לוויתן קטלן הגיע לנמל חיפה • צילומים נדירים מאת שייטי כרמל

לוויתן קטלן בחיפה (צילום: Sam ch ו-Shay Alon)

לוויתן קטלן


מראה יוצא דופן הבוקר בחיפה: לווייתן קטלן נצפה באזור שבין שבי ציון לעכו, כשהוא בדרכו דרומה. עם קבלת ההודעה, פרסמנו כאן קריאה שהוא בדרכו לחיפה. שייטי הכרמל יצאו לקראתו ופגשו אותו משייט בכניסה לנמל חיפה.

מדובר במין שאינו מגיע, בדרך כלל לים התיכון וההערכה היא כי מדובר בפרט שטעה בדרכו.
הלוויתן הקטלן הוא טורף אינטיליגנטי מאד, אשר לעתים נצפה בלהקות, בהן מספר פריטים משתפים פעולה בציד יונקים גדולים כגון כלבי ים (על כך בהמשך הכתבה).

חי פה – חדשות חיפה: צילום נדיר של לויתן קטלן (צילום: Sam PhotographyPeryel Dayan)

הלווייתן הקטלן הגיע לנמל חיפה (צילום: מיקי ויינשטיין – שייטי הכרמל)

לווייתן קטלן ליד עכו (צילום: מנור גורי – רשות הטבע והגנים)

הלווייתן הקטלן באזור שפך הקישון

(ברקע: חוות מיכלי תש"ן בקריית חיים)

לוויתנים קטלנים תועדו כשהם משתפים פעולה בשיטת צייד ייחודית: הקבוצה נעה יחד ויוצרת גל אשר שוטף את כלב הים מהקרחון. באותה העת, ממתין לווייתן נוסף מן הצד השני כדי לתפוס את כלב הים. צפו:

להקת לווייתנים קטלני צדה תוך שיתוף פעולה

13 תגובות
 1. עטרה אמר/ה

  איזה יצור ענק פשוט מדהים ויפייפה

  1. אזרח ותיק אמר/ה

   לוייתן לא פחות קטלן בדרכו למעון ראש הממשלה בירושלים אחרי 2-3-2020.
   המסוכנות שלו מתבטאת בחבירה למעודדי המחבלים.

  2. חגי גוטמן הצלם שלך אמר/ה

   אדון אזרח ותיק מה הכוונה שלך מה רציתה להגיד בזה

 2. ציפורן אמר/ה

  אויי נקווה שימצא דרכו חזרה. לא בטוח שיוכל לחיות במים החמים שלנו. ובלי הקבוצה שהוא חי בתוכה. אי אפשר לעזור לכוון עם שייט ספינה לידו?

 3. ד"ר דוש שנקר אמר/ה

  זאת כתבה חמודה! הרבה יותר מאשר הכתבות של אותו מר שגיא שמכפיש כל הזמן את עינת קליש. מר שגיא הנכבד מה אתה עשית בחיים שלך? איזו תרומה תרמת לעיר חיפה שלנו חוץ מאשר להעביר ביקורת? מי שלא עושה כלום גם לא קורה לו כלום!!! די עם הביקורת!
  תנדב , תעזור, יש כל כך הרבה לעשות חוץ מלהעביר ביקורת. אגב, להעביר ביקורת זה הדבר הכי קל. לעשות קצת יותר קשה. מי ששותף מבין עד כמה קשה להזיז את הגבינה.
  ד"ד שוש שנקר. שכנה של ירון ונגה

  1. משה אמר/ה

   מצופה מד"ר להבין שהעברת ביקורת איננה הכפשה. מאת BSc

  2. חגי גוטמן הצלם שלך אמר/ה

   ד״ר דוש שנקר ומה אתה או את עשיתם די בכלל די להשמיץ את שגיא הוא אומר דעתו וזה זכותו זה שזה לא מוצא חן בעניכם זאת בעיה שלכם שלכן

  3. גלבהרט אמר/ה

   אני שותף לביקורת. היא חשובה, ומבטאת אכזבה של רבים מהתנהלות ד"ר קליש, קבלת החלטות שלה, ופער בינן לבין ההבטחות. בעיקר צורם הזיגזוג בין ההבטחות לפני והביצועים אחרי. למשל ההתנגדות לנמל המיפלץ, שהפכה לתמיכה חנפנית והתקפלות מוחלטת. הדוגמאות רבות. על החתום – מי שהציע לה בעבר את מקומו בראשות האופוזיציה ליהב. תשאלי את ירון ונוגה

  4. נס אמר/ה

   גם הטלת ביקורת היא סוג של דמוקרטיה ובטח עשיה לצורך שימת לב של כלל הציבור שהרי כל מקצוע העיתונאות התחקירנית היא סוג של ביקורת שמפרנסת הרבה אנשים טובים ורעים בכלל ישראל.הרוצים לסתום פיות במדינה דמוקרטית הם הפשיסטים המסוכנים משהו.

 4. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  צילומים נדירים יפים.מרשים מאוד

 5. גלבהרט אמר/ה

  האם יש סכנה לשחייניםעד חצי ק"מ מהחוף?

 6. בן אור זאב אמר/ה

  הלוויתן הקטלן המקסים הזה ,שברך אותנו בביקור חמוד .הוא באמת חמוד ויפהפה .אלא ,שהקטלן הגדול ומהמסוכן ,הם הבתי זיקוק אתמול עם הלפיד ,והאסדה עם האף הגבוה הזה הנראה למרחוק מאוד .שני אלה ,חייבים אנו א ת סילוקם מפתח הבית .אתמול בער הלפיד הזה ,בצורה שאינה משתמעת לכמה פנים .זו צביעות לכל מי שמספר לנו שאפשר לחלום על עיר עם אויר נקי .

 7. גוגו אמר/ה

  ביקורת זה דבר בונה.ולראיה עינת קליש בעצמה חזרה על הבטחותיה מחדש ואמרה אישית שהיא עומדת מאחורי כל הבטחותיה.ולגבי היישום של ההבטחות אלו שני נושאים שונים לגמרי.הבטחות יש להבטיח.ויישום הבטחות זה סיפור שמצריך חסדי שמיים קודם כל ולכן הכניסה לקואליציה שלה את החרדים החרדים לגורלם בעיר חיפה ולקיצבאותיהם העירוניות.ובנוסף הערבים בעיר שימשיכו לחגוג ולתמרץ את חמולותיהם מאז כעבושן במלחמת העצמאות והיום הם כובשים חזרה באלגנטיות וללא נשק ככל שניתן להם.ובנוסף קליש לא ידעה שבעשיה מעורבים עובדי העיריה שלהם יש וועדים חזקים ולא מעט גורמי מאפייה כמו בכל עיר מכובדת כי כל עיר מורכבת מכל תכולת האנשים המרכיבים את סך הכל בעיר.ולכן קליש תדחה כל יישום של הבטחותיה עד יעבור זעם או הקדנציה או הקודם מביניהם ובלבד שלא להרגיז לא את אלה גם לא את אלה מה שנקרא שקט תעשייתי ומנוח נפשי ירגיע כל פחד הפחדן המפחד מפחד נעוריו.

לא ניתן להגיב