קורונה • ביטול מסיבת “משתלטים על העיר” ביום ראשון הקרוב בגן האם בחיפה

חגיגות ואירועי פורים ברחבי העיר חיפה (צילום: דוברות עיריית חיפה)

מסיבת “משתלטים על העיר”, שאמורה הייתה להתקיים ביום ראשון הקרוב • 8/3/20 ב”גן האם” בחיפה בוטלה עקב הנחיות משרד הבריאות, האוסרות על קיום אירועים המוניים.

ההחלטה על ביטול האירוע התקבלה ע”י ראש העיר, ד”ר עינת קליש רותם, לאחר הערכת מצב שהתקיימה הבוקר (חמישי 5/3/20) בעיריית חיפה.

יתר אירועי פורים, המתוכננים ברחבי העיר חיפה, יתקיימו כסדרם, בכפוף להנחיות משרד הבריאות והגורמים המוסמכים ולביצוע הערכות מצב בעירייה ככל שיתבקשו.
התושבים מוזמנים להשתתף ולחגוג במסגרתם את חג הפורים.

עיריית חיפה תמשיך לעקוב אחר הנחיות משרד הבריאות ותפעל בהתאם, על מנת להבטיח את בריאות התושבים.

פורים שמח

4 תגובות
 1. חיים אמר/ה

  נמאס כבר מקליש נחנקנו כבר

 2. מישהו מבאוס אמר/ה

  ככ חיכיתי למסיבה הזאת איזה מבאס

 3. mchev אמר/ה

  לאור המצב הקשה בא”י וחו”ל אצל אחינו בני ישראל, כולנו בכל אתר ואתר חייבים לעורר רחמי שמים נגד המחלה; הנה ימים קשים עוברים עלינו וכעת יוצאים הרבנים החשובים במכתב בקשה לכל הציבור על החובה להתפלל לבורא עולם לעצור את מחלת הקורונה המתפשטת בארץ ובעולם, ולציית לרופאים בנושא הבידוד. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם! חמירא סכנתא מאיסורא! לזכות נא להתנהל ביתר צניעות. פחות בלויים. פחות נסיעות. פחות מסעות קניות. פחות אירועים מנקרי עיניים. וכו’

  הרבנים החשובים קוראים לאלו החוששים פן נדבקו להישמע לכללים של הרופאים: “החוששים על פי סימנים ועל פי דעת הרופאים פן אולי נדבקו ח”ו, או הבאים ממקומות המועדים, מחויבים על פי הלכה ברורה ודעת תורה לציית להוראות הרופאים כי -חמירא סכנתא- ולא יהיו ח”ו בגרמא בניזקין לאחרים” חמירא סכנתא מאיסורא.

  כמו כן קוראים הרבנים החשובים, לומר את פרקי התהילים, כ”ק קכ”א, ק”ל מידי יום בתפילת מנחה, וגם להקפיד על אמירת ‘פטום הקטורת’ מידי יום ביומו בשחרית ובמנחה עם כוונה, שידוע לבטל מחלות ומגיפות ח”ו, ובפרט לזעוק ולהתפלל ביום תענית אסתר המסוגל לבטל כל גזירות רעות וקשות. ואולי יחוס עם עני ואביון אולי ירחם. אָבִינוּ מַלְכֵּנוּ מְנַע מַגֵּפָה מִנַּחֲלָתֶךָ.

  לאור המצב בו מכה מהלכת רח”ל וסכנה נשקפת לבריאותם ולחייהם של רבים מהתדבקות במחלה אשר החלה בארץ מרחקים ומתפשטת והולכת ד”י, וכל יום שומעים על ריבוי חולים הנדבקים במחלה הנ”ל, היכולה להביא לידי סכנה של ממש רח”ל, ויש מאחינו בית ישראל בכל מקומות מושבותיהם הזקוקים לרפואה ומחדרים אימה ופחד, וזאת בנוסף על פרנסתם של רבים מבני ישראל הנמצא בסכנת קריסה חלילה וחס.

  ובמצב הזה חייבים בכל כוחינו להתחזק בלימוד התורה הקדושה, דהנה מצינו בדברי חז”ל שעמידת ישראל במלחמה בזכות התורה היא, כדאיתא בחז”ל “עומדות היו רגלינו במלחמה בזכות שערי ירושלים שעוסקים בתורה”.

  וכן אמרו בתנא דבי אליהו רבא פ”י “אשרי מי שמתחדש ד”ת על פיו וכל מי שמתחדש דברי תורה על פיו דומה כמי שמשמיעין אותו מן השמים ואומר לו כך אמר הקב”ה בני בנה לי בית המדרש ששכר גדול שיש לי באוצרי שלך היא ובשבילך אני מציל את ישראל שנאמר אח”כ יבחר אלקים חדשים אז לחם שערים מגן אם יראה ורומח בארבעים אלף בישראל מכאן אמרו ארבעים אלפים מישראל שנתקבצו יחד ויצאו למלחמה ויש ביניהם זוג אחד תלמידי חכמים דומה להם כאילו אחזו מגן ותריס וחרב פיפיות בידם לכך נאמר מגן אם יראה ורומח בארבעים אלף בישראל”.

  וכעי”ז בבעל הטורים [דברים א’ ג’] “אם יהיה ת”ח אחד בין ארבעים אלף לא צריך לא רמח ולא מגן כי הת”ח מגן עליהם מאויביהם” עי”ש. הרי לן דתלמוד תורה ועמלה, הן המה סגולה בדוקה לנצחון במלחמה ולמפלת האויב ולרפעות וישועות. ובקרוב נזכה בס”ד לברכת השם: “וַהֲסִרֹתִי מַחֲלָה מִקִּרְבֶּךָ”.

  יה”ר שלא ישמע שוד ושבר ברחובותינו, ונזכה להתפלל עם כל הלב לקב”ה לבטל הגזירה הנוראה, ושהנשים יזכו להתחזק בצניעות אמיתי לזכות גדול נגד המחלה, ושנזכה בקרוב לישועת עולמים בבינין בית המקדש ביחד עם משיח צדקינו במהרה בימינו אמן.

 4. אורנית צימר אמר/ה

  ביטול לא מוצדק ולא הגיוני עדיף מסיבה במקום פתוח מאשר עכשיו בעקבות הביטול כל אלפי בני הנוער ייתנקזו לקניונים סגורים שם סכנת ההדבקה גבוהה. שכן מה קלייש חושבת שאלפי בני נוער יישארו בבית ויסתכלו על התקרה… ברור שלא הם ייסתובבו ברחובות ובקניונים בחוסר מעש בזמן שיכלו להנות ממסיבה הכי כיפית סתם הרסו את פורים לנוער…

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.