עתלית | תכנית המתאר לעתלית קיבלה תוקף • התכנית כוללת כ-7,200 יחידות דיור

קציר מלח בישול בבריכות המלח בעתלית אוקטובר 2018 (צילום: חניתה לי)

התכנית כוללת כ-7,200 יחידות דיור שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה של כ-24,000 תושבים

בניה חדשה בעתלית - חברת י.מ.מ.כ הנדסה - חברה בת של יובל הנדסה
בניה חדשה בעתלית – חברת י.מ.מ.כ הנדסה – חברה בת של יובל הנדסה

התכנית המתאר של עתלית שמה דגש על שימור השטחים הפתוחים, הכוללים את רכסי הכורכר, בריכות המלח, רצועת החופים ותוואי הנחלים, כמו גם השרידים הארכאולוגים והאתרים ההיסטריים

יו”ר הוועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה, איתמר בן דוד, חתם למתן תוקף על תכנית המתאר הכוללנית לעתלית. תכנית המתאר כוללת מסגרת תכנונית של כ-7,200 יחידות דיור (בינוי קיים ובינוי חדש) שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה של כ-24,000 תושבים. התכנית מייצרת איזון בין תהליכי פיתוח לבין שמירה על סביבת המגורים הייחודית הקיימת בעתלית, הכוללת מגוון רחב ומגוון נדיר של אוצרות טבע ונוף לצד אתרי מורשת.

שמירת מאפייני הישוב באה לידי ביטוי בכך שהתכנית כמעט ואינה קובעת שטחים חדשים לפיתוח, אלא מציעה תכנון מחדש של אזורים שכבר היום יש בהם בינוי קיים. התכנית קובעת מסגרת תכנונית לפיתוח שטחי תעסוקה, מסחר ותיירות בצפון היישוב ובאזור מרכז היישוב החדש.
בנוסף, התכנית שמה דגש על שימור השטחים פתוחים, הכוללים את רכסי הכורכר, בריכות המלח, רצועת החופים ותוואי הנחלים, כמו גם השרידים הארכאולוגים והאתרים ההיסטריים.

קציר מלח בישול בבריכות המלח בעתלית אוקטובר 2018 (צילום: חניתה לי)
קציר מלח בישול בבריכות המלח בעתלית אוקטובר 2018 (צילום: חניתה לי)

התכנית קובעת את המרכז העירוני בסמיכות לתחנת הרכבת הקיימת בלב הישוב, באזור בו יש כיום מפעלי תעשייה. מתחם זה מורכב מתמהיל מגוון של שימושים בעלי מאפיינים עירוניים המשולבים במבנים בני 3-6 קומות, וכולל כ-550 יחידות דיור לצד שטחי תעסוקה, מסחר ותיירות בשטחי בניה של למעלה מ-100,000 מ”ר. המרכז העירוני יהווה עוגן יישובי ונקודת חיבור בין תחום הפיתוח לבין האגן המחבר המרכזי המחבר בין בריכות המלח. חיבור ייחודי זה יכלול מארג של טיילות, כיכרות ורחובות שיהוו את ליבת המרחב הציבורי של חיי היישוב ויהוו נקודת משיכה למבקרים.

פלמינגו בעתלית

היישוב עתלית ממוקם דרומית לחיפה ומשתייך למועצה האזורית חוף הכרמל. עתלית מצויה כיום בתנופת פיתוח משמעותית, שהביאה לגידול של 30% באוכלוסייתה ב-5 השנים האחרונות וכיום מונה הישוב למעלה מ-8,000 תושבים.

עד שנת 2003 עתלית פעלה כמועצה מקומית עצמאית ובעקבות איחוד הרשויות המקומיות היא פועלת כיום במעמד מוניציפלי של ועד מקומי במועצה האזורית חוף הכרמל.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  סוף סוף עתילת ששיכת למועצה איזורית חוף הכרמל קיבלה תוכנית המתאר אישור.ברוך השם.ברוך השם .ברוך אתה יהודה אלהינו מלך העולם שהחינו וקימנו והגיענו לזמן הזה.מזל טוב לעתלית.

 2. צבי פפר אמר/ה

  בשנת 1994החלפנו את משכננו מאזור כרמל מערבי,חיפה לעתלית ,לקוטג,דו מפלסי. כעת נכון להיום לכשהילדים פרסו כנפיים,מעונינים להשאר בעתלית,דירת מפלס אחד,אך במחירים הגבוהים הללו ,אין ביכולתנו לעמוד…מה עושים!!!!????

 3. שלומי אמר/ה

  ,מתי מבצעים עוד כניסה ויציאה מחלף נוסך

 4. שמעון דדון אמר/ה

  לדעתי התוכנית מדהימה וגורמת לשדרוג עתלית לרמה אחרת לגמרי ,המיקום מצויין והפוטנציאל ענק
  אני מעריך שהתוכנית תמשוך גופים גדולים מהארץ ומחו”ל, יהיה שווה מאוד להשקיע בעתלית
  בהצלחה רבה