מיקי חיימוביץ’, שמשון עידו ואביהו האן מצטרפים למתנגדים לבקשת קליש בנושא העברת התעופה הכללית לחיפה

נמשכת ההתנגדות לבקשתה של ראש עיריית חיפה משרת התחבורה, מירי רגב, להעביר את התעופה הכללית מהרצליה לשדה התעופה בחיפה


ראש עיריית חיפה, ד”ר עינת קליש רותם, חתמה ביום ראשון 26/07/20, על מסמך הקורא לשרת התחבורה להעתיק את פעילות התעופה הכללית, הכוללת מטוסים קלים, משדה התעופה בהרצליה לשדה התעופה בחיפה. המסמך נשלח לשרת התחבורה על רקע ההתלבטות אם להקים שדה תעופה למטוסים קלים ממזרח לחדרה.בעקבות מסמך קליש-רותם, קמה התנגדות משמעותית ליוזמה, בקרב תושבי חיפה והקריות. במכתב, עליו חתמו בתוך שעות ספורות כ-200 תושבים, מסבירים תושבי הקריות לשרה רגב על מצוקתם הרבה בשל רעש המטוסים הקלים הצוללים כל העת מעל בתיהם ברעש גדול ותוך הפרת תקנות התעופה, לדבריהם.

היום, 29/07/20, התקיים דיון בוועדת הכלכלה בשילוב ועדת הפנים של הכנסת, בנושא תעופה כללית, והעברת פעילות שדה התעופה מהרצליה לחדרה. טרם הדיון, שמשון עידו, חבר מועצת העיר יו”ר סיעת הליכוד ואביהו האן, חבר מועצת העיר ויו”ר הירוקים של חיפה, העבירו לגורמים הרלוונטיים לדיון, מכתב בנושא, המתנגד לבקשת קליש להעביר את הפעילות לחיפה במקום לחדרה.

שדה התעופה של חיפה

המכתב נשלח לשרת התחבורה, ח”כ מירי רגב, לשר הכלכלה, ח”כ עמיר פרץ, לשרה להגנת הסביבה, ח”כ גילה גמליאל וליו”ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח”כ מיקי חיימוביץ’.

האן ועידו טוענים שראש העיר קליש, שלחה את המכתב עם תמיכה מועטה של ראשי ערים בודדים באיזור. לדבריהם, רוב תושבי חיפה והקריות מתנגדים להעברה זו.

לטענתם, מלבד לפגיעה באיכות חייהם של התושבים, העברת פעילות התעופה הכללית אינה כדאית מבחינה כלכלית ומהווה סכנה ממשית. לדבריהם, תאונה של מטוס קל שעלול ליפול על מתחמי התעשיות הפטרוכימיות, עלולה להביא לאסון נוראי ורב נפגעים במטרופולין חיפה.


שמשון עידו
שמשון עידו

שמשון עידו, חבר מועצת העיר יו”ר סיעת הליכוד, מסר לחי פֹּה – חדשות חיפה:

החלטת קליש היא הזויה. בשום מקום לא רצו את פעילות התעופה של הרצליה, ורק קליש רוצה להביא את הפעילות לכאן כאשר כל ראשי הערים מסביב לחיפה מתנגדים לכך. תושבי חיפה לא צריכים את רעש ‘הפייפרים’, ולא צריכים סכנה שתרחף מעל ראשם, אם חס וחלילה תקרה תאונה. אני מרגיש שכל דבר שנעשה פה, נעשה ללא מחשבה וללא תיאום. זורקים רעיון לחלל האוויר והולכים עם זה, ללא אג’נדה.

וידאו – ח”כ מיקי חיימוביץ’ בועדה, על העברת פעילות התעופה מהשדה בהרצליה לחיפה

מיקי חיימוביץ’ בוועדה:

אני, כמי שמסתובבת הרבה בחיפה ומייצגת את תושבי חיפה, שומעת שרבים מביעים דאגה קשה מהרעיון הזה של העתקת השדה לחיפה. אני חושבת שבחיפה והסביבה סובלים מספיק, ואני לא חושבת שאנחנו צריכים להעביר את השדה לשם. אני חושבת שאם אנחנו נחלק את מה שקורה בהרצליה לכל שדות התעופה שיש בארץ, לי זה נראה הפתרון הנכון יותר מאשר להעביר את זה לחיפה, זה לא נראה לי הפתרון הנכון.

אביהו האן – יו”ר הירוקים של חיפה במועצת העיר

אביהו האן, חבר מועצת העיר מטעם הירוקים, מסר לחי פה:

תושבי חיפה מודים למיקי חיימוביץ’ על האמירות הנחרצות שלה, שאין מקום לתעופה כללית בחיפה. יו”ר ועדת הכלכלה, יעקב מרגי, תמך גם הוא בעמדת חיימוביץ’ שהיא עמדתנו. אני מניח שבעקבות רוח הדברים שהייתה בוועדה, הרעיון הרע של ראש העיר קליש, ירד לטמיון וטוב שכך. בנוסף לכל אלה, חשוב לי לציין שאני מברך על שיתוף הפעולה בנושא הזה בין כחול לבן והליכוד, כדי לאפשר לתושבי חיפה חיים תקינים.

