חזירי בר בשכונת קרית אליעזר ! שבת 15.05.14

האורחים ממשיכים להגיע – חזירי בר בשכונת קרית אליעזר !


מאת: כתב האתר “חי פֹּה”

ביום שבת 17.5.2014 , ניצפו שוב מספר רב של חזירי בר משוטטים להם בשכונת קרית אליעזר בחיפה , החזירים שוטטו ברחובות אלנבי ובגבעות הסמוכים לרחוב זה , כמו כן ניראו אף משוטטים לאורכו של רחוב צה”ל , רחובה הראשי של השכונה , ובסביבות רחוב יואב בשכונה . חזירי הבר ממשיכים לבקר בעיקר בשעות הלילה המאוחרות , גם בשעות הערב , אך תושבי השכונה מציינים כי חזירי הבר נראים לעיניהם גם במהלך שעות היום .

תופעת חזירי הבר אינה חדשה כלל , חזירי בר בשכונות הכרמל ובשכונת קרית אליעזר בחיפה כבר נהפכו לצערנו ולאחרונה לדבר שבשיגרה , מטיילים ברחובת העיר כבר מספר שנים . אך לאחרונה , נראים חזירי בר רבים גם למול עיניהם של מאות מתושביה הרבים של שכונת קרית אליעזר , חזירי בר מפחידים למראה , משוטטים באיזור הבתים , עם כבודדים ועם בלהקות של מספר חזירים ביחד .

לאחרונה , בשכונת קרית אליעזר ישנה תנועה ערה ביותר של חזירי בר המגיעים מאיזור ההר הסמוך לרחוב אלנבי שבשכונה , החזירים מגיעים סמוך מאוד , ממש מטרים ספורים מכניסות הבתים , החזיר הוא בעל חיים גדול , מפחיד ומרתיע .
1551728_10152188701102280_272402870_n.jpg

חזירים בחיפה
חזירי הבר הורסים גינות , מחריבים גדרות ומעל הכול – מפחידים את התושבים . הורים מפחדים כי ילדיהם ייצאו מהבית בשעות הערב וייתקלו בהם לפתע . אומנם מדובר בחיה לא תוקפנית שפוחדת מבני אדם יותר מאשר הם פוחדים ממנה , אבל נקבה שמטיילת עם גוריה עלולה לתקוף אם תחוש סכנה לצאצאיה .

עם זאת יש לציין , כי חזירי הבר אינם מסוכנים לבני אדם , וכעת עם סיומו של הקיץ ותחילת החורף הם נוהגים להגיע לחפש שורשים גדולים ומקורות מים הקיימים בשפע סמוך למבנים . החזירים נוהגים להופיע עם רדת החשיכה ולהיעלם לפני עלות השחר , בשעות הערב והחשיכה קשה מאוד להבחין בו עקב ציבעו .

תגובה
 1. irir אמר/ה

  1.
  כתבת:
  "
  אבל נקבה שמטיילת עם גוריה עלולה לתקוף אם תחוש סכנה לצאצאיה . עם זאת יש לציין , כי חזירי הבר אינם מסוכנים לבני אדם .
  "

  אתה סותר את עצמך. החזירים לפעמים מסוכנים וכפי שכתבת יש להיזהר במיוחד מחזירה עם גורים.

  2. כתבת:
  "וכעת עם סיומו של הקיץ ותחילת החורף"

  האם אתה חי בדרום אמריקה או אוסטרליה? כאן בישראל ב 17.05 אנחנו כבר בתחילת הקיץ.

  3.
  החזיר בתצלום הוא ממש מכוער, אבל האם אתה בטוח שהוא מקרית אליעזר?

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.