3.5 ק”ג בנזן, 200 טון מתאן ו 4 טון תרכובות אורגניות נדיפות נפלטו בנישוב השני באסדת לוויתן

המשרד להגנת הסביבה השלים את אימות כמויות הבנזן והפחממנים שנפלטו במהלך הנישוב השני באסדת לוויתן: כ-3.5 ק”ג בנזן, כ-200 טון מתאן וכ-4 טון תרכובות אורגניות נדיפות. הפליטה הכוללת בשני הנישובים שבוצעו נמוכה באופן משמעותי מהתחזיות המוקדמות, שייצגו את תרחיש הפליטה המרבי.

פליטת החומרים האורגניים הנדיפים התרחשה ביום ב’ בשני פרקי זמן במהלך הנישוב: בין השעות 6:46 ל-7:06 – הוצאת גז שנותר מהנישוב הראשון; וכן בין 15:44 ל-16:53, עד לסיום פעולת הנישוב.

הכמויות בנישוב הראשון שהתרחש בשבוע שעבר היו: פחות מ-4 ק”ג של בנזן, כ-220 טון מתאן וכ-4 טון תרכובות אורגניות נדיפות – כמויות נמוכות משמעותית מהתרחיש המרבי. הסיבות לפליטות הנמוכות יותר הן שמשך הנישוב היה קצר מהצפוי וריכוז הבנזן בגז היה נמוך יותר.

במהלך הנישוב נלקחו דגימות באמצעים שונים, על-פי תוכנית שאושרה מראש ונבדקה באסדה על-ידי נציגי ומפקחי המשרד. בנוסף, מיד בתום הנישוב דגימות נוספות הועברו למעבדה מוסמכת לצורך אימות. כלל התוצאות נבדקו על-ידי המשרד.

כפי שצפה המשרד להגנת הסביבה מראש, ריכוזי הבנזן שנמדדו לאורך כל שעות היום בתחנות הניטור מול האסדה בשני הנישובים, היו דומים לאלה שנמדדו בשבועות האחרונים ולא נצפתה שום עלייה בעקבות פעולת הנישוב מעבר לריכוזי הבנזן השגרתיים בחוף.

בימים הקרובים, עם סיום תקופת ההרצה וסיום שני הנישובים, יתחילו בהדרגה לפעול אמצעי טיפול בפליטות באסדה, כך שיהיה צמצום של 98% בפליטות – כפי שנקבע בהיתר הפליטה לאוויר.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

8 תגובות
 1. מרק אמר/ה

  מה עם מדידות בנזן החורגות באופן חמור וקבוע בניידת 5 ליד בז”ן? איפה המשרד?! איפה חוק אוויר נקי? זה משרד להגנת הטייקונים או הסביבה? למה לא סוגרים את בז”ן עם ההפרות הקבועות האלה? אלה כבר לא חריגות, זו שיגרת זיהום!

  1. הדסה שירי פילה אמר/ה

   במזג אויר קיצון ,מתרחשים גם הרבה פעמים תקלות …בכל תחומי העבודה,וגם במפעלים . אין לדעת עד כמה באמת נזוקנו מבחינת איכות הסביבה .כמו שלוליות עם חומרים מסוכנים שדלפו לתוך מעין ברכות על פני האדמה…והאדמה שבתת הקרקע ,שספגה את כלל הזיהום שנפלט באופן רגיל …הקיצוניות הזו של האקלים ,היא אות מבשר …נושא הצפות מים ,,גם הן בעצם מכילים רעלים קטלניים בהם אנו דורכים ומשתכשכים …גם הגשם הוא בעצם מים מזוהמים …הרוחצים את האטמוספרה והאויר …כל אל[אלה,חוזרים לאימא אדמה .בכדי להתנקות שוב .

  2. יאיר אמר/ה

   אם יסגרו את בז”ן, מאיפה תשיג דלק למכונית שלך? לתחבורה ציבורית? למשאיות? לרכבי חירום?
   אתה רוצה לשתק את המדינה?
   להביא דלק מזוקק למדינה מחו”ל במחיר פי 3 ממה שיש היום, אתה תשלם?
   תחשוב קצת ואל תהיה ישראלי טיפוסי.

   1. יאנה אמר/ה

    שימצאו מקום לבזן ליד אלו שזורקים לנו קטושות!שהם ינשמו בבנזן,אני מסכימה!
    או,וגם נשלם עליהם פחות כי הם יהיו בסכנה!

  3. מארק אמר/ה

   קיבלת תשובה.. כמות המזהמים שנפלטו.. רובם הינם חנקן שהינו גז אדיש לבריאות הציבור .. וכמות המזהמים האמיתי זעיר עד לכדי גחוך.. תחשוב רגע כמה ליטרים של בנזין המכוניות שורפות לאוויר החפשי בכבישים העמוסים והמפוקקים?

 2. נ.ש. אמר/ה

  תושבי ישראל לא יראו שקל ממתווה הגז.
  הכל קומבינות ושוחד.
  בנורבגיה היה אותו תרחיש והתושבים יצאו לרחובות ושבתו.
  התוצאה : 193 מיליארד דולר שזרמו לקופת המדינה לאחר שפיצו את החברה האמריקאית.
  פואד ולאחריו שטייניץ גנבו את העם וסידרו לפושט הרגל תשובה זה שגנב את הפנסיות ועמד לפני קריסה בארה”ב את הגז בתמורה למעטפות שמנות.
  השר שטייניץ נעלם מהמפה הפוליטית ומסתובב בעולם ע”ח הציבור בכדי למכור את הגז ולגזור קופונים.
  בינתיים מי שמממן את הנחת הצנרת ואת השמירה הבטחונית הם אזרחי ישראל.

  1. יורם אמר/ה

   תגיד דמגוג מאיפה אתה מביא את השטויות האלו?הרי תשובה ושאר החברות השקיעו כסף רב על העניין הזה ואז כשהם מצליחים אנשים כמוך מתחילים להמציא דברים הזויים .שתדע מגיע להם להיתעשר ומה היה קורה במידה ולא מצאו כלום ?הייתה שם יד בכיס?

 3. צפוני אמר/ה

  מסכים לחלוטין עם אמירתו האמיצה של נ.ש.
  מתווה הגז הוא הטעייה מכוונת של השלטון.
  פטרו את כל מי שהפריע. כתבו והציגו דוחות חסרי ערך בטענות בטחון .המניעים מזכירים
  את האשורים לגרמניה למכור צוללות מתקדמות למצרים…
  אותן הידים..