“מחזירים את החזירים לטבע” • עיריית חיפה קוראת להימנע מהאכלת חזירים

שוטטות חזירי הבר בשכונות המגורים הפכה כבר ל”מכה אורבנית”, לא עוד אגדה המסופרת “מאב לבנו” אלא מכה של ממש.

צפיפות היתר של חזירי הבר נובעת מצמצום אזורי המחייה של החזירים עקב הפיתוח המואץ, העדר אויבים טבעיים בטבע ומתן מזון על ידי תושבים. הגורם לביקורים החוזרים של חזירי הבר.
האכלת חזירי הבר בין אם באופן מכוון ובין אם כתוצאה מהשארת מזון לחתולים וכלבים, גורמת לאובדן הפחד של חזירי הבר מבני האדם ומעודדת את “פלישתם” לשכונות המגורים.

2.jpg

חזיר בר טורף חתול בחיפה
עירית חיפה פועלת באופן מוסדר בשיתוף רשות הטבע והגנים לדילול אוכלוסיית חזירי הבר בשטח העיר במטרה להגן על שלום התושבים, בריאותם ורכושם. שתי ערכאות שיפוטיות קבעו כי הסכנה הטמונה בשוטטות חזירי הבר באזורים מאוכלסים אינה מתבטאת רק בנזקים אותם הם גורמים כי אם גם בעצם הפחדת הציבור.
לדוגמא, במוקד העירוני התקבלה תלונתו של עקיבא לביא מרחוב פלמ”ח בשכונת רוממה כי שמע יללות וצריחות של חתול. המחזה המזוויע שהתרחש מול עיניו (בצילומים אותם צילם) ראה חזיר בר טורף חתול.
גם באירוע זה הגיחו חזירי הבר לאכול את מזון החתולים ,שהושאר ע”י השכנים והיה מיועד להאכלת החתולים החיים בחצר הבית. החיפוש אחרי המזון וזמינותו בשכונות המגורים של חברת השפע גרמו לאבדן הפחד של חזירי הבר . כאשר ניסה החתול להגן על מזונו מול החזיר הענק – הוא “שילם” על כך בחייו.
3.jpg
ביום עיון שהתקיים לאחרונה בהשתתפות נציגי רשות שמורות הטבע והגנים ורופאים ווטרינרים מחוזיים מכל רחבי הארץ ציינו המשתתפים כי הפעילות המתקיימת בחיפה בנושא משמשת מודל לכל יתר הרשויות המקומיות הגובלות בשמורות טבע ובשטחים ירוקים פתוחים.
לצד הפעילות האינטנסיבית אותה מקיימת העירייה בשיתוף רשות שמורות הטבע נערכת העירייה לפרסום קמפיין הסברתי במסגרתו יתבקשו התושבים להימנע מהאכלה מכוונת או אקראית של חיות בר בכלל וחזירי בר בפרט.
בקמפיין תוסבר החשיבות שיש בשימור אורחות חייהם של חיות הבר בסביבתם הטבעית מחוץ לשכונות המגורים והפגיעה הנגרמת כתוצאה מאובדן הפחד של החיות מבני אדם ופלישתם לשכונות המגורים.
חזירי_בר.PNG

הגיבו כאן לכתבה