חיפה: לראשונה 35 צעירים נוצרים סיימו בהצלחה סמינר הכנה לצה”ל

35 חניכות וחניכים נוצרים מכלל הישובים בארץ ומחיפה סיימו בהצלחה את הסמינר למנהיגות נוצרית והכנה לצה”ל הראשון והייחודי בארץ. החניכים מכתות י”ב עשויים להתגייס לצה”ל בקרוב. סגן השר אקוניס: “הערב הזה יירשם כציון דרך חשוב, מהותי ויסודי ביחסים שבין יהודים לבין נוצרים במדינת ישראל”.

00-123_חניכי_הקורס_עם_אקוניס_נדאף_ובכירים.jpg

חניכי המכינה, האב נדאף, אקוניס ובכירים נוספים. צילום: דוברות הפורום
בהשתתפות סגן השר במשרד ראש הממשלה ח”כ אופיר אקוניס, ראש האגף ביטחוני חברתי במשרד הביטחון עמירם סברצקי, רכז פעילות הנוצרים והבדואים והמוסלמים ורס”ן קרן מנהלת לשכת הגיוס בטבריה רס”ן איהאב שלייאן, מייסד פורום גיוס העדה הנוצרית , מוניר חכים, דובר הפורום סרן מיל’ שאדי חלול, משפחות החניכים ואורחים מכובדים נוספים נערך אמש (ד’) טקס סיום המכינה הקדם צבאית הראשונה של העדה הנוצרית, בבית החייל בחיפה. החניכים חדורי המוטיבציה שסייימו את המכינה בהצלחה יתגייסו לצה”ל בקרוב.

אקוניס: השתתפתי בהרבה אירועים אבל הערב אני מאוד שמח ונרגש להיות כאן איתכם. הערב הזה יירשם כציון דרך חשוב, מהותי ויסודי ביחסים שבין יהודים לבין נוצרים במדינת ישראל. זהו אחד השיאים שהחל ביוזמת פורום גיוס העדה הנוצרית שבתבונה גייס לימינו את ממשלת ישראל, והמדינה התגייסה לצידו באהבה ובמסירות. המשימה שאני קיבלתי על עצמי הוטלה עליי ע”י ראש הממשלה. הוא ביקש ממני ביום מן הימים אחרי שהאב גבריאל נדאף נפגש איתו, ונקראתי אל הדגל והתגייסתי למשימה הזאת, ואז בפגישתנו הראשונה הסתערנו על המשימה וקבענו פורום הדברות קבוע במשרד ראש הממשלה והיה לי הכבוד להגיע לביתו של האב נדאף בחג המולד”.

“אני מאמין בכל תחום בחיים וקחו עצה ממני, מי שהולך איתנו אנחנו הולכים איתו ומי שהולך נגדנו ועוד באלימות אנחנו נעמוד מולו כחומה, והתפיסה הזו באה לידי ביטוי במכינה הזאת ובגיוסם של רבים שהתגייסו לצבא להגנה לישראל. היום אנחנו מציינים את סיום תוכנית ההכנה לצה”ל, זה לא הדבר הקל ביותר וזה גם קשה, אבל אם יש את ההבנה והעומק להפנים כמה הצעד הזה חשוב, יותר ממה שניתן לחשוב בדקות אלה, הצעד הזה יש בו משמעות אדירה לחברה הישראלית לשנים ארוכות .כשאני מביט בכם ובבני משפחותיכם אני אומר, זאת התשובה המוחצת לאלה שביקשו בזמן האחרון להספיד את עוצמתה של החברה הישראלית שאתם חלק חשוב ואינטגרלי בה. החברה הישראלית היא חזקה יתר ממה שחושבים ידידינו ואויבינו”.

