משרד התחבורה וחברת חוצה ישראל מאיצים את פרויקט הרכבת הקלה חיפה – נצרת

חוצה ישראל פירסמה היום שלישי 7/4/20 הליך בינלאומי למיון מוקדם (PQ) של הקבוצות אשר ישתתפו במכרז הזכייני של הרכבת הקלה חיפה-נצרת. היקף המכרז הזכייני העתידי הוא כ-  3 מיליארד שקלים. בהליך המיון המוקדם יכולות להשתתף חברות בינלאומית ומקומיות בעלות ניסיון עשיר ומוכח בתחום הרכבתי ואיתנות פיננסית תואמת. חוצה ישראל יוצאת במקביל להליך לבחירת חברה בינלאומית אשר תלווה את תהליכי הבטיחות בפרויקט עד לאישורו.

הדמייה: תחנת גלעד, נוף הגליל .קרדיט: יינון- יעוץ ומחקר בע”מ

פרויקט הרכבת הקלה משלב מערכת תחבורה ציבורית בין-עירונית ועירונית חדשנית להסעת המונים. אורכו של קו הרכבת הקלה הוא כ-41 ק”מ, ויוקמו בו כ-20 תחנות איסוף והורדה של נוסעים, חניוני “חנה וסע” לאורך התוואי, מתחם דיפו ומרכז בקרה. בקו יפעלו כ-32 קרונות בתדירות נסיעה מרבית של כל ארבע דקות. על פי התחזית, מספר הנוסעים יהיה 100,000 ביום, ומהירות הנסיעה המתוכננת במקטע הבין-עירוני תעמוד על כ-100 קמ”ש.  

נוסעי הרכבת הקלה ייהנו משירות תחבורה רציף ונגיש בתוך המטרופולין וממנו לכל חלקי הארץ בזכות קישוריות משופרת לאמצעי תחבורה אחרים. חיבור זה יחזק את היישובים שבקרבת התוואי, יפתח את המרחב האזורי וישפר את איכות חיי התושבים והסביבה.

בצלאל סמוטריץ’, שר התחבורה:

קידום פרויקט הרכבת הקלה מחיפה לנוף הגליל ונצרת , בצל משבר הקורונה, הוא בשורה למשק בכלל ולתושבי הצפון בפרט. פרסום הליך המיון לקראת המכרז הזכייני הוא אבן דרך חשובה שהופכת את המיזם החשוב הזה למוחשי יותר מאי פעם ומקרבת אותו לשלב הביצועי . מדובר במגה פרויקט אשר יחזק את יישובי הצפון ויתרום לשיפור חייהם של האזרחים. אני סומך על חוצה ישראל שתקדם את הפרויקט במהירות ויעילות.

חוסאם בשארה, יו”ר דירקטוריון חוצה ישראל:

עם פרוץ משבר הקורונה הוכרזה החברה כספק שירות חיוני ונרתמה לקידום והאצת הפרויקטים שבאחריותה ולהשתלבות במאמץ להבראת המשק. מדובר במגה פרויקט המהווה מנוע צמיחה מרכזי, בתחום תשתיות התחבורה.

דן שנבך, מנכ”ל חוצה ישראל:

אנו גאים לפרסם את ההליך למיון המוקדם שלושה חודשים לפני המועד המקורי ולסייע בכך להנעת המשק קדימה בצל משבר הקורונה. זוהי אבן דרך משמעותית בקידום הפרויקט. במקביל אנו מקדמים במרץ את סיום התכנון הסופי והוצאת הפרויקט לביצוע. לחוצה ישראל ידע וניסיון רב בפרויקטים זכייניים גדולים ומורכבים אשר מאפשרים לה לנהל את הפרויקט ביעילות ובאיכות גבוהה ללא פשרות.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.