אחרי 25 שנה מסעדת אלח'יר החיפאית המוכרת במאכליה הדרוזיים האותנטיים נסגרת

מסעדת אלח'יר, במרכז הכרמל בחיפה, אותה מילאו במשך 25 שנה מבקרים וסועדים מכל רחבי הארץ והעולם, נסגרת, בעקבות משבר הקורונה. (המסעדה החלה את דרכה בסטלה מאריס, עברה למרידיאן ובסוף למרכז הכרמל).

ח'יר חלבי

בעל המסעדה ח'יר חלבי, בן 63, תושב דלית אל כרמל, מספר לחי פה:

מזה שלושה חודשים המסעדה סגורה ולא נכנס לקופה אפילו שקל אחד. המסעדה מעסיקה בין 6-10 עובדים תלוי אם מדובר באמצע שבוע או סוף שבוע, עובדים שלצערי נאלצתי לפטרם. אני, כבעל עסק, לא סבלתי מעולם מקשיים כלכליים לפני תקופת סגר הקורונה. המסעדה עבדה יפה והייתה הכנסה טובה, אבל צריך לקחת בחשבון שיש הוצאות גדולות בכל חודש, בהיקף של כ-60 עד 70 אלף שקלים. השכירות החודשית עולה לי כ-20,000 שקלים. במשך שלושה חודשים היינו בלי הכנסה. כאשר אנחנו מתסכלים על המגבלות לתקוה הקרובה, אנחנו שואלים איך אפשר להמשיך ולתחזק עסק שכזה ועוד עם כל ההגבלות וההנחיות הנוקשות.

אמנם קיבלתי בפעימה הראשונה 6000 שקלים ובפעימה השנייה 9000 שקלים, אבל זה טיפה בים וסכום שאינו יכול לעזור. כבעל עסק ותיק אני מצפה מהמדינה שתתמוך ותיתן יותר, על מנת שהעסקים באמת ישרדו. העסקים שפתחו מחזיקים את הראש מעל המים והם בתקווה שהמצב ישתפר.

אני לא היתי מוכן לקחת את הסיכון הזה, של הפעלה תחת מגבלות נוקשות, במיוחד בגילי ובמיוחד בתקופה זו, בה השקעתי בעסק נוסף. הייתי יכול לפתוח מחדש ולמשוך עוד חודש ועוד חודש כאשר ההוצאות והחובות יטפחו ואין כמעט הכנסות. בדלית אל כרמל השקעתי השקעה כספית גדולה, בבניית מלון בוטיק, ספא ומסעדה (אחוזת אלח'יר) והייתי אמור לפתוח לפני שלושה חודשים. בעקבות הקורונה נאלצתי להקפיא את הכל. השבוע אני פותח, בעזרת השם, ומקווה שהעסק יצליח למרות הקורונה. אני אתחשב במבקרים והמחירים יהיו גמישים.

כולי תקווה שהמדינה תתן יד ותעזור לבעלי העסקים כי הם טובעים. אני מאחל לכל הקולגות שיצליחו, שיהיה טוב והכל יחזור לקדמותו

14 תגובות
 1. ורדינה אמר/ה

  אוכל ירוד מכל בחינה, מבחינתי אף לא אכיל. היה גרוע לתפארת ובטוחה שלא נסגר רק בגלל הקורונה. בלי קשר הדת הדרוזית מקסימה והדרוזים שיצא לי להכיר אנשים לתפארת.

  1. אסתי אמר/ה

   לא היית חייבת להגיב

 2. שירה אמר/ה

  אנו מאוד נהנינו מהמסעדה בסניף במלון מרידיאן, אהבנו מאוד את מנת המסח׳ן והסינייה והסלטים ותמיד היינו שבעים ומרוצים אחרי הביקור. שיהיה לך הצלחה במלון ובהמשך!

 3. ברקן אמר/ה

  אין זורים מלח על הפצעים קצת רגישות.ולך מר אלחיר הצלחה במיזם החדש.

 4. סגא אמר/ה

  האמת טוב מאוד שנסגרה זה לא להיט בכלל והאוכל הדרוזי טעים מאוד אבל אצלהם רמה ירודה מאוד והכל מפוצץ בשמן ולא טעים בכלל תודה לקורונה שסגרה את המסעדה

 5. עוז ישראל לישראל אמר/ה

  אחת המסעדות הנהדרות שהיו בחיפה, וחבל מאוד שהיא נעלמת לנו מהנוף החיפאי.
  ולח'יר המקסים אני יכול להודות לך על כל מאמציך לשרוד במשך כל השנים עם כל התחרות הקשה, אך הקמת לנו בחיפה מסעדה לתפארת עם מאכלים משובחים וטעימים.
  מאחל לך הצלחה מרובה בהמשך דרכך.

 6. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  מדוע היא נסגרה, מסעדת אלחיר בכרמל בחיפה.אכלתי אצלהם יש להם אוכל טעים מאוד.חבל שזכין אחר יקח אותה ויפתח אותה מחדש.

 7. אורית אמר/ה

  הצטערנו לשמוע על הסגירה.נהגנו לאכול בה מאז שבני היה קטן .במיוחד אהבנו להגיע אליה כשהיתה בחוף מרידיאן.מאוד נהנינו מהמאכלים בעיקר מהשולבטה וכמובן מקבלת הפנים החמה של בעל המסעדה.

 8. ייחח אמר/ה

  גם לפני הקורונה לא עבדתם כי האוכל ירוד וטיף טיפה חמצמץ כי עמד ולא מנכר הרבה זמן פעם אחד באתי לאכול לא נהנתי וכאבי בטן נתתי לזה עוד צ’אנס היה יוצר גרוע לא חזרתי

 9. יעקב אמר/ה

  שיהיה לכם בהצלחה אכלתי פעם אחת וזה יותר מידיי הכנסת אורחים מעולה אוכל לא לא משהו

  1. ציפי אמר/ה

   אני אכלתי בסניף מרידיאן. המחירים שחהם מובקעים והמנות קטנות.

 10. תום אמר/ה

  המסעדה הזאת לא פתוחה 25 שנה.
  ב-1995 היה שם את הסניף האגדי של בורגר ראנץ'.
  המסעדה הזאת נפתחה הרבה אחרי שנת 2000.

 11. יוסי גולן אמר/ה

  האוכל לא טעים בלשון עדינה

 12. ירון אמר/ה

  בלי קשר לאוכל יש צדק בדברי תום מסעדת אלחיר היתיה בסוף המאה שעברה בקוביה הצהובה במתחם מבנה /שמי בר, בנשר – תל חנן ליד השופרסל דיל.

לא ניתן להגיב