שימוע נערך לנובל אנרג’י בעקבות חשיפת צנרת הקונדנסט בתוואי הדרך • התושבים: “אין שקיפות”

שימוע לנובל אנרג’י נערך אתמול, רביעי, 15/01/20, במשרדי המועצה האזורית חוף הכרמל בשיתוף כל גורמי המקצוע המעורבים נציגי המשרד להגנת הסביבה, מנכ”ל איגוד ערים שרון כרמל, הנהלת המועצה האזורית, בכירי נובל אנרג׳י וראשי הצוותים המקצועיים. זאת לאחר שהגשמים העזים בשבוע שעבר גרמו לחשיפת קטע מצנרת הגז וצנרת הקונדנסט בסמוך לבת שלמה.

תושבים במועצה אזורית חוף הכרמל התלוננו על כך שאף נציג לא השתתף בשימוע שנערך ובכך ראש המועצה לא פעל בשקיפות כפי שהבטיח לתושבים. מה גם שהשימוע נערך יום לפני המועד שנקבע. בקבוצת עד כאן – תושבים בעוטף לוויתן דורשים אוויר נקי ברשת החברתית פייסבוק נכתב:

היום גילינו לתדהמתנו, כי השימוע שהיה אמור להתקיים מחר (חמישי) לנובל אנרג’י בעקבות צנרת הקונדנסט החשופה (ושהתגלתה הודות לתושבים ערניים) כבר נערך היום במשרדי מועצה אזורית חוף הכרמל ולמעשה פורסם לכולנו (שוב) רק בדיעבד. מי נכח בשימוע? בכירי נובל אנרג׳י, נציגי המשרד להגנת הסביבה, מנכ”ל איגוד ערים והנהלת מועצת חוף כרמל. מי לא היה שם? נציגות של התושבים.

מהמועצה אזורית חוף כרמל נמסר לחי פה:

אתמול נערך במשרדי המועצה תחקור פנימי, בשיתוף כל גורמי המקצוע המעורבים. אין מדובר בשימוע ציבורי. לא הובטח לאף תושב כי יוכל להשתתף בפגישה. התחקור נערך בתאריך שנקבע מראש, ולא הוקדם.

המסמכים המאושרים שהוצגו בתחקיר העלו כי הבדיקות שבוצעו ע”י חברה חיצונית בשטח מצאו כי לא נגרם נזק לצנרת בעקבות חשיפתה. על אף זאת, דרשה המועצה לקבל לידיה סימוכין נוספים, הן מנובל אנרג׳י והן מהרגולטורים: פנינו לרשות רישוי הגז המחוזית, המנפיקה את האישורים להנחת הצנרת, בבקשה כי תדרוש את דו”חות הפיקוח והאסמכתאות לגבי אופן הנחת התשתית בשטח, וכן אישורים לגבי אופן הטיפול בתוואי הצנרת שנחשף.

משרד הגנת הסביבה התבקש לבחון האם הדיווח והטיפול בתקלה נעשה בכפוף לנהלים והתנאים שברישיון שניתן לצנרת, וכן להציג דיווח הבוחן את מצב הקרקע בשטח ומאשר כי לא נגרם זיהום לקרקע.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. olegich84 אמר/ה

    לא היתה שקיפות, אין שקיפות ולא תהיה שקיפות.