מנופי הגשר מהגדולים בעולם הגיעו לנמל המפרץ

מחברים את ישראל – גם דרך הים

מנופי הגשר מהגדולים ביותר בעולם של חברת SIPG הגיעו ביום שישי האחרון 17/07/20 לנמל המפרץ. על פי החברה, כל מנוף מסוגל להרים שתי מכולות בגודל של 20 רגל בפעם אחת ובמשקל כולל של 60 טון. אורכה של זרוע הגשר בכל מנוף עומד על 72 מטר השווה לשטח של כ- 25 מכולות הנמצאות על ספינה אחת. בנוסף לארבעת מנופי הגשר הגיעו גם שני מנופי ענק נוספים שישמשו לאחסון מכולות המיועדות ליצוא עד להעמסתן ומכולות שיובאו ארצה עד לפריקתן.

מירי רגב (צילום: משרד רה"מ)
מירי רגב (צילום: משרד רה”מ)

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא”ל מיל’ ח”כ מירי רגב:

פיתוח התשתיות בתקופה מאתגרת למשק מהווה משימה לאומית ראשונה במעלה. זוהי הסיבה שאני מקדמת בימים אלו את תוכנית “תשתית לצמיחה 2020” – הניו דיל הישראלי. המנופים הינם מהשורה הטכנולוגית והתפעולית הראשונה בעולם ומסוגלים לשרת את האוניות הגדולות ביותר. 

אנו מבצרים את היכולות הנמליות של המדינה על מנת לתמוך בכלכלה הישראלית לעשרות השנים הבאות ולהציב את ישראל בצמרת הלוגיסטיקה הימית על מנת לאפשר ולעודד יצוא ויבוא ישראלי לכל קצווי תבל. בהזדמנות חגיגית זו ברצוני לברך את ידידי שר האוצר ישראל כץ, שיזם ואישר את הקמת הנמלים החדשים, ובטוחני שיהיה שותף בקידום פרויקטים תשתיתיים שישנו את פניה של ישראל בעשור הקרוב גם בתחום הים, כהעמקת קרקעית הרציפים שיאפשרו עגינת ספינות ענק וכן חידוש המזרחים והציוד בנמלים הוותיקים.

עוזי יצחקי, יו”ר חברת נמלי ישראל:

אנו מברכים על הגעתם של המנופים החדישים והגבוהים ביותר בעולם לנמל המפרץ. מדובר בצעד נוסף וחשוב במסגרת הקמת הנמל החדש ופתיחתו הצפויה לפעילות בשנה הבאה. זהו חלק משמעותי במסגרת הרפורמה בנמלים, לקראת הגברת התחרות וייעול השירותים בתחום.

נמל המפרץ הוא בין מיזמי התשתית הגדולים בישראל אותו מוביל משרד התחבורה באמצעות חברת נמלי ישראל. הנמל החדש נועד לתת מענה לצרכי המשק בתחום הסחר הימי, גידול בממדי האניות שיוכלו לפקוד את הארץ ולחיזוק כלכלת ישראל.

עם הפעלתו הצפויה בשנה הבאה תחל תחרות בענף הנמלים לטובת שיפור וייעול השירות ליצואנים, יבואנים, תעשיינים ולציבור הרחב. שטח הנמל מתפרס על 840 דונם והוא יאפשר את פקידתן של אניות הענק החדישות והידידותיות לסביבה, אשר כיום אינן יכולות לפקוד את ישראל בשל גודלן, ובכך יוזיל את העלויות של שינוע הסחורות ויבטיח את המשך פיתוח וחיזוק התווך הימי של ישראל

מנופי הענק בנמל המפרץ (צילום: יח”צ)
הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. מנדי אמר/ה

  לתפארת הזיהום והנוף החדש במפרץ הנעלם….

  1. ישראל זך אמר/ה

   כל הכבוד לאנשים כמו מנדי

 2. מרק אמר/ה

  מירי רגב פולטת סיסמאות שמכתיב לה הקיסר.הנמל החדש משמש לחיסול העבודה המאורגנת בנמלי ישראל מבחינת ביבי. השליטה הסינית במשאבים חיוניים של מדינת ישראל כנראה לא מעניינו.הרווחים ילכו לסינים שיפעילו נמל שישמש כמקפצה לאירופה וישראל תקבל במקרה הטוב גרושים. אנחנו נישאר עם הזיהום, כאשר ישראל לא אישררה את האמנה למניעת זיהום אוויר בים. תארו לעצמכם שמגיעות אוניות מזהמות לנמל- מירי רגב תדאג למניעת הזיהום? גם אם יהיה צדיק(ה) שירצה למנוע זיהום הוא יחטוף כפה מביבי שיחטוף כפה מהפנדה הסיני. ושוב חיפה הולכת ונהיית פח אשפה מסריח עוד יותר של המדינה

הגיבו כאן לכתבה