א.jpg

האב נדאף וסגן השר אקוניס מוחים כפיים לחניכים. צילום: דוברות הפורום
“אני עומד היום בפניכם נרגש עד עמקי נשמתי” במשפט זה פתח האב גבריאל נדאף את דבריו והוסיף: “באירוע זה, אני חש את ההיסטוריה מתרחשת אל מול עיני וכל אחד ואחד מכם לוקח בה חלק. כל אחד ואחד מכם תורם תרומה שאין לה שיעור, לעצמו, לבני משפחתו, לעדה הנוצרית ולחברה הישראלית בכללותה. היום יוצא מן המקום הזה מסר חדש ואמיץ של שלום, שותפות, אחדות, עשייה, ומוכנות מלאה להעניק ולתרום, לקבל ולהיתרם. כל אחד ואחד מכם, תורם את חלקו לשינוי המתרחש כיום בעדה הנוצרית, בעצם בחירתו להשתתף במכינה הקדם צבאית ולסיים אותה בהצלחה. אני מוקיר מעומק לבי אתכם הבוגרים ואת בני משפחותיכם של שהיתוו לכם כיוון וחינכו אתכם לקחת חלק פעיל ופורץ דרך בעיצוב חייכם ועיצוב החברה הישראלית. אתם הנחשונים, אתם אלה ההולכים היום בראש המחנה. אתם הדגם לחיקוי, עבור צעירי העדה הנוצרית. אני מאמין ומקווה שאחריכם יבואו רבים בעתיד. מהפכות ושינויים רדיקליים, אינם דברים מובנים מאליהם. הם מאתגרים ומציבים לא אחת, קשיים, התלבטויות, מהמורות והתמודדויות. אך ההיסטוריה מוכיחה שוב ושוב, כי מהפכות מתרחשות אך ורק כאשר אנשים אמיצים ובעלי חזון, כמותכם וכמו בני משפחותיכם, אומרים את אמירתם בפומבי, בקול רם וברור, באומץ ובגבורה. רק אנשים בעלי שאר רוח ומוטיבציה, כמותכם, יש בכוחם לשנות, ולו במעט, את העולם ולהפוך אותו למקום טוב יותר, בעת שהרוע משתולל מסביבנו.אני מבקש לברך אתכם, הבוגרים, בצאתכם לדרככם החדשה”.

“אני גאה בכם, כאילו כולכם בניי. תפילתי תלווה אתכם בכל אשר תלכו. אני רוצה להביע את הוקרתי העמוקה ולהודות באופן אישי למשפחות על שחינכו את ילדיהם לנקוט עמדה אמיצה ולעשות מעשה חדשני שיש לו משמעות עמוקה בהווה והשלכות מרחיקות לכת בעתיד. אני מבקש להודות למשרד ראש הממשלה ונציגו אופרי אקוניס, שללא תמיכתם, הסיוע הכספי וברכת הדרך שלהם, כל הפרויקט לא היה נוצר ויוצא לדרך. התמיכה והעידוד אותם מקבלת העדה הנוצרית בתהליך השינוי העובר עליה, מצד גורמים ממשלתיים, הנם קריטיים וחיוניים ביותר, כדי שהעדה הנוצרית תצליח ברצונה להשתלב בחברה הישראלית ולתרום לה ככל יכולתה. אני מודה גם לכל העושים במלאכה, מנהל המכינה, המדריכים וכל המעורבים בחינוך הנערים המופלאים הללו. ישר כוח על המלאכה, על הנתינה, על התוויית הדרך ועל העשייה. בלעדיכם, לא היו הנערים הבוגרים יוצאים לדרכם החדשה, מצוידים כהלכה. כולכם חלוציים אמתיים התורמים למהפך המתרחש כיום בעדה הנוצרית בישרא”.

שאדי_וחניכה.jpg

דובר הפורום שאדי חלול, סגן הדר אקוניס ואחת החניכות של הקורס
דובר פורום גיוס העדה הנוצרים סרן מיל’ שאדי חלול: “חניכים וחניכות אלה הם דור העתיד של מנהיגות נוצרית מפוקחת, אכפתית , מגובשת ואחראית במדינת ישראל שיודעת להשתלב ולשלב את האוכלוסייה הנוצרית במדינה. ביחד נגן על הקיום שלנו וביחד נקדם את המדינה ואת העדה הנוצרית לעתיד בטוח וזוהר במדינה היפה והטובה הזו ארץ ישראל מדינת ישראל. מודה לכל מי שתמך והשקיע בנוער הנוצרי הזה שנחשף למורשת הארמית והנוצרית שלו ולמוסדות המדינה ולכור ההיתוך של החברה הישראלית שקוראים לו צה”ל”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.