נעצרו 3 רופאים שחשודים בזיוף הליך ההתמחות במרכז רפואי בחיפה

ניידת זיהוי פלילי - משטרה (צילום: משטרת ישראל)

משטרת ישראל עצרה בתום חקירה סמויה, 3 רופאים החשודים בזיוף הליך ההתמחות במרכז רפואי בחיפה, לשם קבלת תואר “רופא מומחה” במרמה

היחידה המרכזית של משטרת ישראל במחוז חוף ניהלה בתקופה האחרונה חקירה סמויה ומורכבת בחשד לעבירות הונאה, במסגרתה עצרה שלושה רופאים בשנות ה-40 לחייהם, בחשד שבתקופת ההתמחות של שניים מהם, זייפו עפ”י החשד בסיוע רופא בכיר שלישי, את ההתמחות שלהם, לרבות זיוף דוחות רפואיים המעידים על ביצוע ניתוחים כנדרש בהליך ההתמחות, שעה שלא נכחו בהם כלל.

ראשיתה של החקירה, עם קבלת תלונה ממשרד הבריאות בדבר החשדות האמורים, כאשר בתום חקירה סמויה ואיסוף הממצאים הנדרשים, עצרו בלשי מפלג ההונאה בימ”ר את שלושת הרופאים לחקירה במשרדי ימ”ר חוף.

מעבר החקירה לשלב הגלוי התאפשר אתמול, עם נחיתתו בארץ של אחד הרופאים החשודים שנעצר בשדה התעופה והבוקר נעצרו שניים נוספים באזור חיפה בבתיהם.

בהתאם לממצאים וצרכי החקירה, יובאו השלושה הבוקר לדיון בבימ”ש השלום עכו, בבקשה להאריך את מעצרם.

עדכון הארכות מעצר בפרשיית הרופאים

בהמשך להודעה הבוקר בדבר מעצר שלושה רופאים בחשד לזיוף הליך ההתמחות בביה”ח בחיפה, הסתיים דיון הארכות המעצר בעניינם בבימ”ש השלום בעכו.

בתום הדיונים, קבע בית המשפט את הארכת מעצרם של שני הרופאים החשודים בזיוף הליך ההתמחות, עד יום שני 10.2.20 וכן הוארך מעצרו של הרופא שסייע להם עד יום שישי.

לידיעתכם, לבקשת הסנגור קבע בית המשפט את איסור פרסום זהותם של המעורבים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

5 תגובות
 1. אתי אמר/ה

  אני מתארת לי שהרופאים שנעצרו הם ערבים. למה לא מגלים לנו.

  1. ניסים אמר/ה

   או רוסים

 2. חיפאי אמר/ה

  בושה לבית החולים. מי המנהל שצריך להסיק מסקנות?

 3. כל אחד וכל אחת אמר/ה

  לא רוצים לקבל מידה מציבור
  מרצוע ציבורי חייב להיות הלי שום איסור פרסום. בית משפט עכו לתושבי עכו

 4. ניסים אמר/ה

  אין ברירה לפי חוק השוויון בביטחון תעסוקתי יש להשוות הזדמנויות על שמירת השם הטוב של הגנבים/רמאים/מתחזים וכל שאר שאחרת לא יוכלו להתפרנס כיאות כמו ראש הממשלה שזוכה להמשך ביטחון תעסוקתי בעוד תיקיו הפליליים מתבררים בבית המשפט.