החוף העירוני בבת גלים (צילום - ירון כרמי)

בה”ד חיל הים – החלה הקמת טיילת החוף החדשה סביב הבהד

עיריית חיפה החלה בהקמת טיילת בת גלים, שתחל בכניסה לבסיס חיל הים ותמשך לאורך כל החזית הימית של בת גלים, ותתחבר לטיילת בחוף שקמונה.

החלה הקמת הטיילת החדשה בבת גלים

יונה יהב, ראש העיר חיפה: “טיילת בת גלים יוצרת חיבור אמיתי וטבעי של חיפה לחזית הימית ולחוף הים שלה, חיבור שנמנע עד כה ע”י בסיסי חיל הים ומסילת הרכבת”.

 

כביש_עוטף_רמבם.jpg

כביש עוטף רמבם
הדמיה: חב’ יפה נוף.

עיריית חיפה החלה בהקמת טיילת בת גלים, שתחל בכניסה לבסיס חיל הים ותמשך לאורך כל החזית הימית של בת גלים, ותתחבר לטיילת בחוף שקמונה. השלב הראשון של טיילת בת גלים הינו חלק מפרויקט ‘כביש עוטף רמב”ם’, המבוצע באמצעות חב’ יפה נוף בעלות של כ-21 מיליון ₪. הפרויקט כולל סלילת כביש דו כיווני פתוח לציבור בכל היקף המרכז הרפואי רמב”ם בחיפה, שדרוג תשתיות מים, ביוב, חשמל ותאורה, פיתוח נופי והקמת טיילת לאורך החוף. השלמת הפרויקט תסתיים תוך שנה.

יונה יהב (צילום: חי פה)

יונה יהב, ראש העיר חיפה: “טיילת בת גלים יוצרת את החיבור האמיתי והטבעי של חיפה לחזית הימית ולחוף הים שלה, חיבור שנמנע עד כה ע”י בסיסי חיל הים ומסילת הרכבת. הקמת טיילת בת גלים משלימה רצף של טיילת, שבילי הליכה ואופניים ופינות ישיבה לאורך חופי חיפה. הקמת הטיילת מסמלת שינוי היסטורי ואורבני, במסגרתו מתפנים בסיסי חיל הים משכונת בת גלים ומתאפשר פיתוח שכונתי ותיירותי לאורך החזית הימית של חיפה”. השלב הראשון של טיילת בת גלים, שהקמתה החלה בימים אלה, הינו לאורך הצד הצפוני של רציף מרגולין ועד מנחת המסוקים של המרכז הרפואי רמב”ם, בקטע זה יוקמו טיילת להולכי רגל ושביל אופניים.

 

הטיילת ממוקמת לאורך החוף ומשקיפה לים ולפעילות מועדון השיט. כיום מבט זה חסום על ידי מבנים שונים ומשמש ברובו כחניה. לאורך כ 150 מ’ הדרומיים יבוצע גן חופי הכולל התרחבות של הטיילת העשויה מדק עץ, פינת ישיבה מוצללת, שבחזיתם משטח דשא, צמחייה חופית ופינות ישיבה סמוכים למסלעת הים.

לאורך הטיילת, מעל לאזור מועדון השיט תבוצע רחבת תצפית עגולה, עשוייה מדק עץ. בחזית החוף השקט, תוסדר רחבת כניסה מרוצפת בריצוף ייחודי הכוללת את 3 העצים הוותיקים הקיימים, קיר הסתרה מעץ לחוף ורמפה להנגשת נכים.

הטיילת מתחברת במזרח למדרכה הקיימת של בסיס חיל הים, ובמערב תתחבר לטיילת שתוקם לאורך חזית הים של בסיס ההדרכה של חיל הים בבת גלים.
טיילת רציף מרגולין והמשכה לאורך חזית הבה”ד, יצטרפו לרצף הטיילות ושביל האופניים, שמוקמים מדרום לשכונת בת גלים במסגרת הזרועה הדרומית של מחלף אלנבי וחוף הגולשים ולטיילת חוף שקמונה ופארק הכט.

פרויקט ‘כביש עוטף רמב”ם’, אותו החלה יפה נוף לבצע לאחרונה מחולק לשני מקטעי כביש עיקריים. המקטע הראשון, ברח’ עפרון בבת גלים, מצומת העליה השנייה ועד למנחת המסוקים של המרכז הרפואי רמב”ם, מבוסס על הרחבת כביש קיים, שכיום חלקו הוא חד סטרי, לדו סטרי. לצורך הרחבת הכביש ברחוב עפרון יפונה חלק מבסיס הבה”ד של חיל הים בחיפה. מקטע זה יסתיים עד סוף חודש אוגוסט השנה.

המקטע השני של הפרויקט הינו רחוב מרגולין – החזית הימית של בת גלים, ממנחת המסוקים, דרך השער האחורי של המרכז הרפואי רמב”ם ועד לכיכר צים בכניסה לבת גלים בחיפה. במסגרת מקטע זה ישודרגו מערכות תשתית, יורחב חלק הכביש מחד סטרי לדו סטרי, יוסדר שביל לרוכבי אופניים, יבוצעו עבודות פיתוח נופי ותוקם טיילת להולכי רגל בשילוב דקים מעץ ופינות ישיבה לאורך הטיילת, שתשתרע במקביל לקו החוף, החוף השקט ומועדון השייט.

פרויקט ‘כביש עוטף רמב”ם’, שממומן ע”י עיריית חיפה בעלות של כ-21 מיליון ₪ יושלם עד סוף חודש מרץ בשנה הבאה.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור נדל"ן בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו