רז גורן, ממועדון הסיוף העירוני בחיפה, הוא אלוף ישראל לנוער בפעם השלישית ברציפות

הישג נוסף לסייף החיפאי רז גורן, שהוכתר אתמול (שבת, 11/01/2020) בפעם השלישית ברציפות, כאלוף ישראל • טוהר רותם-גל-עוז, סייפת מאותו מועדון, סיימה את התחרות במקום ה-9 • יואב אופנברג, המאמן הראשי במועדון: "מועדון הסיוף העירוני נמצא בתהליך גדילה והתעצמות"


רז גורן בתחרות באיטליה (צילום:באדיבות אוגוסטו ביזי ואיגוד הסיוף הישראלי)

אתמול (11/01/20), התקיימה אליפות ישראל לגילאי נוער, בענף הרומח האולימפי ובסיומה, רז גורן ממועדון הסיוף העירוני (השייך לעיריית חיפה), זכה בפעם השלישית ברציפות בתואר אלוף ישראל. רז גורן, שזכה לאחרונה גם בתחרות גביע המדינה לגילאי נוער ובמקום שלישי בתחרות ארצית לגילאי בוגרים, חזר מתחרות גביע העולם לנוער באיטליה, שם הוא סיים את במקום 22 מתוך 180 סייפים מכל העולם. התחרות באיטליה התקיימה ימים ספורים בלבד לפני אליפות ישראל.

במהלך התחרות באיטליה, הוא ניצח 5 יריבים בבית המקדים לעומת הפסד אחד בלבד. בעקבות ההצלחה בשלב הבית המקדים, הוא דילג על שלב ההדחה הראשון, לאחר מכן, בקרב ההדחה בכניסה ל-64 הראשונים בתחרות, הביס רז סייף אוקראיני בתוצאה 15-6. בכניסה ל-32, הביס רז סייף מסינגפור בתוצאה 15-2 ולבסוף בכניסה ל-16 הראשונים, הפסיד רז על חודו של טוש 15-14 לסייף רוסי. 

אליפות ישראל לנוער בסייף

במהלך אליפות ישראל, הפסיד רז רק קרב אחד בבית המקדים ולאחר מכן, גבר על נירן צורקמן חטואל, ממועדון סיוף עכו בתוצאה 15-7, על איתן רוחקינד, ממועדון סיוף הפועל כפר סבא בתוצאה 15-7 ולאחר מכן, על רועי גרוס, גם הוא ממועדון סיוף הפועל כפר סבא באותה תוצאה 15-7. בחצי הגמר פגש שוב רז את נירן צורקמן מעכו ושוב ניצח אותו באותה תוצאה. לבסוף, בקרב הגמר, הביס רז את אדם כץ ממועדון סיוף מכבי פתח תקווה.

רז גורן על הפודיום, פעם שלישית ברציפות אלוף ישראל (צילום: איגוד הסיוף הישראלי)
רז גורן ומאמנו יואב אופנברג (צילום: איגוד הסיוף הישראלי)

טוהר רותם-גל-עוז סיימה את אליפות ישראל בסייף במקום ה-9

משתתפת נוספת באליפות ישראל מטעם המועדון החיפאי היא טוהר רותם-גל-עוז, שסיימה את התחרות במקום ה-9 עם 3 ניצחונות בבית המוקדם והפסד בקרב צמוד עד לסופו בקרב ההדחה.
יואב אופנברג, המאמן הראשי במועדון, מסר שהוא גאה ושמח על ההישג של רז בתחרות האחרונה ועל ההתקדמות שלו בשנים האחרונות בכלל. עוד מספר יואב, שמועדון הסיוף העירוני, נמצא בתהליך גדילה והתעצמות, תוך כדי קליטת סייפים חדשים מכל הגילאים, מה שמאפשר למועדון ולצוות המאמנים להשקיע ולפתח את דור העתיד, במקביל לעבודה עם רז ושאר קבוצת הסייפים התחרותיים והכל בתמיכה של עיריית חיפה ורשות הספורט העירונית.
האתגר הבינלאומי הבא של רז, יהיה בסוף השבוע הקרוב בתחרות גביע העולם לנוער, באקס-אן-פרובאנס בצרפת. אנחנו נמשיך לעקוב אחרי ההתקדמות של הסייף החיפאי המוכשר בפרט ושל מועדון הסיוף העירוני בכלל.

רז גורן (צילום: איגוד הסיוף הישראלי)
5 תגובות
 1. Ziv shay אמר/ה

  כל הכבוד לרז על הישג מדהים
  להיות אלוף ישראל עד גיל 20 החל מכיל 16
  כל הכבוד !!!!!

 2. ram אמר/ה

  איזה יופי! כל הכבוד לרז ולצוות המאמנים המוכשרים.
  כל הכבוד גם לעירייה שמקדמת את הספורט בחיפה!

 3. יוני אמר/ה

  איזה יופי רז!
  עלה והצלח! יש תמורה למשמעת העצמית ולכוח הרצון!

  וליואב – זה הראשון מבין רבים.
  כל הכבוד

 4. יותם אמר/ה

  אלוףףףף!!

 5. יוסי שי אמר/ה

  כל הכבוד לרז אלוף אמיתי תמשיך כך יוסי שי

לא ניתן להגיב