חיפאים מחכים לחזור הביתה • “ספינת הקורונה” • לקראת חזרתם של הישראלים ארצה

המטוס להשבת הישראלים מ”ספינת הקורונה”, ספינת התענוגות “Diamond Princess” (“דיימונד פרינסס”), ביניהם זוג התיירים מחיפה, ייצא מתאילנד ליפן, ביום רביעי, 19/2/20. המטוס התאילנדי הפרטי, שחכרה חברת ביטוחי הנסיעות לחו”ל,  “PassportCard” (“פספורטכארד”), במימון משותף של חברות הביטוח “מגדל”, “כלל” ו”הראל”, ייצא לדרך, בתיאום עם משרד הבריאות ומשרד החוץ.

המטוס להשבת התיירים הישראלים כולל 14 מושבים ושוהה, כעת, על הקרקע, בבנגקוק, תאילנד. הוא מתוכנן לצאת בדרכו לטוקיו, יפן, עם צוות אוויר זר, בטיסה, שאורכה הממוצע הוא בין 3-4 שעות. המטוס צפוי להחל דרכו בחזרה לישראל, בטיסה ישירה, כבר למחרת היום, יום חמישי, 20/2/20, כשעליו 12 התיירים הישראלים, שעודם שוהים על הספינה. כידוע, בין הישראלים, גם זוג תושבי חיפה.

הישראלים יעלו אל המטוס רק לאחר בדיקות רפואיות שייערכו להם ובהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשרד החוץ. עם נחיתתם בשדה התעופה “בן גוריון”, יועברו כלל הנוסעים למתחם מבודד בבית החולים “שיבא”, תל השומר. המרכז הרפואי החל בהכנות לקראת בואם של הישראלים, בו הם צפויים לשהות כשבועיים ימים.

פרופ’ אלחנן בר און, מנהל המרכז לרפואה במצבי חירום, בבית החולים “שיבא”, מציין שהמתקן המבודד שנבנה, יקבל לתוכו את השבים ארצה ומופרד לחלוטין מהמרכז הרפואי עצמו. הצוותים הרפואיים פועלים במלוא הזהירות הנדרשת להגן על האוכלוסייה כולה, מבקרי ובאי בית החולים והצוותים הרפואיים עצמם. אלו יבדקו ויתקשרו מרחוק עם המטופלים וללא כל מגע ישיר, באמצעות טכנולוגיות חדשניות, בהן רובוט.

יואל אמיר, מנכ”ל “PassportCard” (“פספורטכארד”):

אנחנו עושים את המירב ופועלים במספר ערוצים על מנת להחזיר את הישראלים נוסעי הספינה לישראל בהקדם האפשרי. המטוס התאילנדי ערוך מבצעית והוא יאפשר לנו להביא את הנוסעים ארצה מוקדם יותר. אנחנו ממתינים לאישור הסופי של כלל הגורמים הממונים

יעקב ליצמן, שר הבריאות, התייחס להשבת הישראלים ארצה:

אנחנו עובדים בתיאום עם שלטונות יפן, משרד החוץ וכל גופי החירום במדינה על מנת להשיב ארצה את הנוסעים בשלום ותוך הקפדה יתרה על בריאות אזרחי מדינת ישראל

איתמר גרוטו, המשנה למנכ”ל משרד הבריאות:

שלושת החולים הישראלים יידרשו לשהות בבית החולים ביפן עד שיתקבלו תוצאות שליליות לנגיף

*מועד הטיסה הסופי כפוף לאישור כלל הגורמים הממונים ובהם הממשל היפני וממשלת ישראל.

ספינת "Diamond Princess"
ספינת התענוגות Diamond Princess” •”דיימונד פרינסס” (צילום: אתר “ויקפדיה”)


הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.