בצל משבר הקורונה: משאית השמחה של חב”ד הובילה את שיירת תהלוכת ל”ג בעומר הססגונית ברחובות חיפה

ל"ג בעומר חיפה (צילום: אדיר יזירף)

בשל ההנחיות והמגבלות של משרד הבריאות עקב משבר נגיף הקורונה, לראשונה מזה 40 שנה לא צעדו ילדי העיר חיפה בתהלוכות ל”ג בעומר, אך בחב”ד בחיפה לא נכנעו ולא הרימו ידיים לנגיף הקורנה, הם חשבו על פתרון יצירתי ומיידי שאיפשר להמשיך את מסורת תהלוכות ל”ג בעומר “יחד כל ילדי ישראל” גם השנה.

משאית השמחה של חב"ד - ל"ג בעומר בתקופת הקורונה (צילום: נילי בנו)
משאית השמחה של חב”ד – ל”ג בעומר בתקופת הקורונה (צילום: נילי בנו)

משאית ססגונית ברחובות חיפה

אז כן, גם השנה, ממש הערב (שני, 11/05/20) יצאה לדרכה, ברוב פאר והדר, תהלוכת ל”ג בעומר הגדולה שהייתה ססגונית ומרשימה, אותה הובילה משאית הענק המוזיקלית, שאובזרה בכל קישוטי היהדות של ל”ג בעומר שצעדה ונסעה ברחובות שכונות העיר חיפה.

הרב יהודה גינזבורג - משאית השמחה של חב"ד - ל"ג בעומר בחיפה (צילום: קובי סרור)
הרב יהודה גינזבורג – משאית השמחה של חב”ד – ל”ג בעומר בחיפה (צילום: קובי סרור)

וידאו – תהלוכת חב”ד ל”ג בעומר (צילום: חי מזרחי)

יחד כל ילדי ישראל

בהוראתו של הרבי מליובאוויטש, החל משנת 1980 מפעילה חב”ד תהלוכות ברוב מדינות העולם, כשמתוכם מאות תהלוכות נערכות בישראל. הילדים צועדים עם שלטי יהדות שונים כמו “ואהבת לרעך כמוך”, “כבד את אביך ואת אמך”, משתתפים באירוע חברתי עם אטרקציה גדולה והכל בסימן של “יחד כל ילדי ישראל” לכבוד הילולת רבי שמעון בר יוחאי, בכל שנה משתתפים ונוטלים חלק בתהלוכות חב”ד אלפי ילדים ואנשים.

ל"ג בעומר חיפה (צילום: אדיר יזירף)
ל”ג בעומר חיפה (צילום: אדיר יזירף)

שמחת החג למאות מילדי השכונה

השיירה הססגונית של ל”ג בעומר, שכללה 6 רכבים מאובזרים ומיוחדים שעליהם קישוטי החג והרבה מוזיקה החלה לנוע בדרכה בשעה: 17:00 והגיעה אל תוך רחובותיה של שכונת קריית אליעזר כשהיא לא פוסחת על אף רחוב בשכונה בהם רח’ רוטשילד, שד’ המגינים, בן גוריון, המגינים, צה”ל, אבנר, יואב, צה”ל, ההגנה, רוטשילד, דרך סטלה מאריס ובכך הביאה את שמחת החג למאות מילדי השכונה.

ל"ג בעומר חיפה (צילום: אדיר יזירף)
ל”ג בעומר חיפה (צילום: אדיר יזירף)

בפעם ה-26 ברציפות בקריית אליעזר

כבר למעלה משבועיים עבדו צוותים שלמים בחב”ד בחיפה בהכנת מוצגים ייחודיים שהפכו את משאית השמחה הגדולה לתוססת יצירתית וחווייתית לילדים ולמשפחות גם מסלון הבית וממרפסות הבתים. על שמחת התהלוכה בקריית אליעזר אותה ניהל ביד רמה כהרגלו בקודש היה שליח הרבי כבוד הרב יוסף (יוסי) ליפש, נציין כי תהלוכת ל”ג בעומר צעדה בפעם ה-26 ברציפות בקריית אליעזר.

כבוד הרב יהודה גינצבורג

משם המשיכה שיירת הרכבים של התהלוכה הרכובה לשכונת שפרינצק ואיזור הכרמל הצרפתי אותה ניהל שליח הרבי כבוד הרב יהודה גינצבורג כשעברה ברחובות דרך צרפת, אמיל זולא, בית לחם, ישעיהו, זאב, טשרניחובסקי, אדמונד פלג, קאודרס, סטפן וויז, ויקטור הוגו, דרך צרפת, טשרניחובסקי, התשבי, בית-אל, שונמית, עובדיה, התשבי, החורשה, שד’ הנשיא.

משאית השמחה של חב"ד - ל"ג בעומר בחיפה (צילום: קובי סרור)
משאית השמחה של חב”ד – ל”ג בעומר בחיפה (צילום: קובי סרור)

שיירת התהלוכה אובטחה על ידי משטרת חיפה

משם המשיכה השיירה גם אל שכונת אחוזה דרך הרחובות שד’ הנשיא, מוריה, חורב, אבא חושי, איינשטיין, הנטקה, דרך פיק”א, ומשם למעונות גאולה והדר – הרב קניאל, גאולה, בצלאל, השילוח, ביתר, בר כוכבא, הרצל, זבולון, מיכאל, בר כוכבא, הרצוג, ארלוזרוב, יוסף (מלצ’ט), בלפור, ארלוזרוב והפועל. שיירת התהלוכה אובטחה על ידי משטרת חיפה ושודרה בשידור חי וישיר בדף הפייסבוק של חב”ד בחיפה.

ל"ג בעומר חיפה (צילום: אדיר יזירף)
ל”ג בעומר חיפה (צילום: אדיר יזירף)

מחר (יום שלישי, 12/05/20) תמשיך התהלוכה ושיירת הרכבים לשמח את ילדי חיפה כשתצא לדרכה בשעה:

הדר תחתון – 16:00, רח’ השומר, נפתלי אימבר, אבן גבירול, דרך נחל הגיבורים, רופין, פרויד, נאות פרס – 17:00 רחובות נועם, י”א הספורטאים, אפרים קציר, רוטנברג פנחס, שד’ עזר ויצמן, נועם, חמדה, יפעה, הוד, זוהר ומשם לקריית שפרינצק – 18:15 לרחובות רוטנברג פנחס, כביש 4 לכיון חיפה, דרך צרפת, ז’ורס, יציאת אירופה, בן צור, אנקווה, דרך הים, הרותם, בן צור, בר רב האי, מרסיי, סעדיה גאון, בר רב האי דוד, בודנהיימר, דרייפוס.

משאית השמחה של חב"ד - ל"ג בעומר בחיפה (צילום: קובי סרור)
משאית השמחה של חב”ד – ל”ג בעומר בחיפה (צילום: קובי סרור)

הערכה המיוחדת לילדים, שהוציאה חב”ד

לכל ילד חולקה במתנה הערכה המיוחדת שהוציאה חב”ד לל”ג בעומר שכללה שרשרת דיגלי לבבות מרהיבה, משחק יצירה מסביב למדורה ודפי למידה צבעוניים, כמו כן חולק גם חומש מרהיב וחדש הספר “התורה שלי” של חלק “דברים” שהוא הכרך החמישי והאחרון בסדרת “התורה שלי” ובו ביאור הפסוקים בשפה פשוטה לצד סיפורים מן המדרש המלווה בציורים מרהיבים וצבעוניים, שמטרתו לחבר את המוני ילדי ישראל אל התורה. במהלך התהלוכה מתוך השיירה למדו הילדים בצורה חוויתית ויפה את סיפור ל”ג בעומר ועל “ואהבת לרעך כמוך” ושולבו בו 12 פסוקי התורה באומר ובצליל.

ל"ג בעומר חיפה (צילום: אדיר יזירף)
ל”ג בעומר חיפה (צילום: אדיר יזירף)

בסיומה של התהלוכה המרשימה, שליח הרבי בשכונת קריית אליעזר כבוד הרב יוסף (יוסי) ליפש אמר לכתב החדשות של “חי פה”: “השנה, דווקא בגלל המצב המיוחד בצל מגבלות משרד הבריאות בשל נגיף הקורונה ההיערכות לתהלוכה היתה מאתגרת ביותר, נערכנו בהגברת פעילות ל”ג בעומר והמשך הפצת האור בעוצמה אדירה ובהיקפים חסרי תקדים. ברצוני להודות מקרב לב לכל המתנדבים והמתנדבות של בית חב”ד קריית אליעזר שתרמו, במיוחד למנדי ויהודה ליפש שנתנו יד ועשו לילות כימים להצלחת התהלוכה יוצאת הדופן והמיוחדת שלמרות נגיף הקורונה היתה גם יפה, ססגונית ומרהיבה.

משאית השמחה של חב"ד - ל"ג בעומר בחיפה (צילום: קובי סרור)
משאית השמחה של חב”ד – ל”ג בעומר בחיפה (צילום: קובי סרור)

מסר של אחדות

יום ל”ג בעומר הוא היום שבו פסקה המגיפה על כך שתלמידי רבי עקיבא לא נהגו כבוד זה בזה. מן הראוי שביום זה יתכנסו הילדים, דור העתיד, עם מסר של אחדות, בסיסמת “יחד כל ילדי ישראל” ויקבלו על עצמם להוסיף באהבה לזולת. שיירת תהלוכת ל”ג בעומר בה צפו מאות הילדים ממרפסות בתיהם מוכיחה לנו שאפשר לעשות הרבה דברים חיוביים עם מסר של אחדות. בזכות כולכם זכינו כאן היום לקיים את התהלוכה הגדולה לשם ולתהילה ולתפארת כרצונו הקדוש של הרבי מליובאוויטש”.

ל"ג בעומר חיפה (צילום: אדיר יזירף)
ל”ג בעומר חיפה (צילום: אדיר יזירף)

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. שמשון אמר/ה

  יהודה גינזבורג לא רב.הוא שליח של חבד.דבר נוסף,הוא מזלזל בהוראות משרד הבריאות ומטייל להנאתו ללא מסיכה.(ניתן לראות בצילום שצילמתם).נא לדאוג לשלוח לו קנס.פשוט חוצפה.מרשה לעצמו יותר מהראוי לו.אין לו שום יתרון על אף אזרח אחר.בושה.

 2. אילן אמר/ה

  כפייה דתית.מטרד בלתי נסבל.בבית שלי כמעט נשברו החלונות מעוצמת הרעש.מיעוט שכופה על הרב,מנהגים משונים

 3. מ אמר/ה

  סליחה,עם כל הכבוד יש הרבה אנשים שהולכים ללא מסכות ולא עושים להם כלום.אז בבקשה לא לנסות לרדת על הרב ועל חב”ד שהם נפלאים ועושים מעל ומעאבר לשמחת לג בעומר ובפרט השנה

 4. אברהם אמר/ה

  חב”ד צדיקים ואין זכות לדבר בכלל

 5. צחי אמר/ה

  חתיכת אפיקורס אפילו לפרגן אינך מסוגל

 6. צחי אמר/ה

  חתיכת אפיקורס אפילו לפרגן אינך מסוגל כל הכבוד לרב יוסי ליפש עלו והצליחו

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור תרבות ואירועים בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו