בריכת איל”ן בחיפה מייצרת אלופים פארלימפיים

עמותת איל"ן (צילום: שמעון איפרגן)

עמותת איל”ן מעודדת ספורטאים צעירים עם מוגבלויות פיזיות, להגיע לנבחרות ולייצג את ישראל ברחבי העולם

עמותת איל”ן חנכה נבחרות ספורט תחרותי חדשות בשחייה ובבוצ’יה, ע”ש רבקה ומנחם דסקל ז”ל, במטרה לעודד ספורטאים צעירים המתמודדים עם מוגבלויות פיזיות, להגיע לנבחרות הבוגרים המייצגות את ישראל בתחרויות ברחבי העולם.

חניכת הנבחרות החדשות

טקס חניכת הנבחרות החדשות נערך ב- 10/8/20 במרכז הספורט של איל”ן חיפה.
עמותת איל”ן (איגוד ישראלי לילדים נפגעים) חונכת נבחרת שחייה תחרותית בשיתוף בנק הפועלים ונבחרת בוצ’יה לילדים ונוער עם מוגבלויות פיזיות.

הנבחרות, אשר יתאמנו במרכז הספורט של העמותה בחיפה, יקראו נבחרות “איל”ן דסקל” ע”ש רבקה ומנחם דסקל ז”ל אשר תרמו להקמתן.

עמותת איל"ן (צילום: שמעון איפרגן)
בועז הרמן מנכ”ל איל”ן, עו”ד גיא מרצקי, אבינעם מלכה מנהל בנק הפועלים סניף קרית חיים, השחיינית חברת איל”ן טליה קוך (צילום: שמעון איפרגן)

טקס מרגש במרכז ספורט איל”ן בחיפה

במהלך השבוע האחרון נערך בטקס מרגש אירוע פתיחת פרויקט “איל”ן דסקל”. במסגרת האירוע אשר נערך במרכז הספורט איל”ן חיפה והתקיים במעמד מנכ”ל עמותת איל”ן בועז הרמן, אבינעם מלכה מנהל סניף קרית חיים בנק הפועלים, עו”ד גיא מרצקי נאמן עיזבון ע”ש דסקל, רונית פרקש מנהלת פיתוח משאבים ושותפויות בעמותת איל”ן, ניצה ניב נציגת לשכת כרמל בני ברית, מנהל מרכז הספורט איל”ן חיפה שחר פרקיס וחברי מרכז הספורט של איל”ן בחיפה, הוענק שי לספורטאים הצעירים.

בועז הרמן, מנכ”ל איל”ן, אמר במהלך האירוע:

שיתוף הפעולה החדשני שמקיימת עמותת איל”ן עם עזבון דסקל ובנק הפועלים הוביל למיזם המרגש לטובת ילדים עם מוגבלות בתחום הספורט השיקומי והתחרותי בחיפה. אנו באיל”ן רואים בספורט, מנוף לשילוב ילדים עם מוגבלות בחברה, להעצמתם והתפתחותם הפיזית, הנפשית והחברתית. הבריכה באיל”ן כבר ידועה כמייצרת אלופים פארלימפיים בתחומי השחייה.

כעת, עם הרחבת פעילות הספורט השיקומי והתחרותי במסגרת המיזם ותודות לתורמים היקרים, נוכל להצמיח ספורטאים צעירים חדשים גם בתחומים אחרים כמו טניס שולחן, כדורסל כסאות גלגלים, בוצ’ה ועוד. צעירים מוכשרים אלו יצאו בהמשך לייצג את ישראל בעולם במסגרת משחקים פארלימפיים ויוכיחו לעצמם ולכולנו, כי המגבלה אינה מהווה חסם עבורם.

להגיע לתחרויות בינלאומיות

מטרת הקמת הנבחרות, היא להביא את הילדים והנוער להמשיך ולהתאמן ולהגיע לנבחרות הבוגרים בשחייה ובבוצ’יה אשר מייצגות את ישראל בתחרויות בינלאומיות.

עמותת איל"ן (צילום: שמעון איפרגן)
טקס החניכה במרכז הספורט “איל”ן בחיפה
(צילום: שמעון איפרגן)

אבינעם מלכה, מנהל בנק הפועלים בסניף קרית חיים:
“כחלק מאסטרטגיה ארוכת השנים בבנק הפועלים, להיות מובילים גם בעשיה החברתית, אנו גאים על שיתוף הפעולה עם ארגון איל”ן ושמחים על ההזדמנות להעניק חסות לנבחרת מרגשת זו. הבנק שם לעצמו למטרה, כחלק בנושאי הליבה, את העצמתם של אנשים עם מוגבלות, תוך שאיפה למצוינות והצטיינות. נבחרת השחייה מזדהה עם ערך זה ומהווה מופת והשראה לרבים”

אודות איל”ן:
עמותת איל”ן (איגוד ישראלי לילדים נפגעים) מטפלת באלפי ילדים ובוגרים עם מוגבלות פיזית המתמודדים עם מוגבלות מוטורית ומחלות שריר ועצב שונות, כגון: שיתוק ילדים, שיתוק מוחין, ניוון שרירים ועוד. מטרת העמותה הינה לשפר את איכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות פיזיות בישראל, לקדם את שילובם בחברה ולסייע להם למצות את הפוטנציאל האישי ולהשיג עצמאות מרבית.

מאז הקמתה בשנת 1952, פועלת העמותה באמצעות סניפים ומוסדות הפרוסים בכל רחבי הארץ למען: חיזוק החוסן המשפחתי: ייעוץ הדרכה ובניית מנהיגות הורית לצורך פיתוח כלי התמודדות והעצמה עבור ילדים ובוגרים עם מוגבלויות פיזיות ובני משפחותיהם, מתן מענה מותאם אישית לאנשים עם מוגבלויות בתחומי החיים השונים, קידום הזדמנויות להשתלבות בשוק העבודה, פתרונות דיור מגוונים, מתן מענה לצרכים החברתיים והתרבותיים של החברים בעמותה, הגברת המודעות הציבורית לחיים עצמאיים ולהשתלבות בחברה, פיתוח מנהיגות ונגישות בכל תחומי החיים, הסרת חסמים וסיוע במיצוי זכויות.

בשנת 2010 זכתה עמותת איל”ן בפרס ישראל על תרומתה לחברה ולמדינה. בשנת 2019 הוועדה החברתית-כלכלית של האו”ם, ECOSOC, הכריזה על עמותת איל”ן כארגון מייעץ מיוחד לאו”ם בנושא שיקום ושילוב בוגרים וילדים עם מוגבלויות.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.