מגרש החניה הציבורי ברחוב יפה נוף 48 בחיפה יהפוך למלון ובית מגורים • חפ/1957 ג'

תכנית חפ/1957 ג' – מלון ומגורים ברחוב יפה נוף 48 (מתחם מחנה מרכוס), תידון בוועדה המחוזית לתכנון ולבניה, בשבתה כוועדת משנה לתכניות תיירות, ביום ד', 8/7/20.
התכנית מתייחסת לשני מגרשים גדולים ברחוב יפה נוף – מגרש 201 ומגרש 101.

המגרש המוכר יותר הוא מגרש החניה הציבורי (מגרש 201). הוא מיועד להפוך לשימוש מעורב של מלונאות, מסחר ומגורים.
המגרש הנמצא מצפון לו (מגרש 101), היה בעבר מחנה צבאי (מחנה מרכוס). גם הוא מיועד להפוך לשימוש מעורב של מלונאות, מסחר ומגורים.

נציין כי מגרש החניה הזה מהווה פתרון מרכזי לבאים לרחוב יפה נוף והפיכתו ללמלון ומגורים תחריף את בעיית החניה ברחוב זה.


תכנית לבניית מלון ומגורים ברחוב יפה נוף (צילום מתוך הוראות התכנית)
תכנית לבניית מלון ומגורים ברחוב יפה נוף (צילום מתוך הוראות התכנית)
23 תגובות
 1. בלאו דבורה אמר/ה

  גרה בסמוך למגרש החניה שאמור להפוך למלון ובניין מגורים , זו בעיה רצינית ותחריף את מצוקת החניה ויגרמו לסתימת רחובות סמוכים ולא יאפשר לחניה פרטית לתושבים הגרים ברחובות הללו

  1. שרה אמר/ה

   100% זה רק יחריף את החניה באזור גם אני מתגוררת באזור וכבר ישנה בעית חניה …!השאלה מה עם פתרונות לחניה ????! עיריית חיפה תגובה בבקשה !!!😏

 2. גילי אמר/ה

  כן נווו..הרי לא היתה מספיק תנועה ברחוב הזה 😒🙄
  ו נווו מספר 2 .. רק שממגרש חנייה אין כאלה הכנסות כמו ממלון. אז למה לא לחלוב הפרה עד הסוף ?

  1. מיכאל אמר/ה

   בדיוק !
   לרווחת מי המלון ? מי יגלגל על זה מיליונים ? הציבור ? חחחח !

 3. ויקטור אמר/ה

  כל עוד שזה אינו בשכונת דניה זה תקין.

 4. רחל אמר/ה

  חוצפה של עיריה, איפה יחנו כל האנשים שגרים ברחובות האלה? איפה יחנו כל הבאים לכנסים למלונות? כבר לא אכפת מבני אדם ומצוקות, רק הכסף והנדלן מדברים, עולם ללא עתיד וללא ערכים.

 5. אלעזר אמר/ה

  חשוב לציין שבאותו המקום קיימת תוכנית מאושרת למלונאות כבר משנת 1999 (חפ1957). הדיון המדובר נוגע לבקשה לשינוי לייעוד מעורב של מלונאות, מגורים ומסחר עם תיגבור זכויות בניה.
  אין ספק שביטול מגרש החניה הציבורי יגביר את מצוקת החניה, אולם גם ללא הדיון בתוכנית המעודכנת הנ"ל בעלי הקרקע יכלו לבנות באותו מקום בייעוד הקיים (מלון). למצוקת החניה במקום יש למצוא פיתרון ללא קשר לזכות בעלי הקרקע לממש את זכותם לבנות.

 6. רון אמר/ה

  מה היתה עמדת הועדה המקומית (העירייה)? למה הדיון הגיע לועדה המחוזית?

 7. איציק אמר/ה

  הרעב האובססיבי של העיריה לעוד ועוד כספי ארנונה, מעביר אותה על דעתה ולעזאזל התושבים.

 8. רחל אמר/ה

  מה יש,בחיפה שכל כך ממהרים עוד בית מלון להרים בכרמל ויש בעית חניה רצינית באיזור הזה אז למה להרוס מגרש,שפותר את בעית החניה בכרמל

  1. אלעזר אמר/ה

   במגרשים אלו ישנה תוכנית מאושרת לטובת מלונאות כבר משנת 1999.
   לעיריות בשני העשורים מאז היה נוח להשתמש בשטח בתור חניה ציבורית כשברור שבמוקדם או במאוחר הקרקע תיבנה בהתאם לתב"ע המאושרת. את בעיית החניה באזור יש לפתור אולם הדבר לא יכול להיות תלוי בשימוש (הזמני לכאורה) בקרקע כחניה ציבורית כאשר היא כבר מזמן בייעוד למלון.

