"נראה שפנינו למלחמת התשה" • הנשיא ריבלין היום בחיפה

הנשיא ראובן (רובי) ריבלין ביקר היום 27/7/20, בחיפה והתייחס למשבר הקורונה

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, הגיע היום (שני), לסיור בחיפה. הוא נפגש עם מנהלי בתי החולים, אנשי רפואה, תושבים, בעלי עסקים מקומיים וכן פגש עם ראש העיר עינת קליש

נשיא המדינה לצוותים הרפואיים:

חשבנו שנוכל לגמור עם נגיף הקורונה בהתגייסות לאומית קצרת מועד, אבל נראה שפנינו למלחמת התשה. מערכת הבריאות, קופות החולים ובתי החולים הם החזית במערכה הקיומית הזו. הרופאים, האחיות ושאר אנשי הצוות עומדים בקו הראשון.

"בטיפול" יש לציין כי בית הקפה אינו פעיל ועתידו טרם הוכרע.

הנשיא עצר בבית הקפה ״בטיפול״ של מייק ויגודה ז״ל, ופגש את בת זוגו שהמשיכה להפעיל את בית הקפה לאחר מותו הטראגי. הנשיא שוחח עם לקוחות בית הקפה הקהילתי ושמע על האיש שהיה.

נשיא המדינה (עמוס בן גרשום לע"מ)

הנשיא ביקר בעירייה ובבתי החולים בחיפה

הנשיא פקד את בניין העירייה, שם פגש את ראש העיר עינת קליש רותם, עם מנהל בית החולים בני ציון, ד"ר אוהד הוכמן, סגנית מנהל בית החולים רמב"ם, ד"ר מיכל מקל וסגנית מנהל בית החולים כרמל, ד"ר שני ברוש, ושמע מהם על ההתמודדות עם נגיף הקורונה:

נשיא המדינה (עמוס בן גרשום לע"מ)

ריבלין התייחס להפגנות המתקיימות ברחבי הארץ ולנגיף הקורונה:

"נגיף הקורונה מלמד את כולנו שיעור בענווה. אנחנו רגילים לדבר על האדם מול איתני הטבע, אך כאן אנחנו ניצבים מול נגיף זעיר, שמשתק במידה רבה את החיים כפי שהיכרנו אותם.
חשבנו שנוכל לגמור עם נגיף הקורונה בהתגייסות לאומית קצרת מועד, אבל נראה שפנינו למלחמת התשה. אנחנו צריכים ללמוד לחיות עם הנגיף, לצד הנגיף, להימנע עד כמה שניתן מהדבקה, ולקוות שבמהרה האדם יצליח לפתח חיסון וטיפול יעיל.

מערכת הבריאות, קופות החולים ובתי החולים הם החזית במערכה הקיומית הזו. הרופאים, האחיות ושאר אנשי הצוות עומדים בקו הראשון. אני יודע שגם בשעת שגרה, אתם בעומס רב, ובחודשים האחרונים, אתם בעומס יוצא דופן".

עוד הוסיף הנשיא:

"קטיעת שרשרת ההדבקה בתוך בתי החולים ומחוצה להם דורשת שיקול דעת, נחישות, והקפדה על הכללים," המשיך הנשיא והדגיש: "בימים אלו, אתם אנשי השטח שלנו והממשלה צריכה להיות קשובה לצרכים הבוערים העולים מהשטח, ולתובנות המועילות שאפשר להפיק רק מתוך מגע הדוק עם השטח. בתי החולים שלנו, ומכוני המחקר הרפואיים, לא רק נותנים שירותים מעולים לאזרחינו, אלא גם מהווים חוליה בלתי נפרדת מהמחקר הישראלי פורץ הדרך. אני מקווה שהתעוזה והיצירתיות הישראלית, יוכיחו את עצמן גם בעת הזו, ושנביא בשורה עולמית אמתית בתחום ההתמודדות עם הנגיף".

