שוב גופה במצב ריקבון בחיפה

זקא לתמונה אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: אהרן ברוך לייבוביץ)

ברחוב גולומב בחיפה נמצאה הבוקר, ראשון 14/6/20 גופה במצב ריקבון. צוות זק”א צפון מטפל באירוע. לפני פחות משבוע דווח על מציאת גופה במצב ריקבון ברחוב ארלוזורוב בחיפה, ולפני פחות מחודש נמצאה גופה נוספת במצב ריקבון ברחוב האילנות.

כפי שציינו קודם, בזק”א התריעו על המצב החמור אליו נקלענו בחברה הישראלית, בו קשישים ועריריים רבים מוצאים את מותם לבדם והגופות מתגלות במצב ריקבון. זק”א הפיצו סרטונים להעלאת המודעות לדאגה לשלום השכנים שמטרתו לעודד התעניינות פעילה בשכנים שידועים ככאלה החיים בגפם.

מזק”א נמסר לחי פה: סמוך לשעה 9:00 התקבל דיווח במוקד זק״א על גופה שנמצאה במצב ריקבון ברחוב גולומב בחיפה.

ישראל שכטר וישראל לזר מתנדבי זק״א צפון שטיפלו בזירה:

מדובר במקרה מזעזע ומחריד, המנוח גלמוד בן 75 גר לבדו, כשהגענו לזירה מצאנו שלד אדם על הרצפה באמבטיה, ככה״נ נפטר לפני מספר חודשים, הריח היה נוראי והמראות היו קשים מאוד, קרוב משפחה הזעיק את המשטרה והכיבוי שפרצו לדירה.

השכנה סיפרה לנו שראתה אותו פעם האחרונה בתחילת הקורונה ומאז לא יצא מהבית, כמתנדב ותיק בזק״א שטיפל במקרים רבים דומים המקרה זעזע אותי מאוד, מצאנו בן אנוש במצב הכי שפל שיש, אי אפשר לתאר את הזוועה, התביישתי וכאב לי שבשנת 2020 אדם חי במצב מוזנח וכל כך קשה ומת לבדו מבלי שאיש הרגיש בחסרונו.

מתנדבי זק״א צפון טיפלו בכבוד המת בזירה הקשה. גופת המנוח הועברה למכון הלאומי לרפואה משפטית באבו כביר להמשך בדיקה וזיהוי, נסיבות האירוע נחקרות ע״י המשטרה.

יהודה משי זהב יו”ר זק”א:

חייבים אתכם איתנו. אנחנו חס ושלום לא מאשימים אף אחד במקרה המצער הזה, אבל חייבים שכל אחד יתאמץ ויבדוק בשלומם של הבודדים בבניין שלו. – דקה ביום יכולה להציל חיים. זו לא סיסמא, זוהי המציאות סביבנו. עזרו לנו למנוע מקרים מחרידים נוספים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

15 תגובות
 1. Jenny אמר/ה

  בקצב החיים של היום אין אפילו זמן לומר “שלום” לשכן. כל אחד מהשכנים לא טורח אפילו להתעניין מה קורה לשכן שממול. כזה דור שגדל היום. פשוט אי אפשר כבר לחנך.. גם באמריקה, אם. מישהו נופל ברחוב, עוקפים אותו וממשיכים הלאה.

 2. רות תמיר אמר/ה

  צריך להגביר את ההתענינות בקשישים הערירים גם בלי שיהיו רשומים ברווחה אנא עירית חיפה לא רק לגבות מיסים

  1. שמיל אמר/ה

   היה אחראי רווחה בשם צביקה ברבי אדם נפלא שעזר ותמך באוכלוסיה המבוגרת של חיפה ומשום “ראשת העיר” הדיחה אותו מראשות הרווחה של חיפה בגלל גחמות פוליטיות שלה ואנחנו תושבי העיר הפסדנו בולדוזר רציני שפעל למען תושבי העיר הניצרכים תפנו “לראשת העיר ” אם היא תתייחס לתושבים בכלל