 9. דן אמר/ה

  שם המישחק כסף ועוד כסף ומעטפות לבעלי עיניין בעירית חיפה

 10. אייל אמר/ה

  אם זאת הייתה עיריית תל אביב, הדרישה הייתה לחניון תת-קרקעי ממנו לפחות קומה אחת תהיה חניון ציבורי.
  זאת דרישה לגיטימית בפרויקט כזה גדול גם בגלל שמדובר במגדל דירות ולאותן דירות צריכים לבוא אורחים ואז מחייבים יזם לתת קומה לחניון ציבורי.
  בתוכנית התנועה בקישור יש 3 קומות מרתף שמחולקות בין המגורים לבין המלון. אין חניון ציבורי. העובדה שלא דורשים קומת חניון ציבורי וברור שאת החניות של המלון יתפסו גם העובדים ושחניית המגורים ללא חניות אורחים מראש יוצרת בעיה במקום להשתמש בבנייה כדי לפתור בעייה.
  לצערנו זאת הבעיה עם מהנדס העיר והועדה המקומית בחיפה – זה חוזר בהרבה תוכניות חוסר חשיבה על הסביבה.
  למשל בתל אביב בפרויקטים גדולים דורשים שישלבו בקומת קרקע גם גני ילדים בחיפה אין דבר כזה.
  ככה בדיוק יש מצוקה של גני ילדים בחיפה למשל בנאות פרס אף פרויקט אפילו גדול לא דרשו לתת שטח למבנה ציבור שיכל לשמש גן ילדים. חוסר חשיבה, תכנון גרוע, חוסר אכפתיות, חנופה ליזמים, עיצוב מרושל, חוסר אכיפה..
  שוב אם זאת הייתה ועדה מקומית תל אביב, מלון ומגדל מגורים? במקום 3 מרתפים עם 180 חניות רק מלון ומגורים היו מחויבים ב4 מרתפים עם עוד 60 חניות מרתף עליון כחניון ציבורי.
  ראש העיר אמרה בחוגי בית שהיא תקים חניונים ציבוריים לפתור את מצוקת החניה עוד לא ראינו אחד כזה בהקמה
  וגם בתוכניות כאלו כשיש אפשרות לשלב דרישה לחניון ציבורי לא עושים את זה

  1. אלעזר אמר/ה

   אני מבין שאתה מתייחס לתוכנית המוצגת באתר התכנון – התוכנית שמהווה בסיס לדיון הנ"ל בועדה המחוזית. באופן טבעי, הבקשה אינה כוללת את תגובת העירייה שהרי זו מועלית כחלק מהדיון הנ"ל בועדה המחוזית כפי שמוצגות פניותיהם של כלל בעלי העניין במסגרת הדיון של ועדת התכנון המתאימה.
   הדרישות/רעיונות שאתה מעלה הגיוניים ואני מאמין שהעירייה תציג לפחות את חלקן כחלק מדרישותיה לאישור בקשת היזם.

  2. אייל אמר/ה

   יש לך כמה טעויות.
   ועדה מחוזית? לועדה המקומית חיפה יש מעמד של ועדה עצמאית ללא צורך בועדה מחוזית.
   לא ידוע לי שהיזם עקף את הועדה המקומית ופנה בעבר ישירות למחוזית.
   המקום להתנות דרישות מהיזם בכל מקרה זה לא בשלב הדיון במחוזית – אלא באישור התוכנית בועדה המקומית. העירייה מעלה דרישות והיזם מציג תוכנית מתוקנת ואז עובר למחוזית כשמאושר במקומית.
   אין שום קשר לועדה המחוזית.
   אני חוזר על הטענה העיקרית שלי שהועדה המקומית חיפה לא מעלה דרישות מהיזמים, לא לשטח לשימוש ציבורי בתוך פרויקטים גדולים כמו גנים, מחסן עירוני וכד' וגם לא קומות חניונים ציבוריים בפרויקטים גדולים – שני דברים שקיימים בתל אביב.

