‘הלוויה לכדור הארץ’ • השבוע בחיפה | יום חמישי 23/7/20

מחאה בחיפה להעלאת המודעות למשבר האקלים • יום חמישי 23/7/20 משעה 18:00
צעדה ממוזאון חיפה לרחבת העירייה

אנשי “מאהל האקלים”, יחד עם תנועת הנוער השומר הצעיר ותנועת “המרד בהכחדה” בחיפה, יקיימו השבוע, יום חמישי 23/7/20 משעה 18:00 “הלוויה לכדור הארץ”.

תהיה זו צעדה ממוזאון חיפה אל העירייה, ועצרת מחאה אמנותית ברחבת עיריית חיפה, במטרה להעלות את המודעות למשבר האקלים ועל מנת לקרוא לממשלה להפסיק להתעלם מהבעיה הקיומית הגדולה ביותר שעומדת בפנינו – התחממות כדור הארץ.

מצב חירום אקלימי

“אם לא נכריז על מצב חירום אקלימי ונפעל עכשיו לעצירה מלאה של פליטת גזי חממה, שכ-50% מהפליטות בישראל מגיעות ממפרץ חיפה, לא יישאר לנו כוכב לכת לחיות עליו.

ההלוויה היא מיצג מחאה אומנותי שבו נלווה את כדור הארץ בארון קבורה, נספיד אותו ואת המין האנושי, ונדליק נרות לזכרו”, אומרים מארגני האירוע.

הלוויה לכדור הארץ השבוע בחיפה
הלוויה לכדור הארץ השבוע בחיפה

ירדן שפנר, ממארגני המחאה:


משבר האקלים כאן והוא אמיתי מתמיד. לפי מה שהמדענים והמדעניות אומרים לנו, אם לא נשנה את המצב באופן דרמטי, המין האנושי לא יוכל לשרוד. כאן, בחיפה, קיימת מאז המנדט הבריטי תעשייה פטרוכימית מזהמת שאחראית על כ-50% מסך הפליטות המזהמים בישראל. חיפה נמצאת בסכנה של שרפות יער שילכו ויתעצמו, עליית מפלס הים, שיטפונות וסערות, אבדן שטחים פתוחים והרס אקולוגי ששולח את חזירי הבר לחטט לנו בפחים. אנחנו חייבים לפעול עכשיו לעצירה מלאה של פליטות, אחרת לא יישאר לנו כדור לחיות עליו. התעלמות וחוסר המעש של עיריית חיפה והממשלה מכריח אותנו לפעול עכשיו.

משבר הקורונה הוא רק ההקדמה

לדברי שפנר, משבר הקורונה הוא רק ההקדמה של האתגרים שנתמודד איתם בגלל חוסר המוכנות שלנו לפתור את משבר האקלים. הוא מוסיף כי חשוב שעיריית חיפה, יחד עם שאר העיריות וממשלת ישראל, יכריזו על מצב חירום אקלימי-אקולוגי עכשיו ויפעלו כדי לעצור את פליטת גזי החממה דרך תכנית חילוץ ירוקה שתבטיח עבודה טובה לכולם.

שרפה במתחם בתי הזיקוק כובתה על ידי צוות המפעל (צילום: ילנה - נווה יוסף)
בתי הזיקוק (צילום: ילנה – נווה יוסף)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.