יובל אשכנזי – סיפור הצלחה • מכבי חיפה – כדורגל

יובל אשכנזי מול הגנת רעננה - מכבי חיפה מול הפועל רעננה (צילום: שי מזור)


במשך הרבה שנים לא היה שחקן רכש, שכבר בעונתו הראשונה אפשר לומר שהוא בינגו והצלחה. יובל אשכנזי, שהגיע מבני יהודה, מראה לנו שהוא הגיע כדי לנפץ את הסטיגמה שלא ניתן להצליח בירוק. בראיון לאתר הרשמי של מכבי חיפה מספר יובל אשכנזי על מה שעובר עליו בימים אלה. לאחר שעבר ניתוח בכתפו, נכנס יובל אשכנזי לתקופת החלמה, שהשתלבה לו עם הפסקת הקורונה.

יובל אשכנזי • מכבי חיפה - כדורגל (צילום: מכבי חיפה - האתר הרישמי)
יובל אשכנזי • מכבי חיפה – כדורגל (צילום: מכבי חיפה – האתר הרישמי)

הקשר, שהגיע בתחילת העונה למכבי חיפה, מספר מעט על מה שעובר עליו בימים אלה:

“תקופה מאוד מאתגרת עוברת עליי ועל כולנו בגלל מגפת הקורונה. לא פשוט לשמוע ולראות אנשים שנמצאים בבתים בסוג של הסגר ולא יכולים לעבוד או לנהל את שגרת חייהם. אני מקווה ומחכה שזה ייגמר כמה שיותר מהר ונצא מהמצב בריאים וחזקים!” 

תאר את סדר היום שלך ואת תהליך השיקום שאתה עובר:

“סדר היום שלי מתחיל בארוחת בוקר טובה ואז אימון ראשון של סדרת תרגילים לחיזוק הכתף, שקיבלתי במיוחד בווידאו מהפיזיותרפיסטים שלנו. לחזור לכושר אחרי ניתוח, בתקופה כזאת כמו הקורונה, כשעושים הכל מהבית, זה קצת מאתגר, אבל לשמחתי תומר בסן וסרגי קוטוב עוזרים לי גם בשלט רחוק.

אחר הצהריים מגיע האימון השני, חיזוק שרירי הרגליים בתרגילים שונים עם גומיות ומשקולות. כמובן שאני גם עושה אימון אופניים ביחד עם שאר שחקני הקבוצה ב-zoom עם מאמן הכושר אורי הראל, כמעט כל יום. יש יום אחד בשבוע שהגדרתי למנוחה בשביל למלא את הגוף באנרגיות חדשות. אני צופה גם בסרטי “דוקו” על אנשים מצליחים ולומד המון איך להשתפר כבן אדם וכשחקן”. 

יובל אשכנזי • מכבי חיפה - כדורגל (צילום: מכבי חיפה - האתר הרישמי)
יובל אשכנזי • מכבי חיפה – כדורגל (צילום: מכבי חיפה – האתר הרישמי)

באיזה שלב אתה של השיקום?

“אחרי שלוש פריקות כתף שהיו לי, החלטתי לעשות את הניתוח, שהיה לפני כמעט חודש. בשבוע הראשון היו קצת כאבים וכשפסקו התחלתי לעשות תרגילים פשוטים בבית. היום אני כבר מבצע תרגילים חזקים יותר ובקרוב אתחיל לרוץ ולהתאמן עם כדור, שזה כבר יהיה שלב מתקדם בשיקום.

השיקום עצמו לא היה פשוט, יש ימים בלי שינה, כאבים בלי אפשרות להזיז את היד. עם הזמן ועם העבודה הקשה על התרגילים אני מרגיש היום מצוין!”. 

מתי החזרה?

“הצפי לחזרה הוא 3-4 חודשים מיום הניתוח. אעשה את המקסימום בשביל לחזור כמה שיותר מהר ולחזור שחקן טוב יותר. שואף לחזור בחודש יוני”. 

עונה ראשונה שלך במכבי חיפה, ספר קצת על התחושות.

“אני מרגיש נהדר. המועדון הזה עצום והקהל ענק ומרגש, מגיע ומעודד בכל משחק ובכל מצב. גם בתקופה הלא ברורה הזאת אני והשחקנים מקבלים הרבה הודעות תמיכה ודאגה ואין לי מילים. אנחנו מאוד מעריכים את העוצמה והחוסן של האוהדים. זה משהו לא רגיל”. 

ובצד המקצועי?

“אני חושב שהקבוצה שיחקה מעולה ברוב העונה ומרגיש שמשבוע לשבוע חיפשנו איך אפשר להשתפר ולהיות טובים יותר וזה חשוב מאוד”. 

מילה לסיום…

“אני רוצה להודות לכל האוהדים ולקבוצה כולה על התמיכה בתקופה הזו ולחזק את כל מי שנמצא בבית. תשמרו על הכללים ועל ההנחיות ונקווה לחזור כמה שיותר מהר למגרש ולצבוע את חיפה בירוק!
חג שמח”.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

    בהחלט יובל אשכנזי סיפור מדהים.כל הכבוד לך יובל.שבוע טוב שיהיה לנו.כלעד נהדר.

  2. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

    בהחלט יובל אשכנזי סיפור מדהים.כל הכבוד לך יובל.שבוע טוב שיהיה לנו.כלעד נהדר.סיפור הצלחה .מכבי חיפה יכולה להתברך בך,יובל.

  3. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

    גלעד

הגיבו כאן לכתבה