הנשיא הודה לראש העיר עינת קאליש ואמר: "בחרתי לבקר היום בחיפה, כי חיפה היא עיר מגוונת. בין השורות שאנחנו מצופפים בימים האלה, במאבק בנגיף, אנחנו מוצאים יהודים, ערבים, מוסלמים ונוצרים. ימנים ושמאלנים. מכל הקבוצות, מכל המגזרים, מכל הקשת הפוליטית. השותפות הזאת צריכה להיות נר לרגלינו גם בשגרה, וגם בשדות נוספים. ואני מקווה ומאמין שזו תהיה המורשת ההיסטורית של התקופה הקשה והמורכבת הזו".

נשיא המדינה עם ראש עיריית חיפה (צילום: ראובן כהן)

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם:

העיר חיפה מברכת את נשיא המדינה ראובן ריבלין. אנחנו מודים לך, כבוד הנשיא, על הביקור החשוב. אנחנו בחיפה פועלים בכל דרך כדי למגר את נגיף הקורונה. אנחנו מקיימים הערכות מצב על בסיס יומי ונמצאים בקשר רציף עם גורמי הממשלה, פיקוד העורף וכמובן מנהלי בתי החולים שהזמנו לכאן היום למפגש בהיכל העירייה. תושבי חיפה, מכל המגזרים, נשמעים להנחיות משרד הבריאות כמעט ללא יוצאים מהכלל וכולנו מקווים שבקרוב נוכל לחזור לשגרה מלאה ולהמשיך בתוכניות הרבות לפיתוח וחיזוק חיפה כבירת המטרופולין.

ריבלין, בפנייה למפגינים במהלך סיור בחיפה: "הקפידו לעשות זאת תוך שמירת מרחק בטוח, שמירה על הסדר הציבורי, תיאום עם משטרת ישראל, וכבוד לסמלי מדינת ישראל".

"אני רוצה לפנות לאזרחי ישראל ולכלל הציבור בישראל, על רקע המחאה ברחובות, והפרסומים הנלווים אליה. חופש המחאה הוא ערך עליון בתרבות הדמוקרטית שלנו, אסור לפגוע בו. זהו אחד מערכי היסוד עליהם מושתתת המדינה היהודית והדמוקרטית שיקרה כל כך לכולנו. וכמובן, לצדו של חופש המחאה – האיסור על כל סוג של אלימות. אלו המסיתים, אלו הקוראים לאלימות, אלו המרימים יד על המוחים, חייבים להיות מטופלים על ידי רשויות אכיפת החוק בכל חומרת הדין".

אין ולא תהיה שום סובלנות לאלימות ולהסתה

"אין ולא תהיה שום סובלנות לאלימות, ולהסתה. למפגינים אני פונה ואומר, אם בחרתם לצאת להפגנה, כל הפגנה, בשם כל רעיון – אני קורא לכם, אנא, הקפידו לעשות זאת תוך שמירת מרחק בטוח, שמירה על הסדר הציבורי תיאום עם משטרת ישראל, וכבוד לסמלי מדינת ישראל".

4 תגובות
 1. חיפאית אמר/ה

  עינת קליש אלופה מס' 1 בעיר חיפה. ומי שחושב אחרת רק מקנא. אוהבים אותך❤

  1. יאנה אמר/ה

   גם אנו אוהבים אותה!
   היא הגיעה לברדק שלם שהיה שם בתוך העירייה ושמה קץ לברדק הזה!
   כל הכבוד לה!
   אנו משפחה,של עובדים חיוניים,רואים דברים קטנים שאדם רגיל לא רואה ויודעים שהיא עושה הרבה!!!
   תודה!

 2. אבנר אמר/ה

  מדאיג אותי ש יש הגבלות לא מספיק נוקשות מדאיג אותי כניסה המונית להתפלל בליל תשעה באב מדאיג אותי בספטמבר שמתחיל לימודים בבתי ספר

 3. אבנר אמר/ה

  אם אני הייתי בעל סמכות לא הייתי לא הייתי מרשה הפגנות המוניות הקירבה מאוד מסוכנת יש סיכוי גדול להעביר את הנגיף

לא ניתן להגיב