מכתב אישי לחיפאים משמאל ומימין

מפגיני_שמאל_קיצוני_בחיפה._צילום_-_סמר_עודה.JPG

מפגיני שמאל קיצוני בחיפה. צילום – סמר עודה
מכתב לחנין זועבי, לאורי וולטמן, סוהיל אסעד, אורנה בנאי, גילה אלמגור (אורלי ויינרמן לא שווה יחס בכלל) , ולכל אותם אנשי ימין קיצוני מנגד:

אני שרית, חברת מועצת העיר חיפה ודעותיי הפוליטיות לא ממש מגובשות בעיקר בגלל שלאמת פנים רבות. אני רק יודעת שאני רוצה שלום ושקט. רוצה לחיות בשלווה עם הסובבים אותי ולא משנה מיהם, מהי דתם ומה הלאום שלהם. אמירות כמו “יהודים וערבים חיים יחד” לא מדברות אליי כי מראש מדובר באמירות שיוצרות אבחנה ומפלגות.

גם אני מלאת ביקורת על האימפוטנציה של הממשלה בשנים האחרונות לייצר הידברות עם הצד השני. סטטוס קוו מעולם לא באמת היה אפשרי כאן.
אבל אני מבינה היום כי לא הייתה ברירה להגיע לאן שהגענו.
אתם מדברים על מדינת ישראל כמי שמבצע רצח עם? רצח עם מדבר על הרג מכוון ללא כל סיבה של אזרחים. רצח עם זה כאשר אתה לא תפסיק בשום שלב עד אשר תסיים את רצח העם.
מדינת ישראל רחוקה מלהיות כזו. מדינת ישראל מגנה היום על עצמה, וההגנה הזו מביאה לכך שייהרגו גם חפים משפע בצד השני.
ליבי כאוב על ילדים שנהרגים בצד השני אבל ליבי רוצה עוד יותר שילדינו יחיו בשקט ולא בחרדה תמידית. ליבי רוצה לדעת שאין מנהרה יוצאת בתוך קיבוץ ישראלי ומטרתה להביא לפיגוע.

ידידיי החיפאים – אורי, סוהיל ואחרים – ארגון חמאס הוא לא מדינה שאנו נלחמים איתה וניתן לסיים המלחמה בהסכם שלום. חמאס הוא ארגון טרור שלא ניתן לדבר איתו. גם אם הוא יקבל כל מה שרוצה בעבור עזה, השנאה שלו והגזענות שלו תמשיך להתקיים. מכך הם חיים. זהו ארגון רע ואכזרי שלא מהסס לטבוח גם בקרב עמו הפלשתינאי.

אני רוצה בדיוק כמוכם שתהיה הידברות, אבל כרגע בצד השני עומד ארגון חסר רחמים שצוחק על כולנו וגם עליכם.
זהו ארגון שכולו שנאה ואשר מאמין כי ככל שימותו יותר יהודים כך ייטב. אז לא – אין באמת עם מי לדבר. אפילו כשביקשו הפסקת אש לצורך פינוי נפגעים שלהם!!! הם הפרו אותו.
ולכם אותם יהודים חביבים שקוראים “מוות לערבים” – אל תהפכו להיות כמו אותם קיצוניים בצד השני הקוראים להמיתנו. קריאות גזעניות ונוראיות אלו הופכות אותנו לנוראיים בדיוק כמוהם.

הפגנת_ימין_בחיפה._צילום_-_דב_קרייזל.jpg

הפגנת ימין בחיפה. צילום – דב קרייזל
ולכולם ביחד אומר – העיר חיפה אליה עברתי לגור מתפארת בדו – קיום. שוב, מונח שאני שונאת כי מראש מניח שני צדדים. חיפה מתפארת בקיום של כולם ביחד. אז די להסית ודי להתלהם.

כן, גם אותם אנשי חד”ש יפי הנפש שמיד מזדעקים לקראו לכל מי שחולק עליהם “פאשיסטיים” – גם אתם מסיתים ומתלהמים בשפתכם “היפה” לכאורה. לקבוע הפגנה במקום שבו נרצחו בדמי ימיהם ילדים בדרכם מבית הספר זו התרסה שאין כדוגמתה. אתם קוראים לקיום משולב אבל בהפגנות שלכם נראה רק את דגלי פלסטין, ודגל ישראל אם יהיה זה כדי שתשרפו אותו. אז גם לכם אני קוראת – די עם הצביעות. תפסיקו להתעלם מהעובדות רק כדי להיצמד לאג’נדה. אתם לא שונים מאותם ימין קיצוני שמתעלמים מעובדות כדי לא להרוס לעצמם את האידאולוגיה הקיצונית.

החכמה בחיים היא לנסות ולהסתכל על כל התמונה. אין אמת אחת אף פעם.
מקווה כבר שהמצב הרע יעבור ומקווה שהשקט יחזור למדינה ולעיר חיפה.

[topic:goovdwvh]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=17&t=13876[/topic:goovdwvh]
[topic:goovdwvh]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=17&t=13470[/topic:goovdwvh]

דו קיום בחיפה

הגיבו כאן לכתבה