א ושמעוסקת בשכר של כ-40,000 שקלים לחודש. את איתן קרבצ’י יועץ השייט גם מאזור המרכז ומועסק בשכר של כ-40,000 שקלים לחודש. את אמיר נפתלי יועץ התיירת במנהלת תושב קריית טבעון ומועסק בשכר של כ-30,000 שקלים לחודש.  ודרשו לעצור במיידית את המכרז ליועץ תחבורה ציבורית שמתנהל בימים אלה.

עוד, ביקשו שמבקר העירייה יבחון את פעילות המנהלת מיום הקמתה ולהכין דו”ח שיוצג במועצת העיר בחודש נובמבר.


צפו בווידאו – השידור המלא של ישיבת מועצת העיר


חבר מועצת העיר יעקב פיינגולד:

כחבר קואליציה אני ואמר שמנהלת 2030 היא עסק פרטי של העירייה ומועסקים בה אנשים לא מקצועיים. זו שערורייה. אני לא יודע מה התפקיד של מנהלת 2030 ומה עושה וכחבר קואליציה אני מבקש לדעת מה התוכנית שלה.

בעקבות כך אמר צוק, במהלך הדיון לפיינגולד כי הארגון “אתו”ס” שהוא עומד בראשו הוא ארגון פתטי וכושל.


היועצת המשפטית עו”ד ימית קליין הסבירה, לחברי המועצה כי הם אישרו בתקציב העירייה סעיף בו יש אישור לתקציב יועצים וראש העיר יכולה לנהל את התקציב כפי שהיא רוצה ולפי שיקול דעתה.

בעניין ההצעות שהוצעו על הדיון במנהלת 2030 היא הוסיפה והסבירה, כי כל הצעה צריכה להעלות לדיון אבל התפקיד של ראש העיר להחליט אם זה ישים או לא זו הסמכות שלה.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. לודמילה אמר/ה

  קודם גרמו לביטול השקעות המדינה וכעת זה נראה כאילו שודדים את הקופה העירונית. דורש לדעתי, בדיקה מקיפה לבדיקת חוקיות הנושא.

 2. דין דין אמר/ה

  בדיקה של גוף חיצוני בלתי תלוי כולל אתוס.

 3. מחייב מבקר המדינה אמר/ה

  המנהלת נועדה כדי להעסיק כמה חברים של ראש העיר וסגנה ולפי כישוריהם ממציאים להם את תחומי היעוץ. המשרה נתפרת לפי היועץ ולא להיפך. זה שקוף לפחות במובן הזה יש שקיפות שהם צוות יועצים לראש העיר כלומר חבריה ומקורביה להם משלמת בדרך זו מליוני שקלים. מחייב בדיקה של מבקר המדינה לסגור את הפירצה הזאת.

 4. גוליית אמר/ה

  פיינגולד , סמל לנוכלות!!!

הגיבו כאן לכתבה