רישיון לעסק שטיפת רכבים או רישיון לעסקאות סמים?

מועצת עוספיה סיפקה רישיון לעסק לשטיפת רכבים, זאת בניגוד לדעת המשטרה, אשר סיפקה מידע מודיעיני שממנו עולה כי העסק משמש לעסקאות בלתי חוקיות

בית המשפט לעניינים מנהליים בחיפה, קיבל אתמול ראשון 31/5/20, את עתירת משטרת ישראל, אשר הוגשה ע”י פרקליטות מחוז חיפה – אזרחי, כנגד המועצה המקומית עוספיה, בגין מתן רישיון לעסק של שטיפת רכבים בכפר, חרף התנגדותה של המשטרה, בעקבות מידע מודיעיני, לפיו בעסק מתבצעות עסקאות של סמים ואמל”ח.

מדובר בעתירה חריגה (רשות מדינה נגד רשות אחרת), אשר הוגשה באמצעות עו”ד ריצ’ארד סאלח, מפרקליטות מחוז חיפה – אזרחי, בשם משטרת ישראל, נגד המועצה המקומית עוספיה ונגד תושב המקום – בעל עסק לשטיפת כלי רכב ברחוב אבא חושי בעוספיה, המתנהל מעל עשור ללא רישיון.

מכתב האישום עולה, כי בהתאם לסמכותה של משטרת ישראל וע”פ חוק רישוי עסקים, סירבה המשטרה לתת רישיון לעסק, זאת עקב מידע מודיעיני המצוי בידה, שממנו עולה כי העסק משמש לסחר בסמים ולהלבנת הון וכן משרת עבירות אמל”ח. עפ”י המשטרה העסק מהווה סיכון חמור לשלום הציבור ולביטחונו. חרף התנגדות המשטרה למתן רישיון , ובניגוד לחוק,  חתם ראש המועצה המקומית עוספיה, על ההיתר והוציא רישיון לעסק. עוד עולה, כי לאחר פניה בכתב ע”י מפקד תחנת חיפה, בה הודגש כי רישיון העסק ניתן בניגוד לחוק,  סירבה הרשות לחזור בה ממתן הרישיון.

שופטת בית המשפט תמר שרו נתנאל, ציינה בהחלטתה:

במקרה דנן, מיהרה הרשות, עד מאד, לתת רישיון  לעסק, ללא ששקלה כראוי את כל השיקולים הרלוונטיים ונסיבות העניין. מדובר בהליך פגום ובהחלטה הלוקה בחוסר סבירות קיצוני, עד כדי הצדקה לביטול ההחלטה. אני מורה, איפה, על ביטול החלטת הרשות לתת רישיון לעסק ועל ביטול הרישיון, החל ממועד מתן פסק דין.

מהמועצה המקומית עוספיה טרם נמסרה תגובה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. שמשון אמר/ה

  בעוספיה ובדלית אל כרמל יש שוארמה טובה וכבשים.יש שם אנשים טובים עם שרוולים משהו מפחיד עם שפם.בכל מקום יש מעבדת סמים.גם במשטרה יש.כל אחד והשימושים שלו.למה סמים אסורים,ולראש הממשלה מותר לכהן עם כתבי אישום?הגיע הזמן לראש ממשלה דרוזי.יאללה ווהבי.

 2. אייל אמר/ה

  מענין כמה עסקים פועלים שם ללא רשיון אבל אין בהם סחר אמל”ח וסמים אז משאירים להם לפעול בלי רשיון אחרכך מספרים לנו שישראל מדינת חוק, שצריך לכבד את החוק, והדרוזים מספקים שהם אזרחים שומרי חוק.
  איך בדיוק עסקים בלי רשיון עובדים עשור שלם במדינת חוק? יש עוד קרקס כזה בעולם? עיר בלי חוקי תכנון בלי רישוי עסקים..

 3. אזרח+מודאג אמר/ה

  כל רשויות האכיפה לוקות בליקוי המאורות כולם מושחתים עסקים בלי רשיון ראשי ערים משתפי”ם חריגות בניה אצל הדרוזים והמוסלמים עסקים ללא רשיונות יש אחוז גבוה במדינה דעושה ככל העולה על רוחו בהעלמת עין ויש שומרי החוק שהרשויות מטרידות בלי סוף .כאוס שלם ושחיתות שלטונית

 4. קלמן אמר/ה

  מה לא בסדר שעסק להלבנת כספים מבקש רשיון לשרותי שטיפה ונקיון ? איזה רשיון הוא צריך לבקש? לשרותי צביעה?