לשון המכתב אותו שיגרו האן ועידו לשרה רגב:

לכבוד:
שרת התחבורה ח”כ מירי רגב
שר הכלכלה – ח”כ עמיר פרץ
שרת הגנת הסביבה – ח”כ גילה גמליאל
יו”ר ועדת הפנים והגנת הסביבה – ח”כ מיקי חיימוביץ’

שלום רב,

ביום ד’ 29.7.2020 מתקיים דיון בועדת הכלכלה בשילוב ועדת הפנים של הכנסת בנושא תעופה כללית.

לצערינו ראש העיר עינת קליש שלחה מכתב עם מספר קטן של ראשי ערים ומועצות באיזורינו שתומכים בהעברת התעופה הכללית משדה התעופה בהרצליה לחיפה.
עמדתה זו של קליש אינה מייצגת את דעתם של רוב תושבי חיפה ואינה מייצגת את עמדתינו נציגי הסיעות הגדולות במועצת עיריית חיפה.

רוב תושבי חיפה מתנגדים להעברת שדה התעופה בהרצליה לחיפה. תושבי חיפה והקריות אינם רוצים מטוסי פייפר מזמזמים ומרעישים מעל ראשיהם במשך כל שעות היום. אין בכך שום תועלת לעיר ולתושביה, אלא רק סבל מיותר, אין שום תועלת כלכלית משמעותית ובוודאי לא תועלות לפיתוח התיירות בעיר חיפה ובמטרופולין כולו. אנו רואים בהיקפי טיסות של מטוסים קלים מעל מפרץ חיפה, סכנות ממשיות לתאונות אוויריות מעל מתחמי התעשייה הפטרוכימית הרבים, מיכלי הדלקים של חוות תש”ן ואחסנות החומרים של הנמלים הענקיים שכולם עמוסים באלפי טונות של חומרים מסוכנים, רעילים, נפיצים ומסרטנים, יש לקחת בחשבון שכל תאונה חלילה של מטוס קל שעלול ליפול על המתחמים הללו יכולה ליצור אסון המתגלגל באפקט דומינו נוראי ואסון רב נפגעים במטרופולין חיפה.

הנזק של טיסות מטוסים קלים ורועשים, של בתי ספר לטיסה מעל שכונות בקריות (במיוחד בק. חיים, ק. ים, קרית ביאליק, קרית אתא הוא בלתי נסבל. כבר כיום חלק מטיסות מטוסים קלים שהיו בעבר בהרצליה ואף בשדה דב עבר לחיפה ותושבי השכונות הללו מרגישים את הרעש הבלתי פוסק כל ימות השבוע ובמיוחד בסופי השבוע.

אנו פונים אליכם , שרת התחבורה ח”כ מירי רגב, שר הכלכלה ח”כ עמיר פרץ, שרת הגנת הסביבה ח”כ גילה גמליאל וליו”ר ועדת הפנים והגנת הסביבה ח”כ מיקי חיימוביץ לא לתמוך בהעברת התעופה הכללית מהרצליה לחיפה ולמצוא פתרון אחר שלא יפגע בתושבי מטרופולין חיפה והקריות!

על החתום:
אביהו האן – חבר מועצת העיר, יו”ר סיעת הירוקים של חיפה
שמשון עידו – חבר מועצת העיר, יו”ר סיעת הליכוד


תגובת עיריית חיפה תצורף כשתימסר

הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. רחל+להב אמר/ה

  עינת קאליש רותם,
  בחרתי בך אך איכזבת אותי קשות! שדה תעופה??? למה??? מה עשינו לך שאת רוצה להרוס לנו את החיים בקריית חיים??? את ראשת העיריה הגרועה ביותר שהיתה לנו היי פעם!!! תתביישי לך!!! לא מספיק שיש מסביבנו מפעלים מזהמים אז עכשיו גם יהיה לנו זיהום רעש בנוסף לעוד זיהום אויר? חשבתי שאת מתכננת ערים מקצועית. סמכתי עלייך. את לא רואה אותנו. אנחנו לא חשובים לך. תושבי קריית חיים לא רוצים עוד תעופה מעל הראש נקודה!!! כל הכבוד למיקי חיימוביץ’ שמובילה מהלך נגד העברה של התעופה האזרחית מהרצליה למפרץ חיפה. אם היינו יודעים שכך תבגדי בנו לא היינו מצביעים לך כולנו.

 2. אנשים קטנים אמר/ה

  לא יאמן! כמה עוד הזויה יכולה להיות עינת קליש ראשת העיר של חיפה! כל כך הרבה נזק היא גורמת והיד עוד נטויה! מנוכרת ומנותקת, פועלת בניגוד לטובת הציבור וכמו מתוך אבדן דיעה צלולה. מראשית כהונתה גורמת נזק מתמשך, בחלקו בלתי הפיך, לחיפה והסביבה. העברת התעופה הכללית לחיפה? אין ספק שדעתה של ראש העיר השתבשה או שהיתה משובשת מלכתחילה. קשה עד בלתי אפשרי למצוא הגיון ושכל ישר במעשיה ובמניעיה. כאילו לא מספיקים לתושבי חיפה והקריות זיהום האויר והמאגרים הנפיצים של החומרים המסוכנים עליהם אנחנו יושבים, ראש העיר, בהחלטה הזויה ובזויה, רוצה עכשיו להפיל עלינו גם את מפגע הרעש הבלתי נסבל של המטוסים הקלים, שכבר עכשיו מהווה מטרד וגורם סבל רב לתושבים. עינת קליש ונחשון צוק, תעשו לנו טובה, תארגנו לעצמכם עוד טיסה יחצנית על חשבונינו לאיזה יעד שאתם בוחרים – אמסטרדם, ברצלונה, ברלין או קפריסין. אבל הפעם, קנו על חשבונינו כרטיס לכיוון אחד, תישארו שם ואל תחזרו לשלוש שנים, ובלבד שלא תגרמו עוד נזקים, כי הנזק שגרמתם לעיר בתקופת כהונתכם הקצרה, כל ראשי הערים שקדמו לכם ביחד, לא גרמו לעיר בשבעים שנה. קליש וצוק, הציבור החיפאי קצ בכם. הציבור החיפאי קצ ברוח ובצלצולים, בדרמות ובסערות שאתם מחוללים חדשות לבקרים. שני בלונים נפוחים, שאם תנעץ בהם סיכה, יצא האויר ולא ישאר דבר, רק מילים גבוהות ונבובות והזיות לא מציאותיות למכביר. המזל של חיפה? שהכוח של צוק וקליש, שני הטירונים הטיראנים שמנהלים אותה בחוסר כישרון ובחוסר הצלחה מוכח, נגמר כשזה מגיע לתשתיות לאומיות. עד כאן. קליש וצוק יכולים לשחק אותה חשובים, לנפח אגו ושרירים, ולהנחית מכה אחר מכה (חגורה שחורה, זוכרים?) ברמה המקומית, השכונתית, העירונית. אבל ברמה הארצית, כשהם נדרשים לשחק במגרש של הגדולים (רשות שדות התעופה, חברת נמלי ישראל, משרדי התחבורה והאוצר, הביטחון, הפנים והמשפטים) קליש וצוק מתגלים, ולא בפעם הראשונה, כשחקנים, ויותר מכך כאנשים, קטנים.

 3. עמירם+קפלנסקי אמר/ה

  חבל שלעינת ראש העיר יש חזון שיגרום לסבל לתושבי חיפה והקריות.
  החזון של עינת להביא צי של מטוסים לחיפה, עלול אם יתגשם לגרום לסבל עתידי לכל התושבים.
  צריך לעצור זאת כל זמן שאפשר.

 4. שמשון אמר/ה

  יש סיעת ירוקים.למה אין סיעת אדומים?למה ישנה אפלייה???

 5. ירון חנן אמר/ה

  קליש לא מעיזה לפרסם את תגובתה. ברור למה. היא ניסתה לפעול בסתר להעברת מאות מטוסים מהרצליה לחיפה, בלי לספר על כך לתושבי חיפה והסביבה, בלי ליידע אף אחד מראשי הערים בסביבה וכך לבצע בשקט ובמהירות מחטף מביש שיגרום לפגיעה אנושה באיכות חיי מאות אלפי התושבים באזורנו. היא מצאה כמה ראשי ערים רחוקות מפה שברוב חוכמתם לא רצו את העונש הזה מעל הערים שלהם ושמחו מאד שיש ראש עירייה פרייארית וחסרת כל אמפטיה לתושביה שמוכנה לקחת את הצרה הזו לעיר שלה. אבל אנחנו הצלחנו בשיתוף פעולה של כמה סיעות מועצת העיר וראשי ערים במטרופולין שלנו לסכל את המזימה המכוערת הזו!
  כל הכבוד להתגייסות של כל כך הרבה אנשים בזמן קצר.
  כולנו חשים בוז וכעס רב למעשה הנבלה הזה של קליש וחבריה.

 6. לימבו אמר/ה

  כאן ניכר ההבדל בין מי שרואה את חיפה כמטרופולין תוסס ומגוון לבין מי שרואה את חיפה כמין כפר מנומנם…

 7. אייל אמר/ה

  טוב זה כבר הזוי ראש העיר חותמת בעד ויו”ר אגוד ערים לאיכות הסביבה בקואליציה שלה מתנגדת ומזל ששרית מייצגת את העיר בועדה ולא ראש העיר אתם מבינים לאן הגיע הקרקס הזה? גם לתאם עמדות אחידות קשה?

 8. רפי חסון אמר/ה

  אכן צודקת גברת קליש,אשר דואגת לתושבי העיר חיפה.יישר כוח עינת.אני איתך.

 9. דין דין אמר/ה

  מטוסים גדולים כבר לא ינחתו בחיפה הנחמה היא לפחות מטוסים קטנים שגורמים לרעש קטן.

הגיבו כאן לכתבה