   1. א.א.חיפה אמר/ה

    הרווחה לא צריך להיות תלוי רק על אדם אחד. אם הלך אז הלשכה לא מתפקדת . איפוא מנהל האגף הם האחראים על קשישים בעיר. העיריה לא מכניסה עובדים חדשים במקום עובדים שהתפטרו או פוטרו. ההנתי שהעיריה
    מקצצת. למה אנחנו לא יוצאים בצעקה. כי ברור כל אלה שנמצאו אלה ערירים. אין מי ששואל ודואג חהם. האגף הרווחה ממשיך בדרכו. גם לא מראה אכפתיות.משהו נורא נורא עוברת. ג שהציבור שלא עושה כלום. ולא מגיב בעוצמה נגד. התופעה מתיאת גופות של אנשים. תגיגו אבדנו את צלם אנוש.עירית חיפה אםשר לפטר אותה ולשים רובוט המקום נחסוך בהוצאות גדולות המשולמות לה כארבעים אלף לשקל שמקהלת מידי חודש. כי היא קלוש מתנהגת בלי רגש כמו רובוט.ככה נחסוך בכל הוצאות העיריה מידי חודש .גם ככה לא מתפקדת .גורמת להרס העיריה בצורה מוחלטת. אין קבלות קהל . והאנשים יו אים מדעתן כי אין מענה בכלום .מעניין שיובד לא צתפקד צפירים אותו. ועינת לא מתפקדת בגללה כל חלקה שהיא דורכת שרוף .ואותי מרגיז כי אני האחראית כמו רוב תושבי חיפה.אנחנו שבחרנו והיום אנחנו אוכלים את הכובע.מצב כזה אין פיטורים מאוד מתסכל לאן העיריה התדררה. עירית חיפה שאהבתיימים עצובים

  2. דינה אמר/ה

   לצערנו הרב אין רישום מסודר של קשישים ופרטיהם כדי שאפשר יהיה לעקוב אחריהם ולדרוש בשלומם אחרת לא היינו מגיעים למצב שאנשים עריריים מתים ואף אחד לא יודע זאת עליהם!

 3. שמיל אמר/ה

  למזלנו צביקה ברבי חבר במועצת העיר

 4. אלי אמר/ה

  חייבים לעשות משהו ,זה לא הגיוני שכל יום נפטר גלמוד אחר

 5. אליהו אמר/ה

  חברי הכנסת השרים וסגניהם ראש הממשלה כולם שבעים לא רעבים משכורת וכל ההטבות דופק כמו שעון עבור אפס מעשה כאשר הרעבים ללחם הולכים לעולמם מקסימום כל הגוורדיה הזאת משחררים גזים לא מוותרים על התוספות שמגיע אנשים נפוחי בטן כרסם עד הצוואר מגיע כמו שנאמר וישמן ישורון ויבעט ןבצירוףף הוצאות בוילה בקיסריה ביקושים ומי יודע מה עוד

 6. א אמר/ה

  וואו איך אפשר להזניח את ההורים שלו ככה? בחיים שלי לא אוותר על מי שגידל אותי והאכיל אותי והיה לידי לשמור עלי ולא אתן להם להרקב ככה כמו בכתבה…

 7. Bate אמר/ה

  לצערי כל המקרים היו בערים הגדולות, שם אף אחד לא מכיר אחד את השני אפילו באותו בניין, בפרפריה זה לו קורה, תמיד שואלים לשלומו של השכן וביוחד הערירים, מקסימום אדם יכול למות בלילה ובבוקר כבר יגלו, קצת חמלה, קצת התחשבות לא תזיק.

 8. סיג אמר/ה

  עצוב כל כך שאף אחד לא ידע שהקשיש מת .הוא נפטר לבד בלי שאף אחד היה לידו .וכל כך הרבה זמן עד שגילו את זה ממש נורא

 9. דין+דין אמר/ה

  היכן שגרים אנשים בודדים חייב אחד השכנים לודא מדי יום שהאדם עוד חי.

 10. רפי חסון אמר/ה

  כל הכבוד לצוות זק”א.

  1. רינה אמר/ה

   בושה וחרפה לשכנים שלו. הרי ידעו שהוא ערירי,מה הבעיה להיכנס לרגע או לטלפן לשאול לשלומו?

 11. צחי אמר/ה

  עד שלא מגיעה ההוצאה לפועל לפדות חוב והגופה לא מרקיבה לא דואגים לבן אדם
  מה שעצוב שהרבה עולים עלו וילדיהם היגרו מפה וההורים לבד
  או שהילדים גרים מחוץ לעיר
  או שהיה אסון במשפחה והזקן לבד
  —רק ביבי רק ליברמן
  הימין הליברלי ריקבון של המדינה ,אובדן הסולדריות החברתית , ביטחון סוציאלי זה נכון רק שזה נוגע אילך ברגע שלא שירקב