בכורה למחזמר ג'נטלי בתאטרון חיפה – ראיונות עם היוצרים והשחקנים בשילוב קטעי וידאו מהמחזמר

המחזמר ג'נטלי עלה להופעת בכורה בתאטרון חיפה וסחף את הקהל בהתלהבות של מוסיקה אפרו-אמריקאית נהדרת, המשולבת בסיפור כואב על אי-שילובם של הפליטים חסרי המעמד בחברה הישראלית. הקהל מיטלטל בין שמחה לכאב, כאשר מרים (אסתר רדא) נלחמת על תינוקה הלבן מול רשויות החוק המתייחסות אליה כשקופה לחלוטין. התלבושות נוצרו בהשראת אופנה אפרו – אמריקאית, על ידי המעצב יובל כספין. על הבמה שילוב נהדר של תאורה, תפאורה מקורית, מסכים דיגיטליים, עשן וסאונד מצויין. בגמר ההופעה, הקהל נעמד על רגליו והודה במחיאות כפיים סוערות לשחקנים.
צפו בווידאו שצילמנו בערב הבכורה וכמובן תבואו לצפות:

המחזמר ג'נטלי בתאטרון חיפה – ראיונות עם היוצרים וקטעים קצרים מההצגה (כתבתה של נגה כרמי)

ניצה בן-צבי – מנכ"לית תאטרון חיפה – המחזמר ג'נטלי

ניצה בן צבי: יצאתי מההצגה מאד מאד עצובה וזה אומר שההצגה הצליחה בגדול. אני מלווה את החזרות כבר שלושה חודשים וצופה בסרטונים מהשטח. אני מאד שמחה שתאטרון חיפה מפיק הצגות מהסוג הזה מכיוון שיש לנו תפקיד חברתי מאד מאד חשוב, במיוחד בימים חשוכים אלה. לכן תאטרון חיפה בחר להוקיר מפעל חשוב מאד בחיפה. נמצאים כאן חברי מרפאת "ואהבת", שהם שותפים לפרויקט החשוב הזה. מרפאת "ואהבת" הוא גוף המטפל באנשים הללו והוא שותף טבעי בהפקה. בדרך שלנו אנו מגבירים מודעות למצוקתם של הפליטים חסרי המעמד החיים בקרבנו. אני שמחה שזכינו לקחת חלק במאמץ הזה.

הרב דוב חיון, סגן ראש עיריית חיפה בראיון לחי פה

הרב דוב חיון, סגן ראש עיריית חיפה: תאטרון חיפה הוא תאטרון יוצר. המחזמר ג'נטלי משקף את החברה הישראלית בצורה כואבת. הצופה מקבל אגרוף בבטן ומקבל מראה של החברה הישראלית, עם כל הכאב הכרוך בהתבוננות בצד המכוער שלנו. המחזמר הוא קריאת השכמה לציבור הישראלי. כדאי שנתעורר לפני שיהיה מאוחר מדי.

המחזמר ג'נטלי – תמונות מערב הבכורה
(צילום: ירון כרמי – חי פֹּה – חדשות חיפה)

3 תגובות
 1. ילי אמר/ה

  במילה … האנשים הללו, סיכמה ניצה מנהלת התיאטרון, את גישתה לפליטים, ניסוח עלוב וגזעני.

  1. אחת שראתה אמר/ה

   בולשיט. דווקא היתה ניכרת רגישותה והזדהותה ובכלל זה הוקרת מפעל הרופאים שעוזרים לפליטים.

  2. דניאל,חיפאי אמר/ה

   הצגה מופלאה!!!מצחיקה וכואבת, מחזמר מדהים,רק רציתי לקום ולרקוד ולשיר איתם, והנושא כה חשוב,צפיתי בחמישי ועדיין מרוגש מהחוויה.מחכה לדיסק שייצא וכמובן שאשוב לראות את המחזמר

לא ניתן להגיב