קורונה – שני בתי ספר במגזר הערבי בחיפה נסגרו – אל-כרמה ואל-חיוואר

הבוקר, ו׳, 12/6/20, נסגרו שני בתי ספר במגזר הערבי – אל-כרמה ואל-חיוואר בחיפה, בעקבות גילוי שני חולים מאומתים מקרב תלמידי בתי הספר.

ממשרד החינוך נמסר לחי פה – חדשות חיפה:

מנהל המחוז, ד”ר סער הראל, הנחה בהתאם לנוהל את גורמי המקצוע במשרד וברשות על סגירת שני בתי הספר לכל הצוות החינוכי ולכל התלמידים הלומדים בהם. במקביל, מתקיימת בדיקה מעמיקה והחקירה אפידמיולוגית של משרד הבריאות, בתום הבדיקה נפעל על פי ההנחיות להמשך.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:

בעקבות דווח על תלמידים מאומתים כחולי קורונה בבתי הספר אלכרמה ואל חיוואר הפעילו משרד החינוך ועיריית חיפה “נוהל פעולה עם היוודע על תלמיד/מורה חולה מאומת”.

על פי המידע הידוע בשעה זו למשרד החינוך ועירית חיפה:
בביה”ס אלחיוואר נמצאה תלמידה אחת כחולה מאומתת. בעקבות המידע נערכה ע”י משרד הבריאות חקירה אפידמיולוגית בעקבותיה הנחה המשרד כי תלמידי כיתות א’ עד ב’ ומוריהם יכנסו לבידוד עד ליום 22.6.20.

בביה”ס אלכרמה נמצאו תלמיד ומורה כחולים מאומתים. בעקבות חקירת משרד הבריאות נקבע כי תלמידי שכבת ז’ ותלמידי כיתות א’ עד ג’ יכנסו לבידוד עד ליום 19.6.20.
אתמול – יום שישי, 12/6/20, נסגרו בעקבות המידע שהועבר ע”י משרד הבריאות שני בתי הספר.

מחר – יום ראשון, 14/6/20, לא מתקיימים לימודים תבצע עיריית חיפה חיטוי יסודי בשני בתי הספר לקראת חזרת התלמידים של השכבות שאושרו לבית הספר ביום שני.

הודעה כתובה נשלחה להורי התלמידים ע”י מנהלי בתי הספר אשר ימשיכו לעמוד בקשר ישיר עם ההורים ולעדכן אותם על כל התפתחות בנושא.
פעילות מערכת החינוך בעיר מרוכזת ע”י צוות חירום מיוחד שהוקם ע”י העירייה בשיתוף משרד החינוך. הצוות מתעדכן באופן שוטף בהנחיות משרד הבריאות ומעביר אותן על פי הצורך לצוותי מוסדות החינוך כפי שנעשה גם במקרה זה.
בנוסף, עומדים לרשות התלמידים ומשפחותיהם 24 שעות ביממה צוותי השירות הפסיכולוגי של עיריית חיפה באמצעות טלפונים שמספריהם נשלחו להורי התלמידים.

הגיבו כאן לכתבה

20 תגובות
 1. טיבי אמר/ה

  מה עם גלויי נושאי מחלה/ מאובחנים בביס איינשטיין? ביס אליאנס ? גן ילדים ביחד? למה אין מספיק מידע לבטחון האזרחים ?

 2. אייל אמר/ה

  אם היו מגלים שיש ילדים חולים, היו סוגרים את המוסדות.
  באליאנס הבדיקה יצאה שלילית

 3. א אמר/ה

  אני מודאג

 4. אלדד אמר/ה

  כאילו חיפה לא על המפה. אין דיווח על נשאים מחיפה.

 5. קארין אמר/ה

  יש בגן ביחד מאומתים?

 6. מאור אמר/ה

  הבעיה במגזר שהם פחות מקפידים על מסכות

 7. נירה אמר/ה

  מקפידים. הרבה יותר מהמגזר היהודי. בדוק!!!

 8. עזרא שוורץ אמר/ה

  רק בזה ?
  מה עם עבירות בניה?
  מה עם התפרעות בכבישים שעולה בחיי אדם ?
  מה עם עבירות רכוש/מין ?

 9. זהבית אמר/ה

  ואצלינו , היהודים כולם מקפידים, נכון? עד שלא יתנו קנסות כבדים הזלזול ימשיך בקרב כל המגזרים. אין אכיפה – יש זלזול!

 10. טאט אמר/ה

  דווקא במגזר מאוד דואגים ללבוש מסיכות ואין אחוז גבוה עם קורונה… דווקא יהודים מירושלים ומתל אביב הם אלה שמחזירים את המחלה לאיזור הצפון עוד פעם בגלל האי איכפתיות והאדישות שלהם!

 11. שמשון אמר/ה

  יש הרבה חולי נפש יותר מחולי קורונה שאף אחד לא נותן תדעת על כך.מה אתם אומרים?מה יותר מסוכן?יש הרבה יותר רוצחים,אנסים,פדופילים ברחובות,משהו מפחד?מתעסקים בשטויות-קורונה.

 12. רפי חסון אמר/ה

  אילנה טרוק אאש מינהל החינוך בעירית חיפה לטיפולך בבקשה

 13. רפי חסון אמר/ה

  תיקון.ראש מינהל

 14. ציפי אמר/ה

  אל-חיוואר בעיר או בהדר?

 15. קשיש לשעבר מחיפה אמר/ה

  בביקור בעיר הערבית הגדולה ההתרשמות שונה לגמרי. בקושי נצפה אדם מקומי במסכה על אפו ופיו . כמעט כל הנערים והנערות לא עטו מסכות כלל. בשוק נראתה “צדיקה” אחת, מבוגרת, במסכה בהתאם לתקנות. הילדים והנוער דומה כי אינם מבינים כיצד הם מסכנים אותנו, המבוגרים והקשישים בהתנהגותם חסרת האחריות . בנוסף, לא נמצא גורם שיעיר ואולי אף יעניש את “העבריינים”.
  טיילו בנצרת ו”תהנו”.

 16. בן דוד ומשפחתו אמר/ה

  לטיפולך

 17. מיכאל אמר/ה

  נכון !

 18. מיכאל אמר/ה

  שטויות ממש לא ! אין מצב שנכנסתי ל … עשרות פעמים לא אציין כדי לא לגרום למקומות האלה להיסגר . שמשפחה שלמה נכנסת והם עם מסכות לא הילדים ולא ההורים וגם כבודדים . נכון שהם כבר לא מתפזרים בכול החנות אלא ממתגודדים סביב עצמם כמין הגנה . וכול זאת בגלל שהם בטוחים שהם מוגנים וגם לא מזיקים . הכול ברוח טובה !
  כי למרות הכול עדיין לא הוכח שהם טועים .

 19. כריס אמר/ה

  ממש לא נכון אני בן שלי לומד שם והוא מקפיד לעטות מסיכה רק בבית מוריד אותה

 20. איתי הורביץ אמר/ה

  תודה רבה נגה, מידע חשוב

הגיבו כאן לכתבה