תרבות בנשר: תערוכת מכוניות עתיקות

תערוכת מכוניות עתיקות המוגדרות כרכבי אספנות נערכה ביום ששי 25.07.2014 בקאנטרי ספייס נשר בחסות כבוד ראש עיריית נשר מר אבי בינמו.

Nesher.00.jpg

צילום: דב קרייזל
Nesher.01-1.jpg
צילום: דב קרייזל
Nesher.03.jpg
צילום: דב קרייזל
רכב אספנות על פי ההגדרה הוא רכב שגילו עולה על הגיל שבו בדרך כלל מופסק השימוש של כלי רכב מסוגו, ונשמר למטרות אספנות, בישראל, מוגדר רכב אספנות ככלי רכב שחלפו למעלה משלושים שנים משנת ייצורו, שנרשם ככזה במשרד התחבורה.

Nesher.06-1.jpg

צילום: דב קרייזל
Nesher.09.jpg
צילום: דב קרייזל
רכב במעמד אספנות זוכה למספר הטבות המקלות על שימור הרכב כפריט אספני: העברת בעלות גם ללא רישיון רכב תקף, הנחה בסך 75% בביטוח החובה, ביצוע מבחן רישוי שנתי (טסט) אחד בהשוואה לשני מבחנים לרכב מיושן, ופטור מבדיקת מעבדה מוסמכת במידה ורישיונו לא בתוקף בתקופה העולה על 24 חודשים.
מנגד, רכב אספנות אינו רשאי לנוע בדרכים בין השעות 7-9 בבוקר בימי חול.

Nesher.25.jpg

צילום: דב קרייזל
Nesher.27.jpg
צילום: דב קרייזל
Nesher.29.jpg
צילום: דב קרייזל
בישראל רשומים כיום אלפי כלי רכב בקטגורית "רכב אספנות", חלקם מיובאים כרכבי אספנות וחלקם השתמרו לאחר שימוש בישראל. כמו כן בישראל מספר מועדוני אספנות רכב כאשר המוביל והגדול הוא מועדון החמש המאוגד במסגרת עמותה רשומה ובו יותר מ-800 חברים.

Nesher.30.jpg

צילום: דב קרייזל
Nesher.33.jpg
צילום: דב קרייזל
Nesher.34.jpg
צילום: דב קרייזל
Nesher.35.jpg
צילום: דב קרייזל
Nesher.36.jpg
צילום: דב קרייזל
Nesher.37.jpg
צילום: דב קרייזל
Nesher.38.jpg
צילום: דב קרייזל
Nesher.39.jpg
צילום: דב קרייזל
במסגרת האירוע הושק בחשיפה מיוחדת רכבו של אורי בינמו ז"ל הי"ד, רכב ששופץ והוכן באופן מיוחד לאירוע.

Nesher.43.jpg

צילום: דב קרייזל
Nesher.45-1.jpg
צילום: דב קרייזל
סגן אורי בינמו ז"ל, בנם של אבי ורוזי זוגתו לשעבר, היה לוחם חטיבת כפיר ונהרג בעת שמנע בגופו פיגוע גדול. אורי זכה לאחר מותו להוקרה ולציון לשבח מטעם מפקד אוגדת איו"ש.

אורי ז"ל, תושב העיר נשר, שרת כקצין בגדוד נחשון של חטיבת כפיר. בן 21 היה במותו בבוקרו של ה-29 בדצמבר 2005 , כ"ח בכסלו תשס"ו, נר חמישי של חנוכה.

בעת חופשת החנוכה, פוצצו עצמם שני מחבלים מתאבדים בצומת פרעון, דרומית לטול כרם, בעת שנעצרו לבדיקה על ידי סיור של חיילי צה"ל. אורי אשר פיקד על הסיור החליט לבצע בידוק מלא באופן אישי ליושבי המונית, שבה ישבו המחבלים ושאחד מהם עורר את חשדו.

אורי דרש שהפלסטיני יסיר את מעילו, במקביל הרחיק את החייל שהתלווה אליו לעבר מקום מחסה, אלא שאז הפעיל הפלסטיני את מטען הנפץ שנשא על גופו. כתוצאה מהפיצוץ נהרג סגן אורי בינמו.
נחישותו מנעה פיגוע התאבדות. אנו כולנו חבים את חיינו לגיבורים כמו סגן אורי בינמו ז"ל
.

בשנת 2009 נחנך בפארק נשר שם מצוי הגשר התלוי מסלול הליכה הנקרא "דרך אורי" לזכרו של סגן אורי בינמו. בכניסה לפארק הוקם אתר הנצחה לזכרו, פסל חנוכייה מעץ. הפסל נחנך ביום 15 בדצמבר 2009.

כמו ראוי לציין באופן מיוחד את תרומת עיריית נשר ותושביה התורמים מדי יום תרומה רבה לחיילים הנלחמים למיגור טרור החמאס ברצועת עזה, תרומה המחזקת מלכדת ומאחדת את כל חלקי העם.

ראש העירייה מר אבי בינמו הודיע במעמד האירוע כי יעביר את המלצתו למועצת העיר לאמץ את המועצה האזורית בני שמעון הכוללת שבעה קיבוצים וחמישה מושבים בדרום ולחבק אותם.

תודתנו נתונה לאביטל שלזינגר מנכ"לית קאנטרי ספייס נשר שאירחה אותנו ולדובר העירייה שסייע בהכנת הכתבה.

Nesher.50.jpg

סיקר כתב וצילם: דב קרייזל

לא ניתן להגיב