גופה במצב ריקבון ברחוב ארלוזרוב בחיפה

גופה במצב ריקבון (צילום: אהרן ברוך לייבוביץ)

ברחוב ארלוזורוב, בחיפה נמצאה גופה במצב ריקבון. צוות זק"א צפון מטפל באירוע.
בזק"א כבר התריעו על המצב החמור אליו נקלענו בחברה הישראלית, בו קשישים וערירים רבים מוצאים את מותם לבדם והגופות מתגלות במצב ריקבון. ואף הפיצו סרטונים להעלאת המודעות והחשיבות בלשאול לשלומם של שכנים שאנחנו יודעים כי הם לבד. בחיפה לפני פחות מחודש נמצאה גופה נוספת במצב ריקבון ברחוב האילנות.

מזק״א נמסר לחי פה: גלמוד בן 67 נמצא במצב ריקבון קשה בחיפה.

סמוך לשעה 14:30 התקבל דיווח במוקד זק״א על גופה שנמצאה במצב ריקבון ברחוב ארלוזרוב בחיפה.

אהרל’ה הורוויץ מתנדב זק״א צפון שטיפל בזירה:

מדובר בגבר בן 67 שגר לבדו, ככל הנראה לפני כשבוע החליק בביתו, נחבל ושכב לבדו עד שדמם למוות. קרוב משפחה שהגיע היום לבדוק בשלומו הרגיש את הריח הנוראי והזעיק את כוחות המשטרה שנכנסו לדירה ומצאו את המנוח במצב של איבוד צלם אנוש.

מדובר באירוע מצער. הבית היה מוזנח ומטונף לגמרי, כואב הלב לראות איך אנשים גלמודים ועריריים חיים לבדם מבלי שאף אחד יבדוק בכל יום בשלומם.
זה מוות מיותר שניתן היה למנוע. אני מתחנן אליכם! אל תשאירו את העריריים והגלמודים לבדם. תבדקו בשלומם לפחות פעם ביום כדי להציל את חייהם.

לאחר חקירת המז״פ טיפלו מתנדבי זק״א צפון בכבוד המת ובאיסוף הממצאים. גופת המנוח הועברה למכון אבו כביר להמשך בדיקה וזיהוי, נסיבות האירוע נחקרות ע״י המשטרה.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
זקא (צילום: אהרן ברוך לייבוביץ)
זקא (צילום: אהרן ברוך לייבוביץ)

13 תגובות
 1. אבי כהן אמר/ה

  מזעזע 😟

 2. מאיר אמר/ה

  איזה מספר ברחוב ארלוזורוב ?

  1. אלי אמר/ה

   63 א

  2. ביל אמר/ה

   הבנתי שהמשפחה הציבה היום בבית אזעקה ומצלמה.
   מעניין למה

 3. מאיר אמר/ה

  באיזה מספר ברחוב ארלוזורוב ? יש יותר פרטים ?

 4. שמשון אמר/ה

  מאיר,הפרטים חסויים,גם שם הנפטר לא מפורסם מטעם צנעת הפרט.לא מגלים לך כלום.תתקשר לזק"א ותשאל אותם.בינתיים שיהיה לך המשך יום נפלא.

 5. גל אמר/ה

  זה מאוד נכון שיש הרבה מקרים כאלו בזמן האחרון וצריך יותר לשים לב לזקנים ועריריים שלא יקרה הדבר הזה כבר חודש ויותר שהתריעו על התופעה (בכל העולם)

 6. ג'יין אמר/ה

  מחלקות הרווחה לא מגיעות לכל הזקנים והגלמודים. אין מעקב מאורגן יש שמקבלים מהם מעל ומעבר ויש שלא שומעים מהם אף פעם גם בני שמונים תשעים. צריך לעשות סדר ולהנהיג עבודה שיטתית ונוהלים של ביקורים קבועים בבתים.

 7. דפנה אמר/ה

  רשויות הרווחה חייבות, לא בהתנדבות, אלא כחלק מהגדרת תפקיד רשמית, לקחת אחריות על כל האנשים החיים בגפם בגבולות הרשות המקומית אליה הם משתייכים. לא תמיד שכנים ערים למצב שכניהם ממיליון סיבות ולא יתכן להישען על רצונם הטוב של השכנים בנושא של חיים ומוות. האחריות על הפקרת האנשים הללו החיים בגפם ועל מותם המיוצר מוטלת על אותם עובדים סוציאליים שלא בדקו מה מצבם. נכון יהיה לעגן זאת בחוק!

 8. אייל אמר/ה

  כרגיל אין תגובה של אגף ה"רווחה" של העירייה.
  מעבירים רשימות של קשישים לעמותות רווחה ומזון פרטיות. עירייה כל כך גדולה ואי אפשר לבצע משימה פשוטה כל כך לעשות מיפוי ורשימת קשר טלפוני קבוע פעם בשבועיים וביקורים עם קשישים במצוקה ושגרים לבד. זה מה שעצוב פה.
  בערים רבות ממנים נאמני רווחה בועדי שכונות שתפקידם לשמור קשר עם אןכלוסיה מבוגרת ולסייע לה למשל בחורף במצרכים וחימום ותיקון תקלות. אצלנו מתכסחים עם ועדי השכונות ואין שום רשת רווחה תושבית

 9. נתן הורביץ אמר/ה

  כשיש רחמים ואהבה בין האנשים אין שום מכשול וסבל.

  העיקר להיזהר משנאה בשם לאומיות או סיבות הנובעות מ"לא רואה אףחד ממטר"

  1. אייל אמר/ה

   השנאה של הערבים בשם הלאומנות תמיד מוצדקת ומחוזקת על ידי השמאל שקורא להיזהר משנאה בשם הלאומנות, שמת לב?
   ניזהר קודם כל מהצהרות צבועות

  2. נתן הורביץ אמר/ה

   שמת לב מיסטר אייל. הכללת את כל ציבור השמאל והערבים,
   ישר התקפת ציבור, לא כי אתה צודק, אלא כי אתב מרגיש מספיק 'חזק'.

   אני לא הכללתי, כתבתי שאם אהבה שורר אין שום מכשול. וגם מה הגורם העכשווי לשנאה, ללא שהכללתי.

לא ניתן להגיב