הקורונה • צופי חיפה בהתקהלות וללא מסיכות

הצופים כתנועת נוער מובילה המהווה דוגמא להנהגה וסדר, “נתפסו” לעיני המצלמה ללא “מבוגר אחראי”, תוך התקהלות פרועה בתקופת התפרצות הגל השני של הקורונה בחיפה וללא מסיכות.

היום (8/7/20) שבט אילנות חיפה נפגשו כ-100 (הערכה) נערים ונערות, ללא מסכות וללא שמירת מרחק, שמתבקשת על פי חוק.מתנועת הצופים נמסר לחי פה:

״אנו קוראים לחניכינו להמשיך ולשמור על ההנחיות ולהקפיד הקפדה יתרה הן בפעילויות התנועה והן מחוצה להן, תוך עטיית מסיכה, שמירה על מרחק בין החניכים כנדרש, בקפסולות ובשטחים הפתוחים, כפי שהקפדנו וכפי שאנו מקפידים מאז התחילה התפשטות הקורונה.

חשוב לציין שהמקרה הפרטי הזה של התארגנות ספונטנית של החניכים, ללא ידיעת הצוות הבוגר, אינו מעיד על כלל הפעילות המתקיימת בתנועה, וברגע היוודעו לצוות הבוגר החניכים פוזרו לביתם.

אנו מודים לאתר חי פה, על כך שפנו והביאו את המקרה לתשומת ליבנו, ונברר אותו לעומקו על מנת לחדד את ההנחיות״.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

9 תגובות
 1. נעמה אמר/ה

  לפי דעתי הוצאתם את הסיפור מהקשרו, זה נראה שילדים רצו לשמח קצת את הבוגרים של השבט שלהם שסיימו את דרכם בצופים ולא זוכים לקבל פרידה. זה לא נראה כמו ״התקבלות פרועה״.

 2. רונית אמר/ה

  חניכי הצופים, הם מיטב הנוער, הם נערים ונערות שבעוד
  שבועיים שלושה, יתגייסו למיטב יחידות צהל , למכינות קדם צבאיות ולשנות שירות במקומות בהם יזמו יפעילו יקחו חלק ובעיקר יתרמו לחברה.

  מגיל 9-10 הם משתייכים לתנועת הצופים, פועלים ומפעילים, מהווים חלק בלתי נפרד מהקהילה שסביבם. לוקחים חלק פעיל במפעלים יקרי ערך כ ״לקראת שבת״ ״ הדרכות צמיד ״ לילדים עם צרכים מיוחדים, דאגה לקשישים בבתי אבות ועוד פעילויות רבות ערך. הם הראשונים להתנדב, לגלות אחריות, לגלות מעורבות, ולהיות חלק כה משמעותי וערכי בחברה בה אנו חיים.

  היום, ערב פרידתם מהתנועה , בפעילות מרגשת , התכנסו באוויר הפתוח, אל מול הים, בשטח שכולו הם והמדשאות שסביבם ולשם…. גברת יקרה, הגעת , צלמת,נזפת,ובחרת לפרסם,לא את כל המוזכר מעלה, אלא להכפיש את מיטב הנוער. ״ התקהלות פרועה״ ״ללא מבוגר אחראי״..

  סלחי לי, הם המבוגרים האחראים המעצבים ואשר יעצבו את עתידך ועתידנו פה בארץ. וכך גם הסבירו לך משפנית , אך בחרת לראות את החושך ולא את מיטב האור שהיה שם סביבך.

  פיספסת ובגדול.
  נכון, לא עטו מסיכות, והתקהלו….בניגוד למתבקש.

  ובכל זאת פרופורציות, היו באוויר הפתוח, לא שתו, לא התפרעו, ישבו יחד ודמעו על ימים שלא ישובו עוד, ועל צאתם לדרך חדשה משמעותית ומאתגרת כפי שהם חניכי הצופים, יודעים לעשות. מאז היותם צעירים.

  לצערי, פיספסת ובגדול.
  גאה בתנועה , בבוגרים ובחניכים,
  בה גדלו התחנכו ותרמו חמשת ילדיי וחבריהם .
  לתפארת מדינתינו והחברה בה אנו חיים.

 3. אייל אמר/ה

  נגה כל הכבוד על התיעוד אם היו מביאים תיעוד כזה לפני חודש אוחי היינו מונעים גל הדבקה במימדי ניו יורק שמתפתח כאן מחוסרנאכיפה בסיסי. בתי הספר היה ברור שיהיו מוקדי הדבקה דרך בני נוער. ולמרות זאת בלחץ היסטרי נפתחו והשאר כבר ידוע.
  השר אדלשטיין כמו קודמו ליצמן פשוט לא מתפקד ופוחד מהחלטות. ההבדל שמקודם היה מנכ”ל עם יכולות ניהול כמו בר סימן טוב שתכלל את המידע לצעדים רציניים ועקביים. כרגע יש שליפות מהמותן. דרוש שר בריאות מקצועי עם יכולות ניהול וסמכויות מלאות להסגר מלא.

 4. מרק אמר/ה

  סליחה רונית, מה הקשר בין תרומתם לבין ההתקהלות? אם הם תרמו לחברה מגיל 9, הקורונה תתחשב? אם הם מתקהלים ומזילים דמעה ללא מסכה הם לא יפיצו את המחלה לקרוביהם? לצערי פיספסת ובגדול

 5. אנונימי אמר/ה

  “התקהלות פרועה” מצחיק. פשוט מצחיק. מישהו חשב טוב טוב איך להוציא את תנועת הצופים כמשהו רע ונבזה וכן “פרוע”.
  אבל אוליי לרגע נצא מהנקודה המכפישה הזו, ונשים בצד את העובדה שהממשלה רוצה לחנוק אותנו בתחבורה הציבורית.
  אז לרגע אחד נסתכל מחוץ לבועה הזו ונראה דור של מחנכים. דור שמוביל את העולם למקום טוב יותר. דור שמלמד את דרך הארץ, לא כמו בתוכנית ריאלטי שמשודרת בימים אלו ומראה איך לא להתנהג

 6. פאודה אמר/ה

  זה גם חינוך ומשמעת של הורים שאין להם אבל העיקר צופים!
  הילדים לא אשמים אבל הם הגורם הכי מדבק אז איפה ההורים שלהם איפה חינוך
  ההורים עסוקים בחיים של עצמם קשה לחנך ילדים טובים

 7. פיל לבן אמר/ה

  עלק דור מחנך זה דור שרואה את עצמו בלבד תראי לי ילד בן10_19 שנותן לגברת לעלות קודם לעבור בתור שקם למבוגר באוטובוס זה היה המון לפני 30 שנה היום הילדים חושבים שמגיע להם הכל ביטחון כמו חול אבל חוסר כבוד נוראי

 8. אוהד אמר/ה

  בוא לצופים שנייה אחת לפני שאתה מלכלך על הדור הזה, יש לך הרבה מה ללמוד ממנו..

 9. עמר אמר/ה

  מוזמן.ת לבוא לשבט הקרוב לביתך, לאחת מפעילויות הצופים ולהתרשם מהחינוך שנעשה.
  אחר כך תדבר.י.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.