 11. משקיף עצוב. אמר/ה

  חברים.הכסף הגדול לא במלון ,אלא בדירות הפאר במקום היקר ביותר בחיפה.ברור שחיפה אינה צריכה עוד מלון.כל התיירות לחיפה.בדר"כ של צליינים שבאים עם האוניות,ואינם זקוקים ללינה.כל אירוע גלובלי או מקומי עוצר את התיירות הזו.העיריה תחלוב את המקום עד לטיפת השומן האחרונה בחלב הרזה הזה.מה שמרגיז שפעם היה חוק שהכריח על שמירה של קוו רכס נקי.שאסור לבנות מעל גובה קוו הרכס.עברו הזמנים הטובים.וכמו שחזירי הבר השתלטו על העיר,כך חזירי הנדל"ן מחרבים את העיר היפה ביותר בארץ.יש לנו ראשת עיר אדרכלית,מתעננת ערים.צפוי שתעצור את ההילולה, נכון ?

  1. אייל אמר/ה

   מה זה "קו רכס נקי". זה בבל"ת רציני. במקום כזה במגרש גדול אפשר בכיף לאשר 15-20 קומות ולא יקרה כלום לקו הרכס. מדוע קו הרכס הוא ערך כזה גדול שהוא צריך למנוע פיתוח לגובה באזור הכי מבוקש בחיפה? זה אבסורד.
   אם רחוב יפה נוף יהיה עם עוד 5-6 פרויקטים גדולים של מגדלי מלונות מגורים וחנויות לאורכו זה יהיה מצוין לחיפה.
   מרכז הכרמל הוא לא שכונה צריך להפסיק להתייחס אליו כשכונה זה מרכז הכרמל כשמו צריך לרכז בו פרויקטים גדולים זה מה שנותן סביבה עירונית חיה.

   לגבי מלונות מה שברור שחיפה צריכה לא מלון אחד אלא עשרים לפחות ואני לא מגזים. השאלה זה איפה.המיקום שלהם צריך להיות כמו בכל עיר חוף, בבת גלים ובחוף הכרמל ודדו. בבת גלים צריך מיידית להתחיל בהקמת מרינה זה הפרויקט הכי חשוב של העיר חיפה. עיר חוף בלי חוף בלי מלונות בחוף בלי מרינה. זה מה שמכשיל את חיפה כבר עשרות שנים אם היו מעיפים את מסילות הרכבת במנהור במקום מנהרות הכרמל, ובונים קו של מגדלי מלונות מול הים כמו בהרצליה, היינו היום במקום אחר לגמרה. לא מבין למה מתעקשים על מלונות במרכז הכרמל זה לא המקום.
   תנו ליזמים להקים שם מגדלי דירות מעל קומות משרדים וחנויות. למשל 3-4 קומות משרדים יכלו לשמש למרפאות גדולות, מתחת חנויות ובתי קפה. בצד הבניין גן ילדים. מתחת חניון ציבורי גדול, כל הסביבה הייתה מרויחה.

 12. מיכאל אמר/ה

  מי בעל הקרקע ?

 13. מירי אמר/ה

  זו באמת החלטה שהפעם מוגזמת לכל הדיעות. במקום לעצור את התמ"א בחיפה, במקום לדאוג לחניות ציבוריות לקהל, במקום להעמיס על רחוב נחמד שכזה, במקום לתת לכל מיני בעלי ממון להשתלט – באמת הפעם הגזימו.

  עדיף היה לבנות בית הורים נוסף לריווחת אנשים מבוגרים.

  מעניין מה מביא את העיריה להחלטות באמת מטומטמות לפעמים.

  החלטה גרועה ולא לעניין. מעניין אם שיתפו את הציבור בקבלת החלטה שכזו.

  אם היה שם בסיס צבאי- מחנה מרכוס- לפני כל כך הרבה שנים- למי שייכת הקרקע?

  חבל. מכעיס מאוד.

  1. עמוס דור אמר/ה
 14. עמוס דור אמר/ה
 15. צור אמר/ה

  מיגרש ולא מגרש, כמו מיגדל ולא מגדל, מידבר ולא מדבר, מישאל ולא משאל…..

 16. דן אמר/ה

  תירים מבלים בחיפה שלוש שעות טילת לואי וסטלה מריס בנית מלון מיותר שיפשוט רגל מחוסר אורחים

לא ניתן להגיב