קליש בפנייה לשרת התחבורה: העבירי את פעילות התעופה הכללית מהרצליה לחיפה

מטוס קל ממריא - שדה התעופה של חיפה (צילום: ירון כרמי)

ראש עיריית חיפה, ד”ר עינת קליש רותם, חתמה אמש (26/7/20) על מסמך הקורא לשרת התחבורה להעתיק את פעילות התעופה הכללית, הכוללת מטוסים קלים, משדה התעופה בהרצליה לשדה התעופה בחיפה. המסמך נשלח לשרת התחבורה על רקע ההתלבטות אם להקים שדה תעופה למטוסים קלים ממזרח לחדרה.
מסלול ההמראה לכיוון מזרח - שדה התעופה של חיפה (צילום: ירון כרמי)
מסלול ההמראה לכיוון מזרח – שדה התעופה של חיפה (צילום: ירון כרמי)
הגיבו כאן לכתבה

13 תגובות
 1. ירון חנן אמר/ה

  כמה נזקים קליש עוד תגרום לדורי דורות לתושבי חיפה והקריות? תשאלו את תושבי הקריות כמה הם סובלים כיום מהעתקת בתי הספר לטיסה מהרצליה לחיפה..
  תשאלו למה בחדרה או בטבעון לא רוצים את מאות המטוסים הקלים מהרצליה שיזמזמו להם כל יום מעל לראש? תשאלו מה פתאום להם מאד נוח לדחוף את השדה הזה לחיפה ומי ההזוייה הזו שמתנדבת בשמנו לקבל עוד “מתנה” מ”מדינת תל אביב” שאף ראש עיר שפוי לא ירצה מעל הבית שלו?
  לא מספיק לנו הזיהום והחומרים המסוכנים שכבר דחפו אלינו? לא מספיק לנו הנמל המפלצתי הנוסף שדחפו לפה? אז עכשיו קליש מתנדבת באופן בלתי נתפס להביא לפה את כל מטוסי הרצליה?
  הבורות של קליש ושותפיה זועקת לשמיים. היא וחבריה מטבעון ועמק יזרעאל רוצים להרוג את אופציית שדה התעופה הבינלאומי ברמת דוד וחושבים שיצליחו ע”י הכנסת מאות מטוסים קלים לחיפה להפוך איכשהו את ש”ת חיפה לבינלאומי למרות שאין לכך שום התכנות תעופתית ובטיחותית!

 2. אייל אמר/ה

  חיפה היא פח הזבל הלאומי לכל המפגעים שלא רוצים בערים אחרות במרכז כמו חוות הגז שהעבירו לכאן, המפעל המזהם שסגרו בעתלית והעבירו לכאן. לכן אין סיבה שלא יעבירו אלינו עוד מפגע רעש כמו מטוסים קלים מהרצליה.
  אחרי שהציבו את המנופים 70 מטר גובה ברור שזה מתנגש עם נחיתת מטוסים בינוניים בשדה התעופה חיפה, אף
  אחד לא יאריך אותו הלאה. משרד התחבורה והנמלים פשוט מרחו ומחקו את עיריית חיפה.

 3. רפי חסון אמר/ה

  כל הכבוד ויישר כוח לך עינת.

 4. חנה+מורג אמר/ה

  על הראש של תושבי הקריות.

 5. עליזה אמר/ה

  כבר חודשים שתושבי קריית חיים מנסים לעצור את פיתוח השדה לכיוון שקליש לוקחת אותו. שדה תעופה ליד הקרייה זו תוספת לזיהום אויר ורעש,אך הדבר הכי בעייתי זה הטיסות מעל מפרץ מלא בתעשיה מסוכנת.

 6. עמירם קפלנסקי אמר/ה

  עצוב מאוד שראש העיר מבקשת מה שרוב התושבים חושבים שמיותר ומזיק.
  האם לא היה ראוי שתחשוב מה אנחנו מעדיפים?
  האם עוד אפשר לעצור את המפגע הזה?

 7. דין דין אמר/ה

  התרוץ שלא להעביר את המטוסים מנופי הנמל החדש.

 8. יונתן אמר/ה

  כל הכבוד!!

 9. מורי מנור אמר/ה

  יזמה בורכה
  שתביא פרנסה למשפחות רבות באזור

 10. עידו מור אמר/ה

  לפני זמן לא רב, עירית חיפה התנגדה בתוקף להעתקת הפעילות הנל לחיפה.
  אולי אפשר לעירייה לארגן שתפ עם חברת תעופה בינונית, שתכבוש את הפעילות מחיפה ליוון לקפריסין לאזורים מסוימים בטורקיה?

  1. נו באמת אמר/ה

   אתה כותב את זה כמפעיל של טיסות בשדה בהרצליה, מוכן להמר שאתה אפילו לא תושב חיפה.
   כלומר אתה תגיע לכאן להתפרנס תעשה פה את הרעש והזיהום ותסע להרצליה השקטה.. הבנו

 11. אנשים קטנים אמר/ה

  לא יאמן! כמה עוד הזויה יכולה להיות עינת קליש ראשת העיר של חיפה! כל כך הרבה נזק היא גורמת והיד עוד נטויה! מנוכרת ומנותקת, פועלת בניגוד לטובת הציבור וכמו מתוך אבדן דיעה צלולה. מראשית כהונתה גורמת נזק מתמשך, בחלקו בלתי הפיך, לחיפה והסביבה. העברת התעופה הכללית לחיפה? אין ספק שדעתה של ראש העיר השתבשה או שהיתה משובשת מלכתחילה. קשה עד בלתי אפשרי למצוא הגיון ושכל ישר במעשיה ובמניעיה. כאילו לא מספיקים לתושבי חיפה והקריות זיהום האויר והמאגרים הנפיצים של החומרים המסוכנים עליהם אנחנו יושבים, ראש העיר, בהחלטה הזויה ובזויה, רוצה עכשיו להפיל עלינו גם את מפגע הרעש הבלתי נסבל של המטוסים הקלים, שכבר עכשיו מהווה מטרד וגורם סבל רב לתושבים. עינת קליש ונחשון צוק, תעשו לנו טובה, תארגנו לעצמכם עוד טיסה יחצנית על חשבונינו לאיזה יעד שאתם בוחרים – אמסטרדם, ברצלונה, ברלין או קפריסין. אבל הפעם, קנו על חשבונינו כרטיס לכיוון אחד, תישארו שם ואל תחזרו לשלוש שנים, ובלבד שלא תגרמו עוד נזקים, כי הנזק שגרמתם לעיר בתקופת כהונתכם הקצרה, כל ראשי הערים שקדמו לכם ביחד, לא גרמו לעיר בשבעים שנה. קליש וצוק, הציבור החיפאי קצ בכם. הציבור החיפאי קצ ברוח ובצלצולים, בדרמות ובסערות שאתם מחוללים חדשות לבקרים. שני בלונים נפוחים, שאם תנעץ בהם סיכה, יצא האויר ולא ישאר דבר, רק מילים גבוהות ונבובות והזיות לא מציאותיות למכביר. המזל של חיפה? שהכוח של צוק וקליש, שני הטירונים הטיראנים שמנהלים אותה בחוסר כישרון ובחוסר הצלחה מוכח, נגמר כשזה מגיע לתשתיות לאומיות. עד כאן. קליש וצוק יכולים לשחק אותה חשובים, לנפח אגו ושרירים, ולהנחית מכה אחר מכה (חגורה שחורה, זוכרים?) ברמה המקומית, השכונתית, העירונית. אבל ברמה הארצית, כשהם נדרשים לשחק במגרש של הגדולים (רשות שדות התעופה, חברת נמלי ישראל, משרדי התחבורה והאוצר, הביטחון, הפנים והמשפטים) קליש וצוק מתגלים, ולא בפעם הראשונה, כשחקנים, ויותר מכך כאנשים, קטנים.

 12. נקסט דוד אמר/ה

  בזמן האחרון יש זמזום (כולל לאחר חצות), של כלי תעופה קלים מעל הכרמל חיפה.
  זו תופעה חדשה ומטרידה החייבת להיפסק !!!!
  מישהו יודע מה הסיפור ?

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור כלכלה ועסקים בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו