בתי הספר בנשר, טירת כרמל ובקריות נפתחו • בחיפה ייפתחו ביום שלישי 5/5/20

משרד החינוך במחוז חיפה הודיע הבוקר ראשון 3/5/20 כי נרשם קרוב ל60% נוכחות של תלמידים בכלל בתי הספר היסודיים הממלכתיים (יהודי), שפתחו את שעריהם. מדובר בכ- 180,000 תלמידים (מתוך כ-300,000 תלמידי המגזר היהודי ברשויות ובמוסדות שהודיעו כי יחלו את הלימודים היום) הלומדים ביותר מ- 1,500 מוסדות חינוך.


במשרד החינוך מציינים כי בתי הספר בנשר, טירת כרמל ובקריות נפתחו וכי בחיפה בתי הספר יפתחו במהלך השבוע. עוד מציינים, כי עם הגעת התלמידים אל מוסדות החינוך הם התקבלו בחגיגיות רבה על ידי צוותי החינוך ועם שילוט הסברה. ברחבי בית הספר הוצבו עמדות של חומרי היגיינה וניקוי. התלמידים פתחו את יום הלימודים בשיחות אישיות ובפעילויות של הפגה.

חזרה ללימודים (צילום: משרד החינוך)

ממשרד החינוך נמסר לחי פה – חדשות חיפה:

על רקע החזרה ההדרגתית, בימים הקרובים צפוי לגדול מספר הרשויות, מוסדות החינוך והתלמידים שיצטרפו אל שגרת הלימודים החדשה.

בקריית ים מדווחים כי יום הלימודים הראשון במערכת החינוך נפתח ללא תקלות ובנוכחות של כ 80 אחוז מהתלמידים. בקריית אתא מדווחים כי בתי הספר בעיר נפתחו בנוכחות של 56% מהתלמידים.


בנשר בתי הספר היסודיים בכיתות א׳-ג׳ חזרו הבוקר ללימודים במתכונת מיוחדת אשר תאפשר למידה בכיתות קטנות ושמירה על כללי משרד הבריאות בהם היגיינה גבוהה ושמירת מרחק, ונרשמה נוכחות בשיעור של כ-70% בבית הספר השונים בעיר.

בעיריית נשר התכוננו לחזרה ללימודים כעשרה ימים מראש ודאגו לניקיון יסודי בכלל המרחבים הבית ספריים. מנהלות בתי הספר עשו תדרוכים מקצועיים אשר כללו מתן מענה לבעיות שיכולות לעלות בחזרה לשגרת הילדים וכן נפתח חדר מצב עירוני למענה לשאלות הורים.

ראש עיריית נשר רועי לוי:

זו שעתה של מנהיגות. הקורונה דורשת מאיתנו לקיים הסתגלות מהירה למצבים מאתגרים, לנו נותר להיענות לאתגר, ולאפשר חזרה מדורגת למשק תקין. משרדי הממשלה אולי גררו רגליים עם החלטותיהן, אך אני הוריתי כבר לפני עשרה ימים להחל התארגנות לשגרת לימודים במהירות האפשרית, אותנו לא יתפסו לא מוכנים.

מנהלת מחלקת החינוך בעיריית נשר, גלי כהן:

אנו שבים למסגרות הלימודים בצורה מדורגת, היום חזרו רוב הילדים בכיתות א׳-ג׳ ובהמשך השבוע אנו מקווים להחזיר לשגרה גם את תלמידי כיתות י״א-י״ב. הנחיות גורפות יצאו לכלל המנהלות, אנו עושים הכל כדי לשמור על בריאות הילדים וכמובן הצוותים החינוכיים.
חזרה ללימודים (צילום: דוברות קריית ים)
ראש עיריית חיפה ומחזיקת תיק החינוך בסיור לקראת פתיחת בתי הספר בצל הקורונה (צילום: דוברות עיריית חיפה)


עיריית חיפה ממשיכה בהשלמת ההכנות לקראת פתיחה חלקית של בתי הספר בעיר. הבוקר סיירו ראש העירייה ד”ר עינת קליש רותם, ומחזיקת תיק החינוך, סיגל ציוני, בכמה בתי ספר בחיפה ושמעו סקירה מהצוותים החינוכיים על ההיערכות לפתיחת כיתות א עד ג.

קליש וציוני סיירו בין היתר בבית הספר ארלוזורוב בקריית חיים ובבית הספר איינשטיין. מחר הן ישלימו את הסבב בביקור בכמה בתי ספר מהמגזר הערבי. בעיריית חיפה מציינים, כי בתי הספר ייפתחו רק לאחר שכל בתי הספר יעמדו בדרישות המחמירות של משרד הבריאות.

ראש עיריית חיפה ומחזיקת תיק החינוך בסיור לקראת פתיחת בתי הספר בצל הקורונה (צילום: דוברות עיריית חיפה)
חזרה ללימודים (צילום: דוברות קריית ים)

קורונה – כל הכתבות

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. אורית אמר/ה

    מאחלת חזרה מוצלחת ללימודים, לכל התלמידים ובריאות לכולם, כמובן גם לצוותי ההוראה

  2. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

    גם אני מאחל חזרה מוצלחת לתלמידים בנשר, בקריות ובטירת כרמל חזרה טובה לספסלי הלימודים.וגם למורים ולמנהלים.אני מאחל לכם בריאות טובה,אושר ושמחה.

  3. עדינה אמר/ה

    מאחלת חזרה מוצלחת לכל הילדים . לדעתי האישית לא מומלץ בכלל עדיין לחזור לספסל הלימודים . הקורונה לא נעלמה!!!!

הגיבו כאן לכתבה