משרד הבריאות מרחיב את בידוד הבית לשבים ממקומות נוספים • נגיף הקורונה

לוגו משרד הבריאות

לאחר הערכת מצב שהתקיימה הבוקר בראשות שר הבריאות יעקב ליצמן וצוות המומחים במשרד הבריאות בנושא נגיף הקורונה הוחלט כי מעתה בידוד הבית יחול גם על השבים מהיעדים הבאים:
1. תאילנד
2. הונג קונג
3. סינגפור
4. מקאו

מי ששב ממדינות אלה החל מהיום, א’, 16/2/20, יהיה בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד החזרה – אין לצאת למרחב הציבורי ואין לשהות במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות, לתקופה של 14 ימים ממועד השהייה האחרונה באותן ארצות אשר צויינו לעיל (תקופת הדגירה).

במקרה של אחד או יותר מהתסמינים הבאים: הופעת חום, שיעול או קוצר נשימה, יש לפנות לרופא המטפל בקופת החולים או בחדר המיון, וליידע מראש טלפונית את המרפאה או חדר המיון על הגעת חולה. גם במצב רפואי אחר הדורש טיפול, יש ליידע מראש טלפונית את הגורם המטפל, על הגעת המטופל. בכל מקרה לכסות את הפה והאף במסיכה כירורגית או בבד זמין אחר, ולהימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.

הנחייה זאת ניתנת בשל התפשטות המחלה הנגרמת על ידי נגיף הקורונה במדינות נוספות מעבר לסין וכדי למנוע ככל שניתן התפשטותה בישראל.

8 תגובות
 1. Jenny אמר/ה

  יש להודיע גם שמירה על היגיינה של נטילת ידיים עם סבון כשבאים הביתה כי כל מגע עם מקום בם מחזיקים אנשים באוטובוס או ידיות של דלתות מעבירות חיידקים. ג’ני ב.

 2. בן אור זאב אמר/ה

  ידע פרעוני מצרי קדום גורס,אפשר להאמין או לא ,
  שווירוס..רעל פיסי בלתי נראה ….נישא בתוך תדרים של תהליכי זרימת גלי תודעה של הקולקטיב העולמי .מטרתו באמת להרוג את אנרגיית החיים של האנושות הכלל עולמית .זהו בעצם הרס של תודעה של פרטים רבים .השוקעים לתוך התכלותה .רק שינוי בתדרים ,המשנים טרנספורמטיבית פיסית ,את גוף הרוח ,והתודעה של הנפגע ,,ניתן לתחדש ולהחיות מחדש את הנפש ורוח והחיים בצורה מושלמת.

  רק מ

 3. lako אמר/ה

  יש להכין כתבה לגמרי נפרדת על כך שהחוק לא חל על דיילי/ות אל על מכיוון שלמנכ”ל אל על יש קשרים קרובים עם משרד הבריאות ומשרד החוץ.
  דווקא הדיילים/ות הם אלה זסגורים בשדות תעופה צפופים ומטוסים טבאים במגע עם אנשים מכל העולם, הם אלה שיכולים להפיץ את הנגיף בארץ ובעולם.
  אבל הפן הכלכלי כנראה חשוב יותר מחיי העובדים שלהם וחיי אדם בכלל.
  יהיה מעניין לשמוע אותם עונים על שאלות קשות כמו הכיצד יתכן שלדיילים יש פריבילגיות מיוחדות בסיטואציות מסכנות חיים, כאילו היו פרמדיקים או רופאים.

  1. אבי אמר/ה

   נכון מאוד. לא רק שהבידוד אמור לחול על דיילים ודיילות, אלא שצריך לאכוף אותו, כי ידוע שלא כל אחד מתנהל לפי ההנחיות.

 4. אביבה אמר/ה

  בקיצר משרד הבריאות לא עושה דבר וזורק את האחריות על האזרחים ! טוב נו למה יש לצפות !

 5. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  יישר כוח לשר הבריאות חה”כ הרב יעקב ליצמן ולאנשי משרדו על הטיפול בעניין הזה.כל הכבוד ובהצלחה לכם.

 6. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  יש להתמייד גם בנושא ההגינה.תמיד לשטוף ידיים וגם למרוח קרם ידיים.תמיד

 7. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  משרד הבריאות עושה רבות בנושא הזה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.