ימי הולדת מדליקים ובלתי נשכחים במוזיאוני חיפה • מתנות מיוחדות לילד/ת יום ההולדת • הנחות

מוזיאוני חיפה מזמינים אתכם לחגוג את יום ההולדת
באופן הכי ייחודי ושמח בנושאים השונים.
נסיך/נסיכת הנינג’ה • מתוק במצולות הים • גיבורים יפניים
• הארג’וקו סטייל • פיראטים – הדגל והגולגולת • לו הייתי פיראט
• קאוואי (חמוד – Kawaii) • בארץ לעולם לא • כתב חידת האלים

יום הולדת נסיך/ת הנינג’ה לגילאי +5
במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

יום הולדת נסיך/כת הנינג'ה במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית
יום הולדת נסיך/כת הנינג’ה במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

ברוכים הבאים לבית הספר לנינג’ות צעירים! במהלך הפעילות נלמד על החיים והמנהגים ביפן ועל הנינג’ות שהיוו חלק בלתי נפרד מהתרבות היפנית. נדבר על התכונות שאפיינו את הנינג’ות ונתנסה בתרגילים ובמשימות שבאמצעותם נוכל לרכוש מיומנויות וידע חדשים שיעזרו לנו להפוך לנינג’ות אמיתיים!

ילד/ת יום ההולדת יתחפש לנסיך/ת נינג’ה עם בגדים יפניים מסורתיים ויוביל את חבריו לאורך הפעילות. בסוף הפעילות הילדים יכינו אביזר נינג’ה חשוב – כוכב שוריקן ויזכו בתואר נינג’ה צעיר ובסרט נינג’ה עם כיתוב ביפנית.

לטובת האירועים יוקצה חדר מרווח ומקושט להתכנסות, בהתאם לנושא האירוע. הזמנות מעוצבות אותן ניתן להדפיס ולחלק או לשליחה באמייל יישלחו למשפחה.

יום הולדת – מתוק במצולות הים! לגילאי +7
בצק סוכר
במוזיאון הימי הלאומי

יום הולדת מתוק במצולות היום במוזיאון הימי הלאומי
יום הולדת מתוק במצולות הים במוזיאון הימי הלאומי

נצא לסיור מודרך בעקבות יצורי הים המרתקים והמסתוריים בתערוכות ובסדנה ניצור יצורי ים אמתיים ודמיוניים מבצק סוכר על ים מג’לי כחול. נכיר את החומר ותכונותיו, נלמד ליצור צורות בסיס שמהן נוכל לפסל כיד הדמיון הטובה עלינו.

יום הולדת מתוק במצולות הים! לגילאי +7
שוקולד
במוזיאון הימי הלאומי

יום הולדת מתוק במצולות הים במוזיאון הימי הלאומי
יום הולדת מתוק במצולות הים במוזיאון הימי הלאומי

נבקר בתערוכת התגליות הגדולות בימאות בה נתחקה אחר מסעו של השוקולד המוכר והאהוב על כולנו, מגילוי צמח הקקאו והכנת משקה מזרעיו על ידי הילידים ביבשת אמריקה, דרך הבאת הצמח לאירופה על ידי הספרדים במסעותיהם הימיים הגדולים לפני 500 שנה ועד לייצור השוקולד כפי שאנו מכירים כיום. בסדנה ניצור פרלינים בצורת חיות ים ונארוז אותם בקופסא מעוצבת בצורת צדף.

יום הולדת גיבורים יפניים לגילאי +6
במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

יום הולדת גיבורים יפניים במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

הנכם מוזמנים לצאת למסע ביפן העתיקה בה ילד/ת יום ההולדת יתחפש לאצילה יפנית/סמוראי. בחדר יפני מסורתי נכיר את המנהגים והתרבות היפנית המרתקת. לאחר מכן נמשיך להדרכה קצרה וחווייתית בתערוכה במוזיאון ונסיים בסדנה שבה נכין קסדות סמוראים ומניפות צבעוניות עם דימויים יפניים מסורתיים.

יום הולדת הארג’וקו סטייל
במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

יום הולדת הארג'וקו סטייל במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית
יום הולדת הארג’וקו סטייל במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

הארג’וקו סטייל’- אופנת רחוב יפנית. סגנונות האופנה השונים של רחוב הארג’וקו שבטוקיו זכו להכרה ענקית בזכות הצבעוניות שלהם, שילוב הסגנונות הייחודי ותשומת הלב לפרטים הקטנים. במהלך הפעילות נתוודע לתרבות ואופנת הרחוב היפנית המרתקת, נתנסה בלבוש בסגנונות השונים בעיטור אביזרים ססגוניים. נבקר במוזיאון ובחדר היפני המסורתי ונקנח בסדנת בעיצוב והלבשת דמות לפי מאפייני הסגנון האהוב על כל ילד וילדה.

יום הולדת פיראטים – הדגל והגולגולת!
לגילאי 10-12
במוזיאון הימי הלאומי

יום הולדת פיראטים הדגל והגולגולת במוזיאון הימי הלאומי
יום הולדת פיראטים הדגל והגולגולת במוזיאון הימי הלאומי

הדרכה בתערוכת הפיראטים מותאמת לגילאים בוגרים. נגלה מה אמת ומה דמיון בסיפוריי הפיראטים המרתקים ילדים בכל גיל. נתוודע לסיפורם של כמה מהפיראטים הידועים-לשמצה באופן מיוחד – שחור הזקן, אן בוני ואחרים. נפגוש כלי נשק מקוריים ששימשו בידי פיראטים בקרבותיהם ונלמד על סופם המר של פיראטים שנתפסו. ההדרכה משלבת כתב חידה וסדנה בה נכין כרטיס פופ-אפ עם דימוי תלת-ממדי של גולגולת, המזוהה עם שודדי הים או דגם ספינת פיראטים תלת-ממדי. התפקיד הייחודי של ילד יום-ההולדת בתכנית ייבנה בתיאום אישי עם הילד וההורים.

יום הולדת לו הייתי פיראט לגילאי 5-9
במוזיאון הימי הלאומי

 יום הולדת לו הייתי פיראט במוזיאון הימי הלאומי
יום הולדת לו הייתי פיראט במוזיאון הימי הלאומי

אירוע יום הולדת המשלב יצירה והדרכה בתערוכה “הפיראטים: הדגל והגולגולת”. נפליג למסע בעקבות סיפורי הפיראטים, נתחפש לשודדי ים ונחפש אוצר… ילד/ת יום-ההולדת יהפוך לקפטן ספינת פיראטים וינהיג את חבריו במסע לחיפוש האוצר ולחלוקת השלל. הפעילות משלבת פתרון חידות, הדרכה סיפורית על אודות עולמם של הפיראטים, התחפשות וסדנה ליצירת תיבת אוצר אישית.

יום הולדת קאוואי (חמוד – Kawaii)
במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

יום הולדת קאוואי -חמוד במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית
יום הולדת קאוואי -חמוד במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

פירוש המילה “קוואיי” זה “חמוד”, אך ביפן זאת לא רק מילה אלא תרבות שלמה. במהלך הפעילות נתוודע לתרבות המרתקת הזאת באמצעות היכרות עם הדמויות החמודות והאהובות בתרבות היפנית, כמו הלו-קיטי, פוקמון וחתול המזל. נזמין את הילדים לעמדות איפור וצביעה, נבקר ביחד במוזיאון ובחדר היפני המסורתי, נקיים תחרות של התחפושת החמודה ביותר וניצור תליון חמוד בדמות של מנקי-נקו (Maneki-neko) – החתול המזמין, שעל פי האמונה מביא מזל לבעליו! 

יום הולדת בארץ לעולם לא! לגילאי 5-8
במוזיאון הימי הלאומי

יום הולדת בארץ לעולם לא במוזיאון הימי הלאומי
יום הולדת בארץ לעולם לא במוזיאון הימי הלאומי

נצא להרפתקה בעולמו הקסום של פיטר פן – ארץ לעולם לא – בהנהגת ילד/ת יום ההולדת שלנו, המחופש/ת לפיטר פן או טינקרבל. נחפש אוצר, נתגבר על מכשולי הפיראטים שבדרך ובסדנה ניצור דגם ספינה קסומה מארץ הדימיון / תיבת אוצר. 

יום הולדת – כתב חידת האלים לגילאי 8-10
במוזיאון הימי הלאומי

יום הולדת כתב חידת האלים במוזיאון הימי הלאומי
יום הולדת כתב חידת האלים במוזיאון הימי הלאומי

נצא לסיור מלווה בכתב חידה, לחיפוש האביזרים הקסומים של דמות מהמיתולוגיה היוונית – ילד/ת יום ההולדת שלנו המחופש/ת! במסענו נשמע סיפורי מיתולוגיה מרתקים ונפגוש מוצגים מרהיבים מתרבות יוון העתיקה: פסלי שיש מקוריים, דגמי אניות ועוד. בסוף הפעילות, כאות על ניצחונם במשימה, יכינו הילדים לעצמם זר ניצחון ומדליה. ניתן לבחור את הדמות המיתולוגית אליה מתחפשים וסביבה בנויה הפעילות: האלה אתנה – אלת החוכמה או האל זאוס – מלך האלים.

מתנות מיוחדות לילד/ת יום ההולדת

ילד היומולדת יקבל במתנה כרטיס מינוי למועדון הילדים של מוזיאוני חיפה הכולל – כניסה חופשית לתערוכות במוזיאוני חיפה ו- 10% הנחה על פעילויות לילדים במוזיאוני חיפה.

הנחות נוספות • זכאים להנחה של 10%-25%

  • חברי אגודת הידידים של מוזיאוני חיפה
  • משפחות חד-הוריות
  • משתתפי הקורסים במוזיאוני חיפה.
  • עובדי עיריית חיפה.

לפרטים נוספים ולתיאום תאריך:
מחלקת חינוך: 04-9115944 / birthday@hms.org.il
קופת המוזיאון: 04-9115965

הגיבו כאן